Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon unalmas lenne örökké élni?

Vajon unalmas lenne örökké élni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

ez megint JT-s kérdés?

ja egyébként szerintem nem!

2009. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
inkább szar lenne örökké robotolni dolgozni
2009. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az,szerintem nagyon unalmas lehet
2009. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
természetesen nem ilyen körülmények közt, hanem az Isten által megígért paradicsomi földön, betegség, és gondok nélkül.
2009. dec. 28. 14:23
 5/23 anonim ***** válasza:

szerintem olyan emberi létformában, mint ez, ilyen szellemi korlátokkal, elképzelésekkel és világnézettel kegyetlenül unalmas lehet.

nem emberként talán nem, pláne olyan lényként, aki számára ismeretlen az "unalmas" fogalom...

2009. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond, akkor az ember eltunyul. Kell valami kihívás :) Szóval a Földön örökké élni ok, egy paradicsomban dögunalom lenne.
2009. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem unalmas Istennel élni örökké. Éppen ma olvastam a következő sorokat egy katolikus lapban. Idézem:


"Van egy másik világ! Ideje még nem a mi időnk, tere még nem a mi terünk. De van. Hollétét nem lehet sem elhelyezni, sem kijelölni érzékelhető világegyetemünkben: törvényei nem a mi törvényeink. De van. És az ember, aki szeretetből származik, a szenvedés és a halál útján áthaladva, a hit és a remény által a Szeretethez tér vissza. És ezt semmi sem akadályozhatja meg."


(André Frossard: Van egy másik világ)

2009. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkodtam már, viszont nem tudhatjuk, h a paradicsomban milyen körülményekkel, kihívásokkal nézhetünk majd szembe, azt gondoljuk, h a túlvilági élet a földi élet minden negatívumot kizáró, idealizált formája, pedig azt gondolom a túlvilági élet a létezés egy teljesen más formája, nehezen hasonlítható a földihez.
2009. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
gondolom, kipróbálná mindenki, de akinek nem tetszene, és ezt jelzi majd Istennek, azt Ő nem fogja kényszeríteni, hogy örökké éljen. szerintem csodálatos lesz majd, és lehetetlen lesz unatkozni.
2009. dec. 28. 14:52
 10/23 anonim ***** válasza:

"Ha csak ebben az életben reménykedünk Krisztusban, akkor szánalomra méltóbbak vagyunk minden más embernél”

(1Kor 15,14.19). ...

2009. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!