Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint melyik a...

A Biblia szerint melyik a legfőbb név? Jézus vagy Jehova?

Figyelt kérdés

Az én Bibliámban ez áll:

Efezus 1:21 feljebb minden

méltóságnál és hatalmasságnál,

minden erőnél és uralomnál, sőt

minden névnél is, amelyet

segítségül hívnak, nemcsak

ebben a világban, hanem az

eljövendőben is.


Filippi 2:9 Ezért fel is

magasztalta őt Isten mindenek

fölé, és azt a nevet adományozta

neki, amely minden névnél

nagyobb,


A tiétekben ez is át van írva? Vagy az egyértelműt valami kacifántos sefülesefarka módon átköltitek? Hogy adták be nektek, hogy nehogy meglássátok a nyilvánvalót?


2014. máj. 20. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent a Jézus név?
2014. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted mit jelent? És ha jelent valamit, akkor itt és most számít, máskülönben a Jehova szó jelentése nem számít, bár több - jelentéssel bíró - név is mellette?
2014. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jahve a szabadító, Jahve üdvözít.

Jézus neve/rangja/lényege nem a betűk, hanem a megváltás.

De mint ahogy a Jézus sem egy varázsszó, hanem jelentés van, így a Jahvének a jelentése fontos (sőt inkább aki mögötte van az).


Az Efezust tessék végigolvasni és el gondolkodhatunk rajta utána, hogy a Jézus krickrcak a fontos vagy az Atya és a fia.


[link]


3. Áldott legyen az Isten, és a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, aki megáldott minket minden lelki áldással a mennyekben a Krisztusban

14

Aki záloga a mi örökségünknek Isten tulajdon népének megváltatására, az Ő dicsőségének magasztalására.

Akiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, idvességetek evangyéliomát, amelyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével

5

Annakokáért én is, hallván a ti hiteteket az Úr Jézusban, és minden szentekhez való szerelmeteket,

16

Nem szűnöm meg hálát adni tiérettetek, emlékezvén reátok az én könyörgéseimben;

17

Hogy a mi Urunk Jézus Krisztusnak Istene, a dicsőségnek Atyja adjon néktek bölcseségnek és kijelentésnek Lelkét az Ő megismerésében;

18

És világosítsa meg értelmetek szemeit, hogy tudhassátok, hogy mi az Ő elhívásának a reménysége, mi az Ő öröksége dicsőségének a gazdagsága a szentek között,

19

És mi az Ő hatalmának felséges nagysága irántunk, akik hiszünk, az Ő hatalma erejének ama munkája szerint,

20

Amelyet megmutatott a Krisztusban, mikor feltámasztotta Őt a halálból, és ültette Őt a maga jobbjára a mennyekben.

21

Felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és erőn és uraságon és minden néven, mely neveztetik nemcsak e világon, hanem a következendőben is:

22

És mindeneket vetett az Ő lábai alá, és Őt tette mindeneknek fölötte az anyaszentegyháznak fejévé,

23

Mely az Ő teste, teljessége Ő néki, aki mindeneket betölt mindenekkel.

2014. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magyarul az Efezusban is az a lényeg, hogy Jézus minden királynál nagyobb az Atya akaratából. Nem érdekli, hogy téged minek neveztek vagy milyen család tagja vagy. (vagy az emberek ill. te kinek kiáltottad ki magad). Jézushoz képest....
2014. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Jehova az Isten neve. Ha jól tudom, onnan ered, hogy a zsidók annyira komolyan vették azt a parancsolatot, hogy Isten nevét hiába ne mondd ki, hogy inkább egyáltalán nem mondták ki, nehogy hiába mondják. Ezért leírták az Isten nevét: Jahve, de kihagyták belőle a magánhangzókat, így lett JHVH és alápontozták az Elohím (szintén Isten) szó magánhangzóit. (Ez egy héber sajátosság, pontosan én sem tudom, hogy van), és így jött ki a Jehova szó. Egyesek szerint a korai keresztények félreolvasatából is keletkezhetett.

Lehetséges, hogy okfejtésemben hibák vannak, nem vagyok nyelvész, de a lényege ilyesmi.

2014. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

sőt

minden névnél is, amelyet

segítségül hívnak, nemcsak

ebben a világban, hanem az

eljövendőben is.


Kit is hivnak segitségül? Mert nem pogányoknak lett ez írva, hanem keresztényeknek.

2014. máj. 20. 13:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Jézus és az Atya egyek.

"Aki látott engem, látt az Atyát"

Egyformán értékes, szent, fenséges, csodálatos a Jézus név és a Jahve név, azaz az Atyaisten szent neve.


Csak Jézusban van üdvösség, ne feledjétek!

2014. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


:) itt a válasz:


1Korintusz 15:27, 28

27 Mert az Isten „mindent a lába alá vetett”. De amikor azt mondja, hogy ’minden alá lett vetve’, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki neki mindent alávetett. 28 Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek.

2014. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KZitus ***** válasza:

Tehát akkor ki a nagyobb? Aki Jézusnak mindent ad, vagy az, aki kapja?

Döntsd el magad :)

2014. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sandor76 ***** válasza:

Jezus pedig azert is jott a foldre,hogy megszentelje az Attyja Jehova nevet.

Ezert tanitotta igy imadkozni a kovetoit;Szenteltessek meg a neved.

Ha valaki nem ismeri ezt a nevet,hogy tud ugy elni ahogy O elvarja.

Amit irtal az Pedig minden mas teremtmeny fele helyezi Jezust,

Angyalok,kerubok,szerafok,es emberek fole.

De nem az fole aki Jezust erre a tisztsegre kinevezte.

Ugye latod a raciot?

Zitus lenyegretoroen irta le.

2014. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!