Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők mennyire befolyás...

János114 kérdése:

Kedves hívők mennyire befolyásol a mindennapi döntéseitek során a hit?

Figyelt kérdés

Legyetek akár erősen vallásosak vagy csak olyan emberek akik hisznek . Mennyire befolyasolja a hit a mindennapjaitokat. Minden döntésnél eszetekbe jut érzitek vagy csak a fontos eseményeknél. Hallgattok a lelkiismeretetekre vagy sokszor elnyomjátok.


Erre a kérdésre nincs rossz válasz , csupán kíváncsi vagyok mások hogyan fogják fel az evilági életet.

Hátha tanulhatunk egymástól! :)


2014. máj. 20. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazából ez egy jó kérdés. Mindennek átélem az előnyét és hátrányát is.

Általában a lelkiismeretemre hallgatok, de abba az ember iránti szeretet van beleírva, bármennyire hihetetlen és borzasztó. Próbálok megértő lenni.

Nem igazán befolyásol másoknak a világképe/fenyegetőzése. Persze mások véleményét addig tiszteletben tartom, amíg az illető nem próbálja a szubjektív világát erőszakkal globalizálni :D (ha lehet ezt így mondani).


Valamiért nem érzem úgy, hogy Isten ellen lehetne bármilyen bűnt elkövetni vagy bármivel meg lehetne bántani Istent (kivéve egymás szekálása).

2014. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen hit?


Én nem vagyok hívő. A lelkiismeretemre hallgatok, de inkább nem is kell, mert ösztönös, hogy nem bántok másokat, nem okozom nekik tudatosan rosszat.

EZt leszámítva az érdekeim hajtanak, mint mindenkit.


Élni és élni hagyni.

2014. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem mindenben, amit gondolok, vagy teszek befolyásol a hitem, legalábbis törekszem rá hogy annak megfelelően döntsek, amiről azt vélem hogy jó, amiről úgy hiszem hogy egyetemesen jó, az Istennek jó. Teszem ezt több-kevesebb sikerrel természetesen. De azt hiszem a mindennapi élet bármely szegmensét tekintve sokszor máshogy döntenék, ha nem úgy hinnék, ahogy, talán sokszor sokkal inkább egy egyfajta hedonista szemlélet érvényesülne a döntéseimben. Talán ez egy kicsit leegyszerűsítő, de Lehet úgy is mondani igen hogy hallgatni próbálok a lelkiismeretem szavára.
2014. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Abban befolyásol, hogy mint hívő, hiszem, hogy az életnek van értelme, és minden tettemnek van jelentősége. Szóval ennek a felelősségnek a tudatában élek. Közvetve minden tettemet befolyásolja. De ha a boltban nem tudom eldönteni, hogy párizsit, vagy sonkát vegyek, akkor nem szoktam feltenni a kérdést, hogy vajon mit tenne Jézus a helyemben.
2014. máj. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

:)

Mostantól ha párizsit fogok venni, akkor rád fogok gondolni :P

2014. máj. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehezen, de befolyásol. Na nem a profán téren (alapvető életfeltételek).

A befolyásolás területei:

Isten alkotásának felismerése a természetben az emberekben.

Közerkölcs, a viselkedés, a kommunikáció, az életvitel.

Mély-vallásos ember minden percének felajánlásnak kell lennie.

Az élet és minden ami azt tartalmazza ajándék, lehetőség az életre. Mid van amit nem kaptál? Mi az amit csak és kizárólag te adhatsz?

Ha valaki Isten árnyékában él, az csak Rá figyel.

2014. máj. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felnőtt megtérőként állíthatom, hogy amióta hiszek, sokkal többször befolyásol és "ajándékozom" oda magamból azt, ami másnak segítség, öröm. Persze nem teszem tönkre magam emiatt és bizonyos esetekben saját érdekeket is figyelembe veszek (pl. a család, magánélet rovására ne menjen).

Bizonyos szituációkban jobban bele tudom képzelni magam a másik helyzetébe és segítőkészebb vagyok, áldozva időmből, erőmből, anyagi haszonszerzés nélkül. Tapasztalom, hogy többszörösen kifizetődik később. Előtte önzőbb és egoistább voltam. Saját magamat jobban előtérbe helyeztem. Most sem vagyok szent, de sokat változtam és változok.

2014. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sandor76 ***** válasza:

Minden dontesemnel,gondolkodas kozben,szabad idomben,munkam soran,vagyis mindig jelen van minden nap az eletemben.

De meg igy is ugy erzem nem tudok ugy elni ahogy helyes lenne,bar tudom miert,de neha megis zavar.

Zsoltarok,1;1-3.

2014. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De sajnos egoista vagyok még mindig!
2014. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!