Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordult már olyan, hogy...

Pendulum92 kérdése:

Előfordult már olyan, hogy Biblia tanulmányozása során egy részletet máshogyan értelmeztél volna, de végül elfogadtad az egyházad (vagy bármi hasonló) által előírt értelmezést, a saját véleményed mellőzése által?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Biblia mond valamit, azt senki kedvéért nem vagyok hajlandó máshogy értelmezni, mint ahogyan értem. Legfeljebb félreteszem a dolgot, hadd érjen be. Sok dolog értelmezéséhez időre van szükség, hiszen a Biblia nem intellektuális információk halmaza, hanem elsősorban a Szent Szellem számára szolgáltat muníciót, hogy szellemmé és életté tegye a szívünkben. Olyan volt már, hogy kérdőjelek merültek fel bennem bizonyos hagyományos értelmezésekkel kapcsolatban, mivel nem találtam meg a Bibliában az alapját. Olyan is volt, hogy valamit nem értettem meg, amit a szószékről hallottam, nem is értettem vele egyet, de az idő igazolta a hallottakat, és korrigálnom kellett a véleményemet. Mindenképpen alázatra van szükség a Biblia értelmezéséhez, hiszen nem számít, hogy én mit gondolok, az számít, hogy a Biblia mit mond, azt pedig sokszor nehéz megérteni, valószínűleg azért, mert bizonyos dolgok hamarabb kezdenek bennünket foglalkoztatni, minthogy aktuális volna. A tévedés jogát mindaddig fenn kell tartanunk, amíg a Szent Szellem egyértelműen ki nem jelent egy bizonyos dolgot, amit persze a Biblia is több helyen igazol. De minden egyes hívőnek joga és kötelessége, hogy mindennek szorgalmasan utánajárjon a Bibliában. Ha a gyülekezet értelmezése helytálló, akkor a Biblia úgyis meg fogja erősíteni. Ha azonban a Biblia cáfolja a gyülekezet álláspontját, akkor a Bibliát kell választani. Persze, ehhez is bölcsességre van szükségünk. Leglényegesebb alapelv, hogy a Bibliát a Biblia értelmezi, nekünk csak meg kell találnunk a szövegben egy adott rész magyarázatát, ehhez pedig sok olvasásra és elmélkedésre van szükség, többre, mint amit a mai világban az emberek szívesen megtennének.
2014. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Nálunk nincsenek is kötelező dolgok, amiket úgy kell hinni, ahogy az egyház előírja. Én is mindig hagyom, hogy Isten Szelleme vezéreljen, ő jobban tudja milyen tempó szükséges nekem és éppen mi a fontos.
2014. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy gond manapság ,hogy az értelmezést öszetévesztik a gyakorlati alkalmazással.Minden bibliai résznek egy eredeti értelme van,de lehet több féle alkalmazása is .

Meg kell vizsgálni hogyan értették a halgatók ,akiknek íródott,hogyan értelmezi a gyülekezet,és én hogyan értelmezem az adott bibliai részt,ha nincsen sok eltérés nagy baj nem lehet.DE!!! Az alapvető bibliai tanításokkal mindíg egyetkell érteni:

megváltás

megigazulás

Jézus személye

Szent Szellem személye

a Biblia igazságtartalma

örök élet

örök halál

stb

stb.

és még sok mindenben nem lehet saját véleményed ,csak a Biblia véleményét képviselheted,és persze az egyházad is vagy a gyülekezeted is ,mert ha más véleményen vagytok alapvető dolgokban ott meg kell vizsgálni a hit alapjait.

2014. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sandor76 ***** válasza:

Igen.

Jezus sok dolgot mondott szemleltetesekben,hasonlatokban,peldazatokban.

Ha valaki elsore elolvassa a Bibliaban,nem biztos,hogy elsore helyesen erti meg.

Oszhangban kell lennie a Biblia tobbi,reszleteivel,es tanitaaval.

Ez pedig csak egy fele keppen lehetseges.

Ahogy masok,mashogy ertelmezik,ugy alakulnak ki a vallasok es egyeb egyhazak.

Ebbol adodik,hogy nem lehet mind igaz,csak egy.

2014. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sandor76, nem teljesen értetted meg a kérdést.


Arra lettem volna kíváncsi, hogy veled, személyesen történt-e olyan, hogy például, mielőtt beléptél a Jehova Tanúi közé, volt e olyan értelmezés melyet már korábban úgy értettél a Bibliából, de még is beléptél, ráhagyva a dolgot, hogy még is nekik van igazuk, de mélyen úgy gondoltad, még sem. Vagy a belépésed után, egyik tanulmányozás során megjegyezted-e magadban, hogy ezt én máshogyan értelmeztem volna, de jólvan.

2014. máj. 14. 22:05
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Igen előfordult. Ha beül valaki egy gyülekezetbe minden héten hallgatni a tanítókat, mást se fog csinálni. Bár olyan mértékű agymosás folyik, hogy az ember nagyon hamar félreteszi a saját értelmezését és véleményét, és ezt észre sem veszi. Egy idő után annak az egyháznak a tanításaiban és Biblia-értelmezésében fog hinni. Kritikus gondolkozása pedig csak kifelé fog irányulni, az övével ellentétes tanok felé.


Itt egy rövid írás erről:


[link]


üdv.

2014. máj. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6


Érdekes cikk!

2014. máj. 15. 10:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Hamis Krisztusok ,hamis próféták,sokasága van napjainkban.

Ha valaki megnézi azt a bemásolt oldalt,nem kell sokáig olvasnia ,hogy rájöjjön menyire megtévesztő írásokkal van tele.Pontosan ez a Sátán taktikája,sok,sok igazság mellé,becsempészi a hazugságot,hogy megtévessze ,ha lehet ,még a választottakat is.



A kérdésre válaszolva ,sok témában másképpen láttam mint a gyülekezetben az emberek,a Biblia tanulmányozása során,volt amiben egyet értettünk,de volt amiben úgymond nem engedtem ,mert meggyőzött Isten Szelleme.

De anyira nem harcolok a saját véleményem mellet.

Majd ha Krisztus előtt meg kell állni,úgy is kiderül ,mit hittünk jól és mit csináltunk rosszul.

2014. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, mert van egy "alap szemlélet", amibe belenőttem és eszerint értelmezem eleve.

Ettől függetlenül, mivel emberek vagyunk, ezért lehetséges, hogy egyes részek mást mondanak a különböző embereknek. Tehát létezik szubjektív értelmezés, de a központi tanítás azért szükséges, mert az egészében látja és ha attól eltér valaki, akkor igazából ellentmond a Szentírásnak.

2014. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Ha valaki megnézi azt a bemásolt oldalt,nem kell sokáig olvasnia ,hogy rájöjjön menyire megtévesztő írásokkal van tele"



Mondanál példát?



"Tehát létezik szubjektív értelmezés, de a központi tanítás azért szükséges, mert az egészében látja és ha attól eltér valaki, akkor igazából ellentmond a Szentírásnak."


A központi tanítás létrejötte miben különbözik a szubjektív értelmezéstől?

Másképpen fogalmazva, a központi tanítást, tehát a központi értelmezést kik(mik) értelmezték?

2014. máj. 15. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!