Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfogadod, hogy a Biblia...

Elfogadod, hogy a Biblia Isten Igéje és próbálsz is aszerint élni, vagy belekötsz és jobban tudod, hogy hogyan kell az embernek élnie?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Természetesen jobban tudom bárkinél :D

De nem ítélem el, ha valaki megkérdőjelezi, vagy nem látja értelmét bizonyos dolgoknak. Ha nem tudja más valakinek elmagyarázni a dolgokat (főleg nem szeretet teljes stílusban), akkor baromságról van szó valószínűleg (vagy tudatlanságról és akkor nem kell oktatni egymást) tehát nem kell elfogadni senkinek semmilyen állítást.

Legalább is hagyni kell, hogy a másik utána járjon a dolgoknak.


Én úgy vagyok vele, hogy mindenki azt csinál, amit akar (magával).

Csak egymásra kell odafigyelni.

Nincs szükség értelmetlen dogmákra, rituálékra, hagyományokra, csak hobbi szinten maximum a körön belül.

2014. máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Aki szerint csak ez a két véglet van, annak a gondolkodásával komoly baj van.
2014. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem fogadom el. Ha a Bibliára gondolok, sokkal inkább melléknevek jutnak eszembe, mint igék és egyik sem túl dicsérő. Ha pedig a Bibliában az van leírva, ahogy az embernek isten szerint élnie kell, márpedig így szól a fáma, akkor igen, jobban tudom istennél.
2014. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj hogy emberek írták s legfőképp hogy emberek magyarázzák. Szerintem ha a tízparancsolatot betartod nagy bajod nem lehet. Bár az eredetit félrefordították.
2014. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Igen elfogadom, hogy Isten szava. Maga a biblia is ezt nyilatkozza magáról, bár az tény hogy embereket használt fel annak leírására.


Nem nem kötök bele sőt a Szent írás az ami megvilágítja azt az utat ami szerint élnem kell.

Isten nem úgy teremtett minket, hogy tudjuk saját magunkat irányítani, mert akkor nem itt tartanánk.

ezért van szükségünk a vezetésére, és Ő tudja a legjobb utat arra, hogyan tudnak az emberek egymás mellett erkölcsösen és boldogan élni.


Katy Weaver

2014. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Elfogadom és aszerint élek. Olvasom és értem, hisz segítségem is van benne a Szent Szellem által. És szeretem... Az életért van, csak a vak nem látja. Aki nem olvasta az nem is értem mi jogon utasítja el. Aki meg olvasta és úgy fordít neki hátat, annak meg viszket a füle és inkább kimagyarázza a bűneit.
2014. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Elfogadom mert a Biblian túl van az élet.

A Biblia számomra a kapu mint ahogy Jézus az út.

És nem,senkinek sem mondom meg,hogy hogy éljen,csak annyit mondok el mint amit a fentiekben is leírtam.

Mindenki eltudja dönteni saját maga,hogy mit tegyen és,hogy éljen.

2014. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Hol hallottad, hogy a Biblia Isten igéje?

2014. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Számomra a Biblia nem jelent semmit.


Két lehetőség van:

1. Isten létezik és mindenható. Ebben az esetben minden úgy történik ebben az általa teremtett világban, ahogy azt ő akarja. Semmi olyat nem enged meg, ami számára elfogadhatatlan. Semminek nincs akkora hatalma, ami kitéríthetné az események folyását abból a mederből, amibe ő szánta őket.


2. Isten nem létezik, a világ önmagától "működik", az univerzum minden időpillanat-béli állapotát meghatároz az előző időpillanat viszonyai. Ebben az esetben nem volt, aki földiktálja "az igét" a szerzőknek, ettől kezdve szintén értelmetlen a figyelembevétele.

2014. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem az 1. ponthoz hozzáfűzni, hogy ebben az esetben felesleges az emberek számára egyfajta "használati utasítást" mellékelni az élethez, ha egyszer irányítja azt.
2014. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!