Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Éden és a Paradicsom egy...

Az Éden és a Paradicsom egy és ugyan az?

Figyelt kérdés

A bűnbe esés után Isten kirakta Ádámék szüret az Édenből és kerubokkal őrizteti a "kaput" ,hogy ne mehessenek vissza.

Tehát az Éden a Biblia szerint egy valóságos létező hely ahol van az élet fája. De vajon ez lenne a Paradicsom? Mert ha igen akkor ez pár dolgot megmagyaráz,pl az elragadtatást meg egyebeket is.



2014. máj. 18. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem mire gondolsz. De az Édenkert és a Paradicsom ugyanaz, csak az egyik a bibliai héber kifejezésből (gan'éden) került a magyar nyelvbe, míg a Paradicsom, ugyanennek a héber szónak a Vulgatában található latin fordításából (paradisus) származik.
2014. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

A paradicsom a sajtos szenyámban van.:)

Az tuti, hogy nem a földön, vagy hol van az élet fája?

2014. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kukurikutörökcsászár :)

Ezek szerint akkor a Paradicsomot nem is kell újjá építeni igaz?

A Jehova Tanúi szerint újjá kell építeni a földi paradicsomot miközben a Biblia azt ígéri,hogy új ég és új föld lesz.

Ezt,hogy kell érteni?

Ha az Éden megvan és őrizve van,hogy senki be ne mehessen engedély nélkül akkor nem kell semmit ember által újjá építeni,hisz a Paradicsom készen várja a megváltottakat. Magyarán mondva csak be kell költözni. :) Így értsem?

2014. máj. 18. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
csak nem az én kérdésem ihlette a kérdésedet? : http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..
2014. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:
100%

Szervusz


Már válaszoltak a kérdésedre: ugyan az.


De az a Paradicsom elveszett, ahogyan a lakói is. Meghaltak - megsemmisült.


Az "akkori" Paradicsomot Isten hozta létre, most pedig ezt ígéri többek között:

Jelenések 21:3–5

Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”


Ha részletesen végig gondolod a verseket, láthatod hogyan lesz az egész Föl Paradicsommá. De a Biblia más részein is, Ézsaiásnál például többet is olvashatsz róla mit fog Isten megvalósítani itt a földön az új emberi társadalommal(új föld) és az (új éggel), vagyis Királyával Jézus Krisztussal.


Ádám és Éva ha nem vétkezik, az egész földre kiterjeszthette volna a "kertjét", amint egyre több leszármazottja született volna.

Ezt Krisztus alattvalói fogják megvalósítani, akik már most tanulják Tőle, milyeneknek kell lenni, hogy ott élhessenek. Ezt mondta a tanítványaimak: "...és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:20 Láthatod, hogy ez az oktatómunka ma is folyik, és folyni is fog a "világrendszer befejezéséig"

2014. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mulder614 ***** válasza:

Új ég-az Új kormányzat.

Új föld-az új kormányzat állampolgárai.


Szó szerint mondjuk miért pusztulna ez az ég?

Az ég nem bűnös, és nem is hibás. Az új ég lesz az a kormányzat ami irányítja majd a földi alattvalókat.

2014. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!