Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hallgatás a helyes megoldás?

A hallgatás a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Ez lenne Isten akarata?

Tegnap olvastam itt,hogy valaki azt írta,hogy ha valaki tévesen értelmezi a Bibliát az az ő dolga és nincs semmi baj,csak ne veszekedjenek az emberek.

Ez lenne a helyes gondolkodás,tényleg ilyen "nemtörődöm" nek kell lenni és hagyni kell a béke "címszó" alatt,hogy embertársaink helytelen utakon tévelyegjenek?

Persze azzal nem értek egyet én sem,ha valaki direkt kötőzködésből provokál másokat,de ez nem jelenti azt,hogy ellhallgassunk igazságokat.

Nektek mi a véleményetek?



2014. máj. 22. 09:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell hallgatnod, nyugodtan beszélhetsz hitről másoknak, de azt el kell fogadnod, hogy ők nem feltétlenül úgy gondolkodnak, ahogy te.

Neked sem kell abba belehalni, ha egyesek "tévelyegnek". Amennyiben ők ugyanúgy törekszenek a jóra, mint te, a szándékuk kedves Isten előtt. Nem azon múlik az üdvösségük, hogy minden ponton helyesen értelmezték-e a Bibliát.

2014. máj. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Vannak alapvető bibliai tanítások, amiket ha megmásítanak, meghamisítanak, vagy félreértelmeznek, akkor szerintem nem helyes hallgatni."


Ezzel maximálisan egyetértek. Azonban nem gondolom, hogy ezek a megmásíthatatlan tanítások azok lennének, amiket a kedves Válaszoló felsorolt. Isten feltétel nélküli szeretete, amelyben mindenkit részesít, a megbocsátás, a tiszta lappal újrakezdés, az emberi jóság (mivelhogy Isten az embert a maga hasonlatosságára jónak teremtette), és az emberek egymás iránti szeretete sokkal fontosabbak. Ezek Isten valóban megmásíthatatlan tanításai.


Nem kötekedésből írtam, amit írtam, ez csak egy vélemény.

2014. máj. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet,hogy az az igazság amit te nekem tulajdonítasz az milliók igazsága,milliók vagy inkább milliárdok vallják azt amit én."


Kérdező,ha már igazságról beszélsz,ne legyen mérvadó,hogy hányan hisznek benne.Ha csak ötszázan vallanák az egész világon azt amit te,az változtatna valamin? Vagy ha senki nem hinne Jézusban,csak egyedül te hallanád meg a szavát,hogy "gyere kövess engem,én vagyok az út,az igazság,és az élet!" megjelenne neked,őrültnek hinnéd magad?


"Tegnap olvastam itt,hogy valaki azt írta,hogy ha valaki tévesen értelmezi a Bibliát az az ő dolga és nincs semmi baj,csak ne veszekedjenek az emberek.

Ez lenne a helyes gondolkodás,tényleg ilyen "nemtörődöm" nek kell lenni és hagyni kell a béke "címszó" alatt,hogy embertársaink helytelen utakon tévelyegjenek?"


Nem lehetsz benne 100%-ban biztos,hogy te értelmezed jól a Biblia minden részét,és a másik ember tévelyeg.Az ember sokszor azért esik a saját csapdájába,mert túl fontosnak tartja magát,és közben nem is látja,hogy minden megy a maga útján,nem áll meg az élet,nem kell aggodalmaskodni azon,hogy a másik miről mit gondol.Az ő útja oda vezet ahova,és a tiéd is.Ettől még ne hidd azt,hogy biztos el van veszve.Abban kell hinni,hogy Isten mindenkinek gondját viseli,mert ez a legfontosabb.Jézus elmondta a legfőbb parancsot.

Meg kell találni a "nemtörődömség" és az álláspontod,igazságod kinyilvánítása közötti optimális megoldást.Ha lehetőséged van rá,mindig mondd el azt,amit te igazságnak tartasz a Bibliáról.Mondd el egyszer,világosan,határozottan,és érthetően.Ha nem figyeltek rád,nem fognak másodszor,de harmadszor sem.Ne győzködd őket.Egyrészt gondolom te sem preferálnád az ilyen hozzáállást másoktól,másrészt semmi értelme nincs.

2014. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Elnezest kerek, de szeretnek en is hozzafuzni egy ket gondolatot a kerdeshez.

Igazsag csak egy van. Es ez Isten igazsaga, amit a Szentirasban leiratott szamunkra. Nekunk a Szentiras egy utmutato. Ha alaposan megvizsgaljuk, megtudjuk belole, hogy Isten mindig az altala megkovetelt "igaz imadatot" fogadta el. Az Izraelitak ha eltertek ettol az igaz imadattol, mindig buntetest kaptak. Nem keveredhettek pogany nemzetekkel semmifele kapcsolatba.

Ez ma is igy van. Sok ember igyekszik ugy elni, hogy az megfelelo legyen Isten szemeben. Viszont nem biztos, hogy helyesen cselekszik. A Mate 7:113,14 vers ezt irja: "Menjetek be a szoros kapun. Mert tagas az a kapu, es szeles az az ut, amely a veszedelemre visz, es sokan svannak, akik azon jarnak.

Mert szoros az az ut, amely az eletre visz, es kevesen vannak, akik megtalajak azt."

A Peldabeszedek 16:25 ezt irja: "Van oly ut, mely igaz az ember szeme elott, de vege a halalnak uta."

Ahgy ebbol latjuk, sokan vannak akik azt hiszik, hogy jo helyen vannak, de sajnos nem a helyes modon imadjak Istent.

Tehat aki ugy velekedik, hogy mindegy hogy hol vagyunk, vagy milyen modon imadjuk Istent, az teved. Hiszen lathato, hogy Isten mindenkor a "tiszta imadatot" kovetelte meg, ami nem keveredhetett semmifele pogany imadattal, szokasokkal, unnepekkel.

Ezert van a Szentiras. Ebbol megtudhatjuk, hogy Isten milyen imadatot kovetel tolunk, es igy mar helyesen tudunk cselekedni.

Pontosan ezert van az, hogy "predikalni" kell az embereknek. Mert sokan vannak, akik nem igazan ismerik a Bibliat. Fel kell hivni az emberek figyelmet arra, hogy mit kivan tolunk Isten? Ezaltal lesz megmentese azoknak, akik hallgatnak a Szentiras szavara.

Udvozlettel: Judit!

2014. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!