Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért bünteti azokat,...

Isten miért bünteti azokat, akik nem kaptak jó hátteret az életükhöz? Elsősorban keresztények válaszát várom.

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt, hogy nem kaptak semmiféle erkölcsi nevelést, emellé mondjuk lelkileg megnyomorító családból jöttek, pszichés betegséggel kezdtek neki a felnőtt életüknek, aszerint cselekedtek, plusz pár sorscsapás, amitől még keserűbbek lettek... Tehát olyanokra gondolok, akik nem kapták meg egy boldog és Istennek tetsző élet "lelki kelléktárát", csak sok fölösleges bűn és szenvedés után jutottak el oda, ami másoknak (akik ebben nőttek fel) természetes. Nem provokatív a kérdésem, komolyan érdekel a válaszotok (kereszténynek vallom magam, ezért kértem, hogy főleg keresztények válaszoljanak, de más valláshoz tartozók véleménye is érdekel).

2014. máj. 16. 17:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"sok fölösleges bűn és szenvedés után jutottak el oda, ami másoknak (akik ebben nőttek fel) természetes"


- Nem tudom, mi alapján gondolod, hogy aki nem éli át ugyanazokat, annak a megnevezettek mind természetesek.

2014. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igazad van, az ideálist (szerető, példamutató és jó értelemben nevelő család) állítom szembe az egyáltalán nem ideálissal. Nyilván annak is meg kell küzdenie a saját rossz hajlamaival és téves döntéseivel, aki eleve a jóra neveltek, neki magának is meg kell szilárdítania az elveit és megtisztítania az érzelmeit. Csak valószínűleg könnyebben teszi meg. Persze lehet, hogy félreértettelek.
2014. máj. 16. 17:13
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, ez egy szuper kérdés, elég rég nem láttam ilyen jó kérdést a gyakorin.


Kedves kérdező, én tökéletes hívő családban nőttem fel, de a volt barátnőm egy igen zűrös családból jött.


Elsősorban azt tudom mondani, hogy keresztyén családban sem álom felnőni, mert a hívő keresztyéneknek is ugyanúgy rengeteg nyomorú bűnük van, mint a nem hívőknek, de ezt külső szemmel te nem látod. Hidd el, ha már te is 20 éve fogsz járni a gyülekezetbe, akkor ezt te is pontosan látni fogod.


Majd írok a miértekről is, de elsősorban azt javaslom, hogy keress meg egy olyan idősebb (45+), veled azonos nemű, kiegyensúlyozott házasságban élő (ELVÁLT ÉS HITETLENNEL HÁZASSÁGBAN ÉLŐ NEM JÓ!!!!) keresztyént, akiben megbízol (vagy úgy érzed, hogy meg tudsz bízni), és beszélgess el vele. Te is meg fogod látni, hogy ő is sok dologgal küzd, és a személyes példája szerintem fog majd neked segíteni.


A boldog, Istennek tetsző élet kelléktára a Bibliában van, amihez te is ugyanúgy hozzájuthatsz, mint bárki más. Igen, hátránnyal indulsz azokkal szemben, akik kiskoruktól ezt tanulják, de hidd el nekem, egy átlagkeresztyén hitbeli látása sokkal gyengébb, mint azt te hinnéd.


Ne becsüld le Isten átformáló munkáját. Aki a keresztyéneket üldöző Saulból Pál apostolt tudott csinálni, az téged is meg tud szabadítani. Sok-sok bizonyságtételt hallottam már arról, hogy Isten az öngyilkosság szélén táncoló emberekből hogy csinált hasznos szolgát, és ha az Ő útjait kívánod követni, akkor téged is Ő fog vezetni.


Mennem kell, de folyt köv...

2014. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Rossz a a kiindulópont. Mert Isten senkit sem büntet még. Kegyelmi időben élünk, amikor még megbánhatjuk bűneinket és megtérhetünk az Istennek tetsző élethez.

Az, hogy kinek milyen az élete, milyen a családi háttere, vagy milyen körülmények között kell felnőnie nem Isten határozza meg, és nem Isten szabályozza. Egy Sátán által uralt és vezetett világba születtünk bele, külömböző körülmények közé. Sátán mindenki életét megkeseríti ma. Így vagy úgy.


Nem tudom mennyire ismered a Bibliát, a benne leírt történeteket, de a Jób története jól szemlélteti, hogy MINDEN körülmény között lehet Istenfélő az ember, és Neki tetsző életet tud élni, - ha akar. Kevés ember szenved ma annyit mint ő szenvedett, mégis azt írja rőla a Biblia: "Nincs hozzá hasonló a földön. Feddhetetlen és egyenes ember, féli az Istent, és kerüli a rosszat."Jób 2,3


A rettenetes gyermekkor (szeretetnélküliség, kitaszítottság, erőszak,a feleslegesség), bármennyi szenvedéssel is jár, csak még inkább alázatossá és Istenfélővé teheti az embert.

Istennek pedig különös gondal van az elesett emberekkel.


5Mózes 10:18

18 igazságot szolgáltat az apátlan fiúnak és az özvegynek, és szereti a jövevényt, ad neki kenyeret és köntöst.


Zsoltárok 68:5

Apátlan fiúk atyja és özvegyek bírája Isten az ő szent lakhelyén.


Zsoltárok 146:9

Jehova őrködik a jövevények felett, Az apátlan fiúnak és az özvegynek enyhülést hoz...


Jakab 1:27

Istenünk és Atyánk álláspontja szerint a tiszta és beszennyezetlen imádati forma ez: gondot viselni az árvákra és az özvegyekre nyomorúságukban, és szennyfolt nélkül megtartani magunkat a világtól.


Jó hátteret az életünkhöz Isten tud biztosítani, ha odafihyelünk a tanácsaira, tanításaira, akkor tudja vezetni az életünket.

Erre kér:

„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. 18 Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai." Ézsaiás 48:17,18

2014. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és kíváncsian várom a folytatását! Köszönöm azt is, hogy nekem címezted közvetlenül a választ, bár nem teljesen a magam szemszögéből tettem fel a kérdést. (A felvázolt sztori ugyan az én eddigi életem, de nem nevezném értetlenkedve "Isten büntetésének" mindazt, ami velem történt, mert családi háttér, hányattatások és személyiségzavar ide vagy oda, azért a rossz döntéseimet én hoztam meg. Más kérdés, hogy mire kijöttem mindebből, és tékozló fiúként "hazaindultam", addigra már nem lehetett jóvátenni semmit, egy hirtelen haláleset miatt. Persze a tékozló fiú Istenhez tér meg, nem a szüleihez.) És amúgy is butaság is lenne Isten szándékait kutatni, szándékos büntetésről beszélni. De általánosságban izgat ez a kérdés: hogy nem indulunk azonos esélyekkel, és aki érzelmi és erkölcsi téren handicap-pel rajtol, az valószínűleg nagyobb eséllyel ragad bele a bűnbe, kevésbé lesz fogékony azokra a hatásokra, amik jó irányba vihetik - pedig pont őt kéne megszabadítani.
2014. máj. 16. 18:04
 6/20 A kérdező kommentje:
(Az előző válaszom a 3. válaszadónak szólt.)
2014. máj. 16. 18:05
 7/20 A kérdező kommentje:
A 4-es válaszolónak: Köszönöm a részletes válaszod! Sokat tanultam belőle. A fő kérdés, azt hiszem, a megtérés, hogy ki mikor (és miért akkor) jut el oda - ebben talán számít a háttér is. Most rövid leszek, mert mennem kell; de örülnék, ha leírnád a véleményed. Vegyük a házunk közös képviselőjét. Hárpia, érthetetlenül gonosz viselkedéssel. Fájdalmat okoz mindenkinek. Viszont nem kell pszichiáternek lenni ahhoz, elég némi pszichológia-stúdium, hogy világos legyen: paranoid személyiségzavarban szenved, tisztán megvan minden kritérium. Azaz beteg, mentális automatizmusok vezérlik. Aki ismeri őt, tudja, hogy fiatalkora óta ilyenek a reakciói. Neki mekkora esélye van arra, hogy meghallja Isten szavát, megérezze a szeretetét? Pedig ő is elesett ember.
2014. máj. 16. 18:20
 8/20 KZitus ***** válasza:

Mindegy milyen bűnöket követtél el az életed során, ha már elérted azt, hogy bánod a sok sok hibát, amely(remélhetőleg) mögötted van.

A Biblia számos segítséget ad ahhoz, hogy egészséges lelkülettel kerülj ki belőle.

Például Jézus azt mondta a bűnös emberrel kapcsolatban:

Lukács 5:31

" Jézus így felelt nekik: „Akik egészségesek, azoknak nincs szükségük orvosra, akik viszont betegségben szenvednek, azoknak igen." és itt nemcsak a fizikai betegségre utalt. Hiszen mindannyian a "bűn" betegségében szenvedünk, amelyből Krisztus ki tud gyógyítani.

vagy:

Ézsaiás 1:18

„No, gyertek, rendezzük a dolgokat egymás között — így szól Jehova. — Még ha olyanok volnának is bűneitek, mint a skarlát, fehérré lesznek, mint a hó; még ha vörösek volnának is, mint a karmazsinszínű anyag, olyanná lesznek, mint a gyapjú" - milyen jó egy ilyen könyörülő Istenhez megtérni :)

2014. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:

Hogy a közös képviselő szívállapota milyen, azt csak Isten tudja. Lehet, hogy sok ember életét megkeseríti minden nap, de ki tudja miért vált ilyen személyiséggé?

Lehet a gyermekkora, de egész éleete is katasztrofális!

Nem tudhatom.

Lehet te többet tudsz róla, azon túl, hogy a te életedet is megkeseríti - ha jól értettem a szavaidból?

Mennyi az esélye a megtérésre? Ez költői kérdés :)

De bárcsak lenne rá esélye! Megtapasztalhatná az élet szebbik oldalát :)

2014. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem Isten büntetése, ha nehéz helyzetbe, rossz családba születik valaki.Ez az Istentől való elszakadás velejárója.De Isten nekik is megadja a lehetőséget a Biblián át, ami az Ő szava, hogy a hit és Isten ismerete által javítsanak helyzetükön!Tehát segítő kezet nyújt, kérdés, elfogadják, felismerik-e ezt.
2014. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!