Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írna valaki bibliai idézeteket...

Írna valaki bibliai idézeteket Gábriel arkangyallal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Megköszönném.
2014. máj. 12. 06:23
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Dn 8,16

És emberi szót hallék az Ulai közén; kiálta pedig és monda: Gábriel, értesd meg azzal a látást!

2. Dn 9,21

És még az imádságot mondom vala, mikor ama férfiú, Gábriel, a kit elébb a látomásban láttam vala, sebességgel repülvén, megillete engem az estvéli áldozat idején.

3. Lk 1,19

És felelvén az angyal, monda néki: Én Gábriel vagyok, ki az Isten előtt állok; és küldettem, hogy szóljak veled, és ez örvendetes dolgokat jelentsem néked.

4. Lk 1,26

A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába, a melynek neve Názáret,

2014. máj. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,

A Bibliában sehol nincs említés arról, hogy Gábriel "arkangyal" lenne. A Biblia mindenütt "angyal"-nak írja. Az arkangyal csupán Jézus Krisztusra érvényes, mint föangyalra


Katy



Katy

2014. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező :) hogy írhatsz olyan eretnekséget, hogy Gabriel arkangyal? Megsérted a tanúkat... :)
2014. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm.
2014. máj. 12. 08:11
 5/9 anonim ***** válasza:

:) a tanúknak nincs okuk megsértödeni azért hogy sehol sincs a Bibliában egyetlen utalás sem arra, hogy Gábriel arkangyal lenne.



Bizonyítékként elég kikeresni a verseket amelyeket az 1-es hozzászóló leírt


Katy

2014. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, Katyka, azért az Gábriel. Te kinek nevezed az angyali üdvözlet hírmondóját?

Fra Angelico festménye, kérdező ez nem kell?:

[link]

2014. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:

Az angyalok örök életűek és vannak időnkéntiek. Az ♫8rökké élők közé tartozik Gábriel is. Gábriel a hírnök szerepét tölti be. Ő Michaellal és rafaellal vitte neg ahírt Ábrahámnak, hogy atya lesz. A k♫8rülmetélkedés után is ők gyógykezelték Ábrahámot, de ők vettek részt Sodoma és Gomora lepusztításában is. Mindenki tudja, hogy Gábriel tanította meg Jźsefet az összes akkori nyelvre, és így tette lehetővé, hogy magas méltóságra jusson Egyiptomban. (Solota.36,2.)

Gábriel volt aki felvilágosította Dániel prófétát a babiloni fogságból való hazatérést illetően. Ő mentette ki a tűzhalálból Hananinát, Misaelt és Asariát. Gábriel a tüzek gondnoka (Nida 16,2). Végül a muszlimok Dzsebril arab nevén ismerik Gábrielt aki az Úr követeként lediktálta Mohamednek (az Úr áldja és adjon neki békét) a Korán szövegét (többször, hogy pontosan az emlékezetébe vésse, mivel írástudaltaln volt).

2014. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jaj, de muzikális lett ez, mustafa ♫
2014. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Mert idegen nyelvű billentyűzeten sem hanyagolom a magyar betűket és kódal vagyok kénytelen írni őket. ő = alt139 , ö = alt148 és ha valamelyiket gyengében ütöm le akkor jön elő az ilyesmi (alt14 =♫, alt13 = ♪) ☺
2014. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!