Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért nem...

Jehova tanúi, miért nem hisztek a Bibliának/Istennek?

Figyelt kérdés

Miért nem hiszitek el, hogy az egész világ 6 nap alatt lett teremtve? Mi győzött meg titeket abban, hogy semmibe vegyétek a Biblia első lapjait?

Mózes miért nem időszakot írt a nap helyett??


2014. máj. 12. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vlószínű azok az emberek, akik tagadják a 6 napos teremtést, erre a következőt fogják válaszolni:


"A "nap" szócsak nem feltétlenül 24 órás napot jelent"


Erős a gyanúm, hogy azok az emberek, akik ezzel érvelnek, nem tudják azt sem, hogy mi van a héber szövegben. A héber eredetiben a "jóm" kifejezés található, amely igaz, hogy többjelentésű kifejezés, viszont az elsődleges jelentése 24 órás nap, és a jelentéstartama az évvel bezárul, tehát egy évnél többet nem jelenthet. A Tóra azonban az évre egy másik kifejezést használ, és nem tudok arról, hogy amikor a napokról beszél, akkor nem a "jómot" használná. Tehát igen, az eredeti szöveg alapján minden bizonnyal 24 órás napokról van szó, különben nem használta volna Mózes azt a kifejezést a Tóra írásakor.

2014. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésedre sem fogsz egy érthető választ kapni kedves kérdező,csak csűrést csavarást.

Én csak azt kérdezném meg tőlük,hogy minek kell a Teremtő Mindenható Istennek 6000 év,hogy megteremtsen egy világot? "ÉS MONDA ISTEN:LEGYEN VILÁGOSSÁG:ÉS LŐN VILÁGOSSÁG..." (1Móz.1:3) :)

Egy szavába került és lett világosság abban a pillanatban és nem ezer év múlva.

Ha már hiszek Istenben akkor nem kételkedem benne és nem próbálom megmagyarázni Isteni képességét,hanem hiszem azt,hogy csupán egy szava elég,hogy teremtsen vagy pusztítson,ami nem évezredek múlva történik meg hanem azonnal.

Ez az én meglátásom...

2014. máj. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Egy szavába került és lett világosság abban a pillanatban és nem ezer év múlva."


Ez igaz, de szándékosan teremtett 6 nap alatt. A 6 napos teremtéssel ugyanis példát akart adni, hogy ahogyan ő munkálkodott 6 napon keresztül, és a 7.-en, szombaton megpihent, az ember is így cselekedjen. Ez teljesen világossá válik akkor, ha elolvasod a (2Móz 20,8-11) szakaszt.

2014. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pontosan :)

Én is így gondolom mert csak így van értelme a 7dik napnak. Nem tesz különbséget a napok között.

2014. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia


Ha megfigyeled a teremtési beszámolót mindegyik napot "lezárta" amikor elvégzett egy feladatot.

Ezeket teremtési korszakoknak nevezünk

A Hetedik napot viszont nem, tehát az még jelenleg s tart.


a hatodig napon pedig csak a teremtési korszakot zárta le vagy is a teremtés befejeződött, de egyéb más feladatot még ma is tesz, tehát munkálkodik

egyébként ezen fordítás szerint korszakokat értünk nem 24.órás napokat

Mert a bibliában egy nap felölelhet egy korszakot, vagy hosszabb időszakot.

egyébként is az idő relatív, mert Istent nem befolyásolja.


Ha megfigyeled az első vers is úgy kezdődik, hogy "kezdetben" teremtette...

Amit nem tudunk, hogy idő szerint mi a kezdet a mi számításunk szerint, mert nincs konkrét időpont, mint más egyebekben.

A 7. "nap" a nyugalmi nap majd Jézus ezer éves uralma alatt lesz.

A bibliatudósok megegyeznek abban, hogy az a cselekmény, amit ez a vers ír le, az nem azonos a 3. verstől említett teremtési napok eseményeivel. És ez nagy horderejű kérdés, tudniillik a Biblia azzal a kijelentéssel kezdődik, hogy a világegyetem, beleértve a mi Föld bolygónkat is, már egy meghatározatlan idővel azelőtt létezett, hogy a teremtési napok elkezdődtek volna.

Némelyek úgy érvelnek, hogy mivel Mózes — a teremtési beszámoló írója — a későbbiekben úgy utal vissza a hat teremtési napot követő napra, mint ami a heti sabbat mintája, ezért minden teremtési napnak egy betű szerinti 24 órás napnak kell lennie (2Mózes 20:11). De vajon a teremtési beszámoló szóhasználata ezt a következtetést támasztja alá?

Nem, mert a „napnak” fordított héber szó nemcsak egy 24 órás időszakot, hanem különféle hosszúságú időt jelenthet. Például amikor Mózes Isten teremtési munkáit összegzi, a hat teremtési napról együttesen úgy beszél, mint egyetlen napról (1Mózes 2:4). A Szentírás tehát egyáltalán nem ad alapot arra, hogy valaki önkényesen 24 óra hosszúságúnak jelentse ki a teremtési napokat.


A Biblia nem határozza meg pontosan ’az ég és a föld’ tényleges korát. A tudomány nem cáfolja meg ezt a bibliai szövegrészt.


Katy Weaver

2014. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A 6 napos teremtéssel ugyanis példát akart adni, hogy ahogyan ő munkálkodott 6 napon keresztül, és a 7.-en, szombaton megpihent, az ember is így cselekedjen."


Akkor ezt miért csak a zsidóknak hozta tudomására?

2014. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
talán még annyit, hogy a kérdésed egy kicsit ellenséges, mert mi nem Csak a bibliának hiszünk hanem Istennek is.
2014. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sandor76 ***** válasza:

Azert,mert te sem tudod megmagyarazni,hogy hat nap alatt,hogyan lehetseges ez,beleertve a dinokat, allatokat,novenyeket amik megnottek,folyokat amik kialakultak,es igy tovabb.

Es a vegen az embert.

Ez egy folyamat volt,ami meg most is tart,na nem a teremtes,hanem az Isteni munka.

Jezus kijelentette,az En Atyam folyton munkalkodik.

De ha szerinted valos a hat szo szerinti nap,legyen.

2014. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az első négy válaszolóval egyetértek, de gondolom ti nem vagytok Jehova tanúi.


Katy: Mikor pedig elvégezé Isten hetednapon az ő munkáját(Genesis 2,2). Nem azt írja, hogy végezés, hanem hogy ELvégezé, vagyis már befejezte. Vagy szerinted, még azóta pihen?? És hogy munkálkodhat, mikor megszentelé a hetedik napot, ezzel példát mutatva az embernek, hogy ő se dolgozzon. De ha még a hetedik nap tart, akkor neki pihennie kellene, de azt írod, hogy még munkálkodik, ez nem fér össze.

Igen ismerem a Biblia első szavát, de úgy látom te nem annyira. A kezdetben azt jelenti, hogy nem tudod mikor, DE utána le van írva, hogy lőn este és lőn reggel, első nap.

Vagyis tök mindegy mikor volt kezdetben. Akkor kezdődött el az első nap. Ha Mózes azt írta volna, hogy 2000 éve, akkor az a mai időnkben nem lenne hiteles, de a kezdetben szó, minden korra érvényes.

Azt írod, hogy a bibliatudósok megegyeznek..., és mely bibliatudósok, mert szerintem van sokféle. Sőt, mondhatnám azt is, hogy más bibliatudósok meg abban egyeznek meg, hogy a világegyetem 6 nap alatt lett teremtve.

Teremtés előtt a föld nem létezett: Kezdetben teremté Isten az eget és a földet. Ezzel kezdődött a teremtés.

Genesis 2,4: Ez az égnek és a földnek eredete, a mikor teremtettek. Mikor az Úr Isten a földet és az eget teremté. Ebben nem látok, semmit, ami azt mutatná, hogy egyetlen napra hivatkozik.

A Biblia az Isten szava, szóval ami a Bibliában van, azt veheted úgy is, mintha Isten mondaná(persze vannak kivételek, pl. Jób barátainál, stb.)


Sándor, miért te azt hogyan tudod megmagyarázni, hogy Isten az időn kívül létezik? Kíváncsian várom a válaszodat. Tudod az Istennek minden lehetséges. De te/ti lenézitek a Teremtő hatalmát, ami felér egy eretnekséggel.

Szerinted Mózes, Dávid, Simon Péter, mit hitt a teremtéssel kapcsolatban? Ők is úgy vallották, hogy több ezer évig tartott a teremtés?

És mi tartott olyan sokáig a Teremtőnek? Ezek szerint/szerinted Ő nem egy mindenható?

Mondjuk ezt már más testvéred válaszából is kivettem, mivel szerintetek Isten nem mindig használja az "előrelátó képességét". Ez szintén lefokozza az Ő hatalmát és személyét. De ti tudjátok.


A béke Istene legyen veletek.

2014. máj. 13. 08:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én egyetértek veled,persze nem vagyok tanú de a lényeg nem az,hogy milyen felekezethez tartozom hanem az,hogy mit hiszek.

Én hiszek Isten teljhatalmában,vagyis tudom, hogy mindent amit megalkotott azt be is végezte rendje és módja szerint.

Többször olvasom azt a tisztelt tanúk válaszaiban,hogy "ISTEN NEM TUD..."pl nem TUD meghalni,nem TUD ott lenni stb stb. Persze nyilvánvaló,hogy Isten nem halhat meg de TUD testet ölteni/(Jézus)vagy meg TUD születni ha éppen akar embernek és igen ebben az emberi formájában meg TUD halni de fel is TUD támadni vagy,hogy érthetőbben fogalmazzák fel TUDJA támasztani önmagát mert Ő A MINDENHATÓ ISTEN.

Elnezesédet kérem,hogy egy kicsit eltértem a témától de ezzel csak azt szerettem volna kifejteni,hogy a tanúk egészen máskép látják Istent mert az ők istenük valójában nem a Biblia Istene.

Visszatérve a kérdéshez,Isten a világot és minden ami benne van úgy teremtette meg ahogy az le van írva a Bibliában,nem korszakok nem évezredek hanem 24 órás napok. Mikor azt mondja,hogy "...és látá Isten,hogy jó..."akkor tudniillik,hogy amit meg teremtett az tökéletes volt és nem kell várni hosszú időket amíg kifejlődik az az akármi hanem azon a napon meglett és tökéletes volt.

Az evolúció híveit megértem és elfogadom,hogy ők máskép látják,de azok akik azt mondják,hogy keresztények és hisznek Isten hatalmában,nem tudom megérteni,hogy miért kell lefokozni és korlátok közé szorítani a Teremtőt.

2014. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!