Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez a szeretet Istene?

Ez a szeretet Istene?

Figyelt kérdés

Ésa. 45.7.

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Ezek nem egy pszichopata gondolatai? Mert a tettekben nincs értelem és következetesség, az biztos. Megteremteni az élőlényeket, élni hagyni évmilliókon keresztül, hogy aztán kipusztuljanak a szibériai bazaltömlés miatt, vagy a 65 millió évvel ezelőtt becsapódott meteorit miatt. Vagy nem tudta, vagy nem akarta megállítani a pusztítást. Az egyik esetben nem Mindenható, a másikban gonosz. Az emberekkel is ugyanígy játszadozik, a Biblia szerint legalábbis. Azért teremt, hogy utána pusztítson? Felépít valamit, utána gyönyörérzete van a pusztulás láttán. Az embernek azért ad szabad akaratot, hogy élvezettel nézze, hogy választják a rossz utat. Isten nem egy perverz entitás???



2013. dec. 8. 19:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
A Biblia könyveit sorban kell ovlasni Ószövetség - Újszövetség irányba... így áll össze a kép...
2013. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Nem kiragadni kell részeket,

Pedig már a múltkor nagyon megdicsértelek, hogy kezdesz valamit érteni, de úgy látszik elhamarkodtam a dicséretet, remélem azért még is Tévedek....


„Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt [bajt, »Úf.«] teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!” (Ézsaiás 45:7). A világon minden — a fénytől a sötétségig — és az összes történelmi esemény — a békétől a bajokig — alá van vetve Jehova hatalmának. Éppen úgy, ahogy megteremti a nappali világosságot és az éjszakai sötétséget, úgy fog békét hozni Izraelnek és bajt Babilonra. Jehovának megvan a hatalma ahhoz, hogy megalkossa a világegyetemet, ezért hatalmában áll próféciáinak a beteljesítése is. Ez megnyugtatja ma a keresztényeket, akik szorgalmasan tanulmányozzák prófétai szavát.


Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek [fogságban levő népének] és gonoszt teremtek [Babilonnak]; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!” (Ésaiás 45:4–7).

15 Czírus Jehovának köszönhette, hogy legyőzte Babilont, mivel Isten erősítette meg őt, hogy véghezvigye azt, ami Neki tetszik ez ellen a gonosz város ellen, és megszabadítsa fogságban levő népét. Ily módon Isten felszólította egeit, hogy árasszanak igazságos hatást vagy erőt. Felszólította földjét, hogy nyíljon meg, és támasszon igazságos eseményeket és szabadítást fogságban élő népének. Jelképes egei és a földje pedig engedelmeskedett ennek a parancsnak (Ésaiás 45:8). Több mint száz évvel Ésaiás halála után bebizonyosodott, hogy Ő Jehova igaz követe volt!

2013. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Filoszmen, amit leírtál, azzal egyetértek. Sajnos az elvakultak nem látják be, hogy milyen Istent imádnak. „Gonoszságot teremtek”. Ennél nem is kell többet mondani. Még hogy szövegből kiragadás! Le van írva és kész. Ezen nincs mit szépíteni.


2. Válaszoló. A Biblia ezen része az izraeliták utálatáról szól a babiloniak ellen, amihez nekünk marhára semmi közünk. Én nem vagyok legalábbis izraelita. Ráadásul már történelem. Jó, tudom, jelképes, meg minden, de ezt már leírtam máshol is, hogy ti tetszés szerint tágítjátok az értelmezés határait, hogy beleférjen a valóság értelmezésébe.

2013. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Tegyük fel, hogy Isten gonosz. Ettől még nektek nem kell annak lenni. Téma lezárva :P


Egyébként a kiragadott részlet arról szól, hogy csak egy Isten van és nincs több. Nincs gonosz Isten és egyéb bálványok.


A gonosz embert is Isten teremtette. De nem az van odaírva, hogy gonoszságot cselekszek. Hanem ő cselkeszi a gonoszak teremtését is. Nem gonoszat csinál, hanem a gonoszat is ő alkotja.


Gonosszá pedig az ember saját magától lesz. Nincs fatalizmus. (egyébként ha Isten okozna minden gonszat tényleg csak megvetést érdemelne).

2013. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

Másik dolog, hogy nem mindig aktív szereplőnek kel venni Istent, hanem van amikor passzív.


Úgy is lehetne értelmezni a szöveget, hogy azzal hogy létezik Isten, az embereket meg fogja osztani. A tanítása, a személye meg fogja osztnai az embereket. Van akiben békességet generál, van akiben gonoszat.

2013. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

3-as válaszolónak


Nem nem csűröm csavarom, mert mindennek meg van a helyes magyarázata és a lényege, s az amit akkor leírattak igen is van hozzá közünk ha nem is vagyunk test szerinti Izraeliták


Miért a válasz is benne van a bibliában:

(Róma 15:4) 4 Mert mindazt, amit régebben megírtak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen. . .

Mindenből ebből is lehet tanulni, hogy mi ne éljünk és ne gondolkodjunk úgy mint akkor némelyek.

s akkor a teremtő nem lesz okkal szomorú, hogy "büntetni" kell.

Mindent nem lehet az emberre hagyni, így is mi van a földön, hogy Isten törvényei nélkül élnek...

2013. dec. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Mindent nem lehet az emberre hagyni, így is mi van a földön, hogy Isten törvényei nélkül élnek..."


Se több, se kevesebb nincs, mint ahol isten törvényei szerint élnek.

2013. dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen a névleges Keresztényeknél.

Ott nem látszik a különbség, akik pedig valóban igyekeznek úgy élni azokat se akarják észrevenni, Jézust is megölték, s akik így gondolkodnak azok is ha nem fizikálisan, de jelképesen elteszik az "útból"

2013. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

filoszmen!...Isten felé fordulni ítélkezéssel tévútakra fog vezetni...mindenkit, nem csak téged...tudod, Ő az Isten, és ezen nem tudsz változtatni...akkor ha rossz a véleményed róla, akkor is ha jó...:)


...Istent elfogadni kell, és HINNI az Szavának...aztán majd megismered, és megérted azt is, mit miért mond...



valahogyan pont úgy, ahogyan a kisgyermeknek is először hinnie kell a szüleinek (akik rá vigyáznak, és jót akarnak neki) ha valamit megtilt, még akkor is ha nem értik még meg , bizonyos dolgokat miért tiltanak meg neki (nyilván nem azért, hogy neki rosszabb legyen, hanem mert csak akkor tudják megőrizni a teste épségét, ha szót fogad a gyermekük, és nem kockáztatja azzal, ha olyasmit csinál amit tiltanak neki (pl. kiugik az ablakon, amely magasan van, vagy a forró kályhához nyomja a kezét), mert azok következménnyel bírnak a fizikai testre nézve, ugyanígy Istennek Igéje,segít a lelkünk és elménk tisztaságát megőrizni, ahhoz, hogy felismerhessük azt, hogy az ISTEN "jó", hogy valóban Ő a SZERETET, és értünk adta az IGE-t, nem pedig ellenünk...



...az embereknél, társadalmaknál is szembesülhetünk törvényekkel, szabályokkal (protokollokkal) amelyeket azért alkottak az emberek, hogy az az életüket segítse!...vagyis a törvények, szabályok értünk vannak, és nem ellenünk...megtartó erejük van, ugyanakkor nyilván korlátoznak is (szeretelenségeket, végletességeket)...


...IEN...ez is a SZERETETET ISTENE, csak m ég az értelmeddel nem fogod fel az üzenetét azoknak az IGÉKNEK, amelyeket éppen beidéztél, nyilván mert még nem ért meg az értelmed arra szintre...de az iskolában is fokozatosan haladunk egyre magasabb soztályok felé...nem?...

2013. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Isten felkínálja a szeretetét,Jézus Krisztusban!

Gondold végig a keresztre feszítést.

De ha valakinek nem kell a szeretet,akkor marad az ítélet.

A bűn zsoldja a halál,örök kárhozat ,Isten nélkül az örökkévalóságban.

Még neked is van esélyed,mert Isten téged is szeret,

akárhogyan gyűlölöd,vagy haragszol Rá.

2013. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!