Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hallgatás a helyes megoldás?

A hallgatás a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Ez lenne Isten akarata?

Tegnap olvastam itt,hogy valaki azt írta,hogy ha valaki tévesen értelmezi a Bibliát az az ő dolga és nincs semmi baj,csak ne veszekedjenek az emberek.

Ez lenne a helyes gondolkodás,tényleg ilyen "nemtörődöm" nek kell lenni és hagyni kell a béke "címszó" alatt,hogy embertársaink helytelen utakon tévelyegjenek?

Persze azzal nem értek egyet én sem,ha valaki direkt kötőzködésből provokál másokat,de ez nem jelenti azt,hogy ellhallgassunk igazságokat.

Nektek mi a véleményetek?



2014. máj. 22. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
alapállásodból az következik, hogy nálad van az egyetlen igazság ... hát ne hallgasd el, de ne csodálkozz, ha senki nem akar veled majd beszélgetni egy idő után
2014. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az igazságot elhallgatni valóban nem helyes. De micsoda az igazság? Vajon a te igazságod az igazság, vagy a másik igazsága az igazság?


Vannak dolgok, amiket biztosan tudhatunk:

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


És vannak dolgok amiket nem:

"Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, amint én is megismertettem."


Az előbbi igazságot bátran képviseld, az utóbbiról pedig beszélgess bátran... :-)


Üdv. Péter

2014. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

Első válaszoló az a helyzet, hogy itt nem arról van szó,hogy az én igazságom mert nem az enyém. Akkor lenne az enyém ha én találok ki valamit és azt próbálom foggal körömmel megvédni. Mivel a kérdést keresztény szemszögből kell megvizsgálni ez az igazság a Biblia szava.

Kedves Péter azt hiszem,hogy egyet kell értenem veled mert abban amit írtál nem találok semmi kivetni valót.

2014. máj. 22. 11:33
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Testvér,


ez nekem is nagy fejtörést okoz. A legutolsó ilyen, amikor egyszerűen elpukkant az agyam az az volt, amikor olvadtam, hogy a jehovisták önmagukat tartják a sáskáknak és Jézust pedig Abaddonnak. Sokat imádkoztam még a sajét lelkemért is, mert ez mér túl sok volt. Tegnap viszont ezt az igét kaptam, remélem hozzád is szól:


Róma 4:5 Ellenben annak, a ki

nem munkálkodik, hanem hisz

abban, a ki az istentelent

megigazítja, az ő hite

tulajdoníttatik igazságul.


Áldott napot testvér.

2014. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. És igen, a te igazságod, nem azért mert te találtad ki, hanem azért mert hiszel benne, igaznak fogadod el, "magadévá teszed" mint igazságot. A sajátjával mindenki ugyan így van. Te sem örülnél neki, ha más próbálna a te utadról letéríteni az igazság nevében. Pedig számára az ugyanannyira igaz mint neked a tiéd.

Mindenkinek megvan a maga igazsága...

2014. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4 es testvér. :)

Köszönöm az igét és a támogatást.

Szép napot neked is!

Kedves 5 ös válaszoló!

Az a helyzet,hogy az az igazság amit te nekem tulajdonítasz az milliók igazsága,milliók vagy inkább milliárdok vallják azt amit én.

Ha jól tudom 2 milliárd keresztény van akik ugyan azt a Bibliát tartják hitelesnek amit én,érted a különbséget?

Adott egy Könyv ami egész a XX.század elejéig hiteles volt mindenki számára, hirtelen megjelenik a semmiből valaki aki azt állítja,hogy az a könyv nem hiteles mert meg van hamisítva és hiányoznak belőle olyan részek amelyek egészen más értelmet adnak a történetnek.

És mindezt semmivel nem tudja bizonyítani.

Nem elég ez,fogja magát és létre hoz megalapít egy vallást olyan módon,hogy a könyvet igazítja az elképzelése után. Vagyis nem a könyvre építi vallását hanem a könyvet módosítja meg olyan szinten,hogy az teljes mértékben megváltozik.

Ha ebben az értelemben vizsgálod meg azt az igazságot amit én mondok akkor minden bizonnyal az eredeti könyvnek adsz igazat,nem nekem hanem a könyvnek.

Te nem így látod?

Mint tudjuk rengeteg téves eszme okozott már fájdalmat az emberiségnek,és én attól tartok,hogy ez se lesz különb mert egyre többen és többen térnek át az "átdolgozott" könyv oldalára.

2014. máj. 22. 12:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem értek veled egyet:

"2 milliárd keresztény van" igen, kb 2.1 milliárd a magát kereszténynek valló. De emellett van 1.5 milliárd Iszlám, majdnem 1 milliárd hindu több száz millió Buddhista és kitudja még hány ember aki teljesen másban hisz a világon. (Sőt, 1,1 milliárd ember ateistának vallja magát)


"... megjelenik a semmiből valaki ..." Jézus is ugyanúgy a "Semmiből jelent meg" annak idején. És a kis létszámú Keresztény közösség fejlődött a mai világvallássá.


"És mindezt semmivel nem tudja bizonyítani" - Ahogy senki más sem tudja a saját vallását. Ha bizonyság lenne akkor az már nem hit kérdése, hanem tény kérdése.


"Mint tudjuk rengeteg téves eszme okozott már fájdalmat az emberiségnek" Ezzel maximálisan egyetértek. De így látom, hogy ez a fájdalom legtöbbször abból fakadt, hogy az egyik eszme rá akarta erőltetni magát a másik eszme híveire. Az eszme sokszor vált eszközzé.


Ne érts félre, nem Ellened és a Hited ellen beszélek. Csak azt mondom, hogy a hit kérdése (véleményem szerint) olyan dolog, ami mindenkinek a szíve joga mindaddig amíg ezzel másoknak nem árt. Átérzem a fájdalmad abban, hogy úgy érzed, a közösséged tagjai "letérnek a helyes útról" egy olyan vallás kedvéért amit te nem tartasz igaznak. De úgy érzem, hogy fordított helyzetben, ha neked tiltanák a vallásod megválasztását, vagy erőszakkal akarnának áttéríteni egy más vallásra akkor Te sem éreznéd helyesnek a dolgot.


Lehet, hogy mindezt azért érzem így, mert nekem nem sikerült megtalálnom azt a vallást aminek MINDEN tételével szívből tudok egyetérteni. Ez talán az én hibám. Kételkedem. Ettől függetlenül hiszek Istenben és remélem, hogy tudok úgy élni, hogy ne kelljen pironkodnom az "utolsó napon". Igyekszem elfogadni mindenki vallási meggyőződését mindaddig amíg nem akar erőszakkal meggyőzni az igazáról vagy sárra dobálni azért, mert az ő meggyőződése szerint én bizony pokolra fogok jutni...


5.-ös voltam

2014. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedvtes 5 ös hidd el,hogy sokmindenben egyetértek veled és köszönöm az őszinte választ.

De engedd meg,hogy még valamit megemlítsek.

Én hiszek Jézus Krisztusaban továbbá hiszem azt,hogy Ő a megtestesült Isten,és hiszek abban,hogy csak egy féle tanítást hagyot az emberiségnek. Ez az ami biztosít,hogy nem tévedek. És még egy utolsó gondolat; én soha nem mondtam azt,hogy az én vallásom az egyedüli igaz vallás mert soha nem a vallásra teszem a hangsúlyt hanem,mint ahogy te is írtad,a hitre.

2014. máj. 22. 14:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak alapvető bibliai tanítások, amiket ha megmásítanak, meghamisítanak, vagy félreértelmeznek, akkor szerintem nem helyes hallgatni. Ilyenek a megtérés, megigazulás, kersztség, Jézus személye, Szent Szellem személye, örök ítélet, stb. Az evangélium alapvető igazságaiért érdemes szót emelni, amiken emberek üdvössége múlik. De mindig mindenkivel kultúrált, tisztelettudó hangnemben. Mert nem a harc a cél, hanem meggyőzni a becsapott, félrevezetett embereket szabályszerűen küzdve, hátha kapnak megtérésre kegyelmet. Isten áldjon! :-)
2014. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igen ezt én is így gondoltam.

Habár Jézus is 1x 2x elég keményen megdorgálta az embereket,sőt még ostort is használt egyszer. Csakhogy Ő minden joggal megtehette.

2014. máj. 22. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!