Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten pártolja híveit ebben...

Isten pártolja híveit ebben az életben?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szokott. Az imáim meghallgatásra szoktak találni. Megesett, hogy a saját bűnöm, ami tébyleg haralmas volt, áldássá volt képes átformálni. De ettől függetlenül nagyon bánom, hogy megtettem.

Szoktam dorgálást kapni és szoktam vigaszt is, ha nagyon padlón vagyok. Hol egy igével, hol egy másik ember az, aki által megkapom.

Megtörtént, hogy egy imám nem teljesült, viszont később láttam, hogy jobb is... Ő mindent jobban tud.

2014. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Pál apostol azt írja, hogy a kegyesség mindenre hasznos, mert meg van benne a jelenkori és a jövő élet ígérete (1Tim 4,8). Vagyis nem csupán a jövőben hoz hasznot a kegyesség, azaz kegyelembe fogadottság, megváltottság, megigazítottság, hanem a jelenlegi életben is, éppen ott, ahol most élünk. A gyakorlat is igazolja a Bibliának ezt az állítását. Dávid is ezt mondja: "Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr." (Zst 34,20) Természetesen, mint minden más is, csak hit által működik ez is, éppen ezért felelőssége a hívő embernek, hogy elmélyüljön a Bibliában, hogy Isten kijelentéseket tudjon neki adni, amire rátámaszkodhat. A hit nem más, mint Isten kijelentéseire való rátámaszkodás. Aki rendelkezik ilyen kijelentéssel, az képes hinni, aki nem, az csak próbálkozik, arra azonban nem vonatkoznak a Biblia ígéretei.
2014. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen, pártolja, a legnagyobb bizonyítéka, hogy a Fiát feláldozta értünk.


Sok helyen, sok féle képen biztosít minket a Szavában arról, hogy odafigyel ránk:

pl. Zsoltárok 102:17-20

17 Odafordul a kisemmizettek imájához,

Nem veti meg imádságukat.

18 Meg van ez írva a jövendő nemzedéknek,

És a nép, amely megteremtetik, dicséri majd Jahot.

19 Mert letekintett az ő szent magasságából,

Jehova az egekből a földre tekintett,

20 Hogy meghallgassa a rabnak sóhaját,

És eloldozza a halálra szántakat,..

vagy:

Zsoltárok 103:1–6

Áldjad, ó, lelkem, Jehovát,

Igen, egész bensőm, az ő szent nevét!

Áldjad, ó, lelkem, Jehovát,

És ne feledd el, mi mindent tett;

Őt, aki megbocsátja minden vétkedet,

Aki meggyógyítja minden betegségedet,

Aki megváltja a veremtől életed,

Aki szerető-kedvességgel és irgalommal koronáz meg téged,

Aki jóval tölti be éltedet;

És ifjúságod szüntelen megújul, mint a sasé.

6 Jehova igazságos tetteket hajt végre,

És bírói döntéseket mindazok javára, akiket becsaptak.

2014. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!