Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt újászületett...

Vannak itt újászületett keresztények? Olyanokra gondolok akik az Igazságban hisznek.

Figyelt kérdés
Olvasom a sok vallási témájú kérdést, és látom hogy sokan Jézusra alapozták a válaszaikat.
2014. máj. 16. 16:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
33%
Senki nem születik ujjá! Csak vannak akik, beállnak egy szektába, és ezt nevezik ujjászületésnek.
2014. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

"Senki nem születik ujjá!"


Ezzel én is egyetértek. Nekem is húsz van, de akkor melyik vagyok igazából én?

2014. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Ha tudod mi a megtérés ,ujjászületés,akkor nincs gond.Sokan vannak ITT AZ oldalon akik igazi hívő emberek.

É s sokan akik csak mondják ,hogy azok.

A János ev.első részei tisztázzák az újjászületést.

Jézus szépen elmagyarázza Nikodémusnak a 3.részben.

Minden hit kérdése,ha te is úgy hiszel Jézusban,mint az első követői,vagy mint később Pál apostol, akkor az igazságban vagy .

De mi a kérdésed célja valójában?

2014. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

> Vannak itt újászületett keresztények? Olyanokra gondolok akik az Igazságban hisznek.


Én is úgy gondolom hogy az igazságban hiszek (vagy a nagybetűs Igazságban is) de szerintem itt ezzel sokan nem értenének egyet.


> Senki nem születik ujjá! Csak vannak akik, beállnak egy > szektába, és ezt nevezik ujjászületésnek.


János 3.5

Erre Jézus azt mondta: „Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem vízből és (Szent)lélekből születik, az nem megy be az Isten országába.


Ez az ujjászületés valóságos, egészen más érzés úgy élni ha valaki Szentlélekből újjászületik. Ezt csak az tudja aki átélte. Egészen más érzés úgy élni hogy tudom hogy Isten létezik és mellettem áll, számíthatok rá.

2014. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Két utolsó, tehát akkor még többen is vagytok, abban az esetben ha nem két ugyanaz a felhasználó! :) Nekem furcsa, hogy ilyen oldalon ennyi újászületett karizmatikus keresztény legyen. De ennek csak örülni tudok


Örülök neki egyébként.

2014. máj. 16. 17:09
 6/37 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Valószínüleg nincsenek. Miért írom ezt? Figyeld meg a Biblia szerint mit jelent újjászületni?:


Meghatározás: Az újraszületés magában foglalja a vízben való megkeresztelést (’víztől születik’) és Isten szellemétől való fogantatást (’szellemtől születik’), ami által az illető Isten egyik fia lesz, Isten Királyságának várományosa (Ján 3:3–5). Jézus átélte ezt, valamint a 144 000 is, akik társörökösei az égi Királyságban.


Miért fontos a keresztényeknek újraszületniük?


Isten úgy döntött, hogy az égi Királyságban meghatározott számú hűséges ember csatlakozzon Jézus Krisztushoz


Luk 12:32: „Ne félj, kicsiny nyáj, mert a ti Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot.”


Jel 14:1–3: „láttam, és íme, a Bárány [Jézus Krisztus] ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren . . . , akiket a földről vettek meg.”


Hús-vér ember nem mehet az égbe


1Kor 15:50: „ Azt mondom azonban, testvérek, hogy test és vér nem örökölheti Isten királyságát, sem romlottság nem örököl romlatlanságot.”


Ján 3:6: „ Ami a testtől született, az test, ami pedig a szellemtől született, az szellem.”


Csak azok osztozhatnak az égi Királyságban, akik újraszülettek, azaz Isten fiaivá lettek


Ján 1:12, 13: „mindazoknak, akik befogadták [Jézus Krisztust], hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, mert hitet gyakoroltak a nevében; és ők nem vérből vagy test akaratából vagy férfi akaratából születtek, hanem Istentől.” (A „mindazoknak, akik befogadták” kifejezés nem vonatkozik minden olyan emberre, aki hisz Krisztusban. Figyeld meg, hogy a 11. vers [„övéi”, vagyis a zsidók] szerint kiről van szó. Ugyanez a kiváltság az emberiségből másokra is ki van terjesztve, de csak egy ’kicsiny nyájra’.)


Róma 8:16, 17: „Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.”


1Pét 1:3, 4: „ Áldott legyen Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene és Atyja, mert nagy irgalmassága szerint új születést adott nekünk élő reménységre Jézus Krisztusnak a halottak közül való feltámadása által, romolhatatlan és beszennyezetlen és el nem hervadó örökségre. Ez az egekben van fenntartva számotokra.”


Mit csinálnak ők az égben?


Jel 20:6: „az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt.”


1Kor 6:2: „nem tudjátok, hogy a szentek a világot fogják ítélni?”



Ezért írtam, hogy nem valószínű, hogy itt a GYK van ilyen.

2014. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

KZizus! üzeneted van:


1

De voltak a nép körében hamis próféták is, mint aho

gyan közöttetek is lesznek hamis

tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak köz

étek becsempészni. Ezekkel

megtagadják az Urat, aki

ő

ket megváltotta, így gyors pusztulást hoznak magukr

a.

2

Sokan

fogják követni kicsapongásaikat, és miattuk káromol

ni fogják az igazság útját,

3

benneteket

pedig szép szavakkal fognak kifosztani kapzsiságukb

an. Ellenük már régóta készen van az

ítélet, és nem kerülik el kárhozatukat.

2014. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Újjászületett keresztyén vagyok, de nem vagyok karizmatikus.


27/F/ref

2014. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Ezért tehát, szeretteim, minthogy ezeket várjátok,

igyekezzetek, hogy

ő

tisztának és

feddhetetlennek találjon benneteket békességben.

15

A mi Urunk hosszútű

rését pedig üdvösnek

tartsátok, ahogyan szeretett testvérünk, Pál is meg

írta nektek – a neki adott bölcsesség szerint

16

szinte minden levélben, amikor ezekről


szól. Ezekben van néhány nehezen érthető


dolog,

amelyeket a tanulatlanok és az állhatatlanok kiforgatnak

mint más írásokat is a maguk

vesztére.


17

Ti tehát, szeretteim, mivel előre


tudjátok ezt, vigyázzatok, hogy az elvetemültek

tévelygései

el ne sodorjanak, és saját biztos meggyőződéseteke

el ne veszítsétek.

18

Inkább növekedjetek a

kegyelemben és a mi Urunk, üdvözítő

Jézus Krisztusunk ismeretében. Övé a dicsőség most és az örökké valóságban.



Általában aki nem Újjászületett keresztyén az össze vissza ír mint KZituska is .

De nem velünk szemben érvel hanem Isten ellen ,

Pont mint Jézus korában a farizeusok,hozták a sok ígét a Bibliábol,írásokbol ,de Jézus akkor is Jézus maradt,

ahogy megvan írva :Jézus Krisztus ,tegnap,ma ,mindörökké ugyan az.

saj na ezt a "tanúk" nem ért hetik ,mert csak a Szent Szellem jelenti ki az emberben ki is valójában Jézus.Akit,Jehovának hívnak,lásd 83.zsoltár,megjelent testben, most már úgy híják Istent:Úr Jézus Krisztus.

2014. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
KZitus ,hány éve vagy Jehova Tanúja?
2014. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!