Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » át 4-5 percig tartó zuhanyzás...

át 4-5 percig tartó zuhanyzás során (lent leírt módszer) kb. mennyi liter víz folyik el? És egy fürdés során ahol egy teljesen átlagos, mindennapi, NEM sarokkád felét megtöltik?

Figyelt kérdés
A zuhanyzásnál olvastam, hogy lehet spórolni, ha szappanozás alatt elzárjuk a vizet, majd utána elindítjuk, illetve nem teljes erővel, hanem csak egy lassabb vízsugárral zuhanyozunk. A fürdéshez nem ismerek ilyet. A kérdés még mindig az: a fent megadott módszerrel mennyivel kevesebb víz folyik el, mint fürdéssel?
2010. júl. 10. 20:34
 1/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, mit keres ott "át", és oda "egy"-et írtam, sajnálom.
2010. júl. 10. 20:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ööö. ha tudod a kád paramétereit, matematikailag ki tudod számítani a fürdőzéskor a vízfogyást. zuhanyzáskor bedugaszolod a lefolyót és utána szintén leméred a vízmagasságot.;)

amúgy vannak ilyen spec zuhanyzófejek, ami úgy néz ki, mint egy locsolópisztoly és ha lenyomod a billentyűt, megy avíz, ha elengeded, nem fog:) így nem kell állandóan a főcsapon állítgatni...

2010. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. júl. 10. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindíg a leírt zuhanyzási módszerrel tisztálkodok,és biztos vagyok benne,hogy kevesebb víz fogy mintha egy kádat félig engdenék.Arról nem beszélve,hogy a zuhanyzás egészségesebb.Ha a zuhanyzés végén a hőfokot is váltod 1-2 alkalommal,még a vérkeringésedet is serkenti.
2010. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Erről én is hallottam, hogy a zuhanyzás végén érdemes pár másodpercig hideg vízzel zuhanyozni, majd ha túl hideg, ismét melegre váltani :) Köszönöm :)
2010. júl. 11. 07:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a vízóra állását (ne csak az egész köbmétereket) zuhanyzás, ill. fürdés előtt és után.

Nállunk nincs zuhanyzó, de a kádban hagyjuk a vizet, és azzal öntjük le a WC-t.

Ha megérted, hogy mennyi víz fogy, megírnád?

2010. júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem áll módomban megnézni, de a WC öblítés valóban remek megoldás, akárcsak az esővízzel történő öblítés :)
2010. júl. 11. 13:13
 8/8 anonim válasza:
79%

Hát engem most kezdett foglalkoztatni a dolog.

Megmértem. Az asszonyom zuhanyozni szokott kb 15 perceket.

Nem spórol a vízzel, ahogy te írtad. A vízóra szerint 127 liter vizet használt el. Gondolom 5 perc zuhanyzással spórolós technikával lehetne akár 30-40 liter is.

Én fürdeni szoktam átlag méretű kádban, De csak félig engedem így használtam 230 liter vizet. Tehát ha zuhanyzol a spórolós módszerrel akár 200 liter vizet is megspórolhatsz egy fürdés alatt.

2011. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!