Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » T. Jehova tanúi, a ti hitetek...

T. Jehova tanúi, a ti hitetek szerint mi a leg főbb oka Jézus megszületésének? Hogy megismertesse Isten nevét vagy, hogy megváltsa és kegyelmet adjon a bűnös emberiségnek a halála által?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadom az igéket is mert érdekel,hogy a Biblia mit mond erről.

De ha megkérhetlek azt írjátok amit ti a legfontosabbnak tartotók,próbáljuk meg ne összekeverni a fent említett két lehetőséget.

Köszönöm!



2014. máj. 13. 13:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De vajon ’Isten nevének a megismerése’ pusztán csak értelmi felismerését jelenti annak, hogy a héberben Isten neve: JHVH, vagy a mi kiejtésünk szerint: Jehova? Nem, ez ennél sokkal többet jelent. Amikor Mózes a Sínai-hegyen volt, „Jehova leereszkedett a felhőben, és ott volt (Mózessel) és kijelentette az ő Jehova nevét”. Mit foglalt magában Jehova nevének a kijelentése? A tulajdonságait is. „Jehova, Jehova, irgalmas és könyörületes Isten, lassú a haragra, és bővelkedik szerető kedvességben és igazságban” (2Mózes 34:5, 6).

Nem sokkal halála előtt Mózes ezt mondta az izraelitáknak: „Hirdetem Jehova nevét.” Ezután mi következett? Isten nagyszerű tulajdonságának felsorolása, és annak áttekintése, amit Isten Izrael érdekében tett nevére való tekintettel (5Mózes 32:3–43). Isten nevének a megismerése tehát azt jelenti, hogy megtanuljuk azt is, amit az ő neve képvisel, továbbá, hogy imádjuk azt az Istent, aki mindezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik.


Mivel Jehova összekapcsolta nevét tulajdonságaival, szándékával és tetteivel, ebből érthetjük meg a Bibliának azt a kijelentését, hogy Isten neve miért szent (3Mózes 22:32). Az ő neve ’fenséges, nagy, félelmet keltő és elérhetetlenül magasztos’ (Zsoltárok 8:1, [8:2, Károli]; 99:3; 148:13). Igen, Istennek a neve több, mint egyszerű cím. Ez a név őt mint személyt jelöli. És ez nem átmeneti időre szóló név, hogy hébe-hóba használjuk, és nem olyan név, amelyet olyan címmel, mint „Úr” helyettesíteni lehetne. Maga Jehova jelentette ki Mózesnek: Jehova . . . Ez az én nevem határtalan ideig, és ez az én emlékezetem nemzedékről nemzedékre” (2Mózes 3:15).


Tehát még egyszer a nyomaték kedvéért:


Ez a név őt mint személyt jelöli. És ez nem átmeneti időre szóló név, hogy hébe-hóba használjuk, és nem olyan név, amelyet olyan címmel, mint „Úr” helyettesíteni lehetne. Maga Jehova jelentette ki Mózesnek: Jehova . . . Ez az én nevem határtalan ideig, és ez az én emlékezetem nemzedékről nemzedékre” (2Mózes 3:15).


Tehát akkor most tényleg "sehol nem bátorít a Biblia arra,hogy használjuk Isten nevét"?! Éppen ellenkezőleg: elengedhetetlennek tartja az igaz imádatban!


"sőt arra figyelmeztet,hogy Szenteljük meg azt és hiába ne használjuk."


Erre már választ adtak az előző válaszomban.



"Nekem nem egy név a fontos hanem Istennek az a cselekedete amit értem(ünk) tett. És az a leg fontosabb,hogy ezt el is mondjam másoknak is."


Pedig Jézusnak is fontos volt az Atyja nevének a megszentelése.


"Nem egy név váltott meg bűneimtől hanem Isten Fia,és számomra ez a legfontosabb ami létezik az életemben."


Mint észrevehetted, nekünk sem csupán "egy név", Isten neve! Az számít Aki mögötte van, de ettől még VAN neve. Viszont bizony Jehova az, aki ELSŐDLEGESEN Megmentőnek hívható, nem csak Jézus, mert Jézus csak az Atyja akaratát hajtotta végre. Ezzel cseppet sem csökkentem Jézus nagyszerű és egyedülálló szerepét a megváltásunkban, csak a tényszerűség kedvéért okosan tesszük, ha nem vagyunk elfogultak és nem hangsúlyozunk túl egyoldalúan dolgokat.



"Isten neve fontos abban az értelemben,hogy legyen megszentelve úgy ahogy Ő azt előírta,de a fő akarata,hogy mindenki megmentésben részesüljön."


De ez mi által történhet meg az egyének szempontjából? Csakis úgy, ha sikerül az életükkel megszentelniük Jehova Nevét!

Kedves kérdező! Azt kell megértened a Mindenható igaz Istennel kapcsolatban, hogy volt, van és mindörökre lesz neki egy csodálatos neve, melynek megszentelése nem megkerülhető kérdés. :-) Ez az első mindenekelőtt!

2014. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!