Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A wiccák miért vonzódnak...

A wiccák miért vonzódnak annyira a morbid és horrorisztikus dolgokhoz? Sokat olvastam már a wicca vallásról, de ezt valahogy nem értem.

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz kedves kérdező pontosan?

Nem nagyon ismerem őket, de róluk gondolom, hogy a legkevésbé ártalmasak a pl. buddhisták mellett.

2014. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem te kevered őket a gothokkal.
2014. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nos már nem tartom wiccákkal tartom már a kapcsolatot, de amikor jártam a programjaikra feltűnt, hogy nagy részük goth.

De miért?

Ezt nem tudom megérteni, amikor a panteizmusba hajló vallásuk alapján mást képzelnénk el róluk.

2014. máj. 20. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Én átfogalmaznám a kérdésed: a góthok vonzódnak a wiccahoz is. Hogy miért azt tőlük kérdezd, ne a wiccaktól. Szerintem azért, mert amíg nem ismerik a vallást, addig csak a szimbólumokat látják, ezek pedig hasonlítanak a goth szimbólumokhoz. De lehet, hogy egyszerűen arról van szó, hogy a wiccak elfogadhatóbbak a többi valláshoz képest és nem problémáznak azon, ha valaki ezt a stílust követi. pl. egy keresztény közeg nem biztos, hogy tolerálná.
2014. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Jó olvasást,

[link]

2014. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A cikk vége hasznos, de az eleje zavaros. Túl sok mindent vesz egy kalap alá. Meg aztán, akik morbid és horrisztikus történetekhez vonzódnak azokat nem lehet éppenséggel kereszténynek nevezni.
2014. máj. 23. 07:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvassa tovább.
2014. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cikk egy elég szubjektív vélemény, egy kicsit elfogultan ír ezekről a vallásokról (negatív elfogultságra gondolok). Persze, van ami igaz is, de tény, hogy pl wicca valláshoz kapcsolódó könyvet nem a könyvesboltban kell keresni, mert nem találunk normálisat. A wicca közel áll a boszorkányokhoz, de a boszorkányság alatt sem kell a feketemágiát érteni, ezt csak a keresztény egyház találta ki. (közben megjegyezném, hogy nem vagyok wicca, "valláspártatlan" vagyok, viszont nagyon sokat tudok róla)

Wicca könyvek valójában nem léteznek. Viszont rengeteg Árnyak-könyve van, amit wiccák írtak, de az eredeti, igazi ilyen könyveket soha nem fogják nyilvánosságra hozni, ez generációról generációra terjed. Illetve a boszorkányégetések idején, sok boszorkány és wicca, a bizonyíték eltüntetése érdekében elégette a saját könyvét.

Na, de eltértem a témától, csak arra a bejegyzésre akartam reagálni.


A kérdésre válaszolva: nem vonzódnak a wiccák a morbid és horrorisztikus dolgokhoz, ez már teljesen személyfüggő, mint minden más vallású embereknél. +ahogy egy válaszoló is írta előttem, nagyon sok goth-nak vonzó ez a vallás, hiszen eleve a sok tévhit a feketemágiáról csábító lehet számukra.

2014. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!