Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény hívők, ti hogyan...

Keresztény hívők, ti hogyan jellemeznétek Istent?

Figyelt kérdés

Én magam is keresztény hívő vagyok,próbálok mindent megtenni,hogy Istennek tetsző életet éljek. A mai nap folyamán miközben olvasgattam itt a válaszokat, az egyik kérdésnél nagyon megbotránkoztam az egyik válaszoló kommentjén és kitört belőlem a harag. Írtam pár olyan dolgot ami nem keresztényhőz méltó.

A kérdést amiről szó van nem szeretném itt most kiírni mert nem reklámot szeretnék hanem csak meg szeretném érteni,hogy a Jehova tanúi miért állítják úgy be Istent mint egy önimádó terroristát?

Isten tényleg annyira "egoista",hogy még azt is megtiltja,hogy szeressük szüleinket?

Mondjátok már el nekem legyetek szívesek,hogy mit akar Isten...

Tudtomal a Biblia üzenete a szeretet,akkor miért kezelné Isten úgy az anya iránti szeretetet bálványimádatnak?

Tényleg az lenne?



2014. máj. 8. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Az előre megfontolt gonosz, rafinált aljas és mesterségesen előállított kérdés egyébként az enyém volt, ahová írtál...

De igazából én csak bemutatom, hogy ki miben hisz.:)

Nem kell eldugni, hanem reklámozni kell.

Egyébként egyetértettem azzal, amit írtál.

Undorító az anyánk szeretetét a drogosokhoz hasonlítani.

2014. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Prókátor ***** válasza:

Egy kis spirituális tudat fejlődés röviden, a végére megérted a választ:


Isten megteremté a világot és az embert. Együtt élt az emberiséggel.

Az ember élete egyet jelentett az isteni élettel.

Az ember már nem érezte istent, hanem csak érezte. De mindenki. És tisztelte is. Különböző formáit elnevezte.

Megjelentek a zsidók, akik valamivel a többi ember fölé akarták helyezni magukat. Ezért kijelentették, hogy csak az ő istenük az isten. Ekkor az istenek meghaltak a röhögéstől.

A Fiúisten új küldetésre érkezett a világba, hogy visszavezesse az embereket a zsidóktól az igazi istenhez.

A zsidók áttírták a Fiúisten származását, tetteit, tanításait, hogy megőrizzék hatalmukat.

Ugyanezek áttírták a saját tanításaikat, hogy növelhessék vagyonukat.

Ugyanezek összeházasították korábbi saját kijelentéseiket és az áttírt tanításokat, hogy megszülessen a JT.


Van még kérdés?

2014. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:

Nem követek minden hozzászólást, és ezt a jehovatanús dolgot sem ismerem, valójában nem is érdekel, mert nem tekintem őket kereszténynek. Nekik van egy könyörtelen jehova nevű istenük, saját szájízükre átírt bibliájuk, prófétáik, véneik, kiközösítéseik, világvége fenyegetéseik, soha be nem teljesült próféciáik..stb.

Ők egy különálló világ és a biblia alapigazságait sem fogadják el. Komolytalanok. Kár foglalkoznod velük, de ez az én véleményem.


Bibliai tízparancsolat és sok más összefüggő igéből egyértelműen kiderül, hogy Isten féltőn szerető Isten.

Amikor azt mondja, hogy ne legyenek neked idegen isteneid én előttem....

- akkor ezt valóban nem lehet máshogy értelmezni, minthogy bárkit, bármit teszel Isten elé, mint fontossági sorrend, akkor az bálványimádás.

Tudom, sokan nagyon tágan értelmezik, holott ez egy eléggé pontos és világos útmutatás.

Talán példák jobban rávilágítanak.

Ha neked a tv-zés fontosabb, és meghatározóbb, mint Isten akaratának megcselekvése, akkor a tv a te istened. Ha öntelt vagy, vagy szerelmes magadba, vagy pl. úgy hiszed magadról, hogy te vagy a bölcsesség kútfeje, vagy körülötted forog a világ...stb, akkor magadnak az istene vagy, -itt ez a bálványimádás. Ha gyerekedet, édesanyádat jobban szereted, tiszteled Istennél, akkor ők foglalnak el jogtalan helyet, ami Istent illeti meg...és sorolhatnám.

Közös lényeg, hogy bármi és bárki, aki Isten jogosan első és központi helyét betölti az életedben, az a te bálványod.

Most kapaszkodj meg: Múltkor egy zsidó ismerősöm mondott egy komolyat, ami elgondolkodtatott. Ha te félsz valamitől, valakitől, akkor a félelmed bálványimádás.

- saját magyarázatom, hogy azért, mert Isten a szeretet és a teljes szeretet kiűzi a félelmet. A félelem a szeretet egyik ellenpólusa, így bálvány, hiszen Isten elé/fölé helyezed és máshogy fogsz reagálni, mint kellene.


Ha Isten az életedben első, akkor jó dolgod lesz. Neki akarsz tetszeni és úgy beszélsz, viselkedsz, ami az Ő akaratával egységben van. Boldog leszel, sikeres, jószívű, kedves, segítőkész. Szereted az igazságot és gyűlölöd a bűnt, törvénytelenséget és sok minden más krisztusi tulajdonság bontakozik ki az életedben.


Isten alapvetően jó Isten. Benne nincs semmi gonosz. Kedvünket keresi és jót tervez felőlünk. Hűséges, kegyelmes és irgalmas.

Mi magunk vagyunk az egyetlen gátja annak, ha nem tud kellően megáldani és elhalmozni minden jóval.

A mi keményfejűségünk, rossz vallási beidegződéseink, vagy materialista agymosásunk és ehhez hasonlók azok, amik elválasztanak ezektől.

Isten igéjének fényében újra kell rendezni dolgokat, hogy olyannak lásd Istent, amilyen Ő valójában. Ezt nem fogod tudni megcsinálni sok történelmi egyház tanítása alapján, mert ellentétesek a biblia elvekkel. Össze kell vetni és mindig a bibliai ige a helyes.

Nem bonyolult ez egyáltalán, csak egyes közösségek érdeke, hogy annak láttassák.

Jézus azt mondta: az én terhem könnyű és gyönyörűséges.

Emiatt nem hiszek például a kemény és izzadságszagú kereszténységben, mert ők valamit benéztek...és még így sem sikeresek. :)


Istent méltán megilleti az elismerés, a dicséret és az imádás. Az ő beszéde gyönyörűséges és minden cselekedete kívánatos azoknak, akik szeretik Őt.

2014. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Isten maga a szeretet. Mint egy gondoskodó anya, aki csak jót akar, de bármit tesz, a kamasz gyerek lázad ellene és aki velejéig gonosz, az még bele is rúg.

Isten csodálatos. Szeretem.

2014. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jehovisták pedig meg valami borzalmas ördögtornyi torzszüleményt imádnak. Én nem ismerem az ő istenüket.
2014. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Isten tényleg annyira "egoista",hogy még azt is megtiltja,hogy szeressük szüleinket?"


Tudni kell,hogy a vallásba mindig beférkőzik kisebb-nagyobb mértékben az emberi ego.Ez nem csak Jehova tanúinál van így.Ezért lesz a vallás által az Istenből ego-ista...ami persze nem így van,csak az ember önzése torzít a képen,és így már máshogy van tálalva a dolog.

2014. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!