Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A protestáns keresztyének...

A protestáns keresztyének miért ódzkodnak a római katolikus egyháztól?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Ennek részben történelmi, részben teológiai okai vannak.


A katolikus egyház üldözte a protestáns egyházat, Luthert kiátkozta és meg akarta égetni. Ezt a mai napig nem vonta vissza a Kat. Egyház.


Másrészt, a teológiai alapok és gyakorlatok eléggé eltérőek. Nem csak a mi gyakorlatunktól, hanem a bibliai alapoktól is.


Szerintem nem a hívőktől maguktól ódzkodunk, mert egy katolikus emberrel személyként nem feltétlen van bajunk. Inkább az egyház szervezete az, ami megütközést kelt sokakban.

2014. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 titak ***** válasza:
36%
A katolikus egyház eltávolodott a kereszténységtől. Megtagadta Jézus tanait, kiforgatta a tízparancsolatot. A kereszténység címszó alatt csak befolyásuk, hasznuk, vagyonuk gyarapodását látják, bízva a végső bűnbocsánat reményében.
2014. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok keresztény, de véleményem szerint a R. K. egyház a világ legnagyobb biznisz szektája :)

Egyébként a biblia nem valami olyasmit ír, hogy az igaz keresztények mindig kissebbségben, kirekesztve lesznek? Mert ez évszázadokig nem volt meg, mikor a világ nagy része katolikus volt, csak a nekik ellenszegülőket üldözték... Akkor vagy a biblia tévedett, vagy a katolikusokkal szembemenők voltak a "jók".

Egyébként agnosztiksuként (akinek hobbija a vallások kutatása/megismerése) arra a véleményre jutottam, hogy ez az önmagát kereszténynek nevező egyház megy a leginkább szembe a biblia tanításaival. Náluk még a tanúk és a hitesek is közelebb állnak az "isteni igazsághoz".

2014. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Mert Biblia ellenes tanításai vannak, és a hagyományt helyezi a Biblia elé.
2014. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Katolikus vagyok és van több protestáns ismerősöm, így szerencsére máshonnan is tudok tájékozódni, nem csak az itteni gyűlölködőktől.

Ismerőseim főleg reformátusok, egy evangélikus van, de igazából semmi bajuk nincs a Katolikus Egyházzal, csak őket máshogy nevelték, ezért néhány dologban máshogy gondolkodnak. A magyarországi reformátusok zsinata sajnos megerősítette a heidelbergi káté azon pontját, amiben az Eucharisztiát "kárhoztatos bálványimádásnak" mondták, de én úgy gondolom, hogy ettől még a protestáns hívek nem mind gondolkodnak így, hanem inkább azt keressük, ami közös.

A Lutherre vonatkozó kiátkozást egyébként 1999. október 31-én Augsburgban visszavonta a Katolikus Egyház.

2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy tételesen fel tudom sorolni az összes Biblia ellenes tanítást, még nem gyűlölködés. Ti nem olvassátok a Bibliát, ahogy a legtöbb, magát kereszténynek mondó ember sem, így honnan tudnák?


A Biblia Isten szava és ti azt hágjátok át. Ez nem gyűlölködés, hanem tény. Viszont rengeteg megtért katolikus van, akik felébredve látják tettüket és őszintén megbánják. Mert az emberi hagyomány nem egyenlő Isten szavával és bizony a katolikus egyház tanítása messze nem Istentől van, hanem csupán emberektől és ezt a hagyományt helyezitek Isten elé.

Nem mi vagyunk a gyűlölködők, hanem ti nem olvassátok eleget a Szentírást és nem fogadjátok be Jézust a szívetekbe, ezáltal vakok és süketek vagytok. Mélységesen sajnállak benneteket, mert ahogy olvasgatom a itteni katolikus kérdéseket, pontosan lehet látni, hogy mit tanítanak nektek.

Remélem, hogy ez nem marad így.


Egy baptista

2014. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Nem tartózkodom a katolikus egyháztól, két katolikus Bibliám is van, és el szoktam olvasni a katolikus magyarázatokat is, hogy ők hogy értelmeznek bizonyos igeszakaszokat. Emellé a tagokkal sincs problémám, mert elismerem, hogy vannak ott is őszinte Krisztus-követők.


A különbség azonban köztem, és a katolikusok közt annyi, hogy nem azonosulok a katolikus teológiával, mert nem tudom összeegyeztetni a Bibliával.

2014. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Anxo ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint azért, mert csak annyit tudnak az katolikus egyházról, amit az egyoldalú tájékoztatás és a hollywoodi filmek látni engednek.

Én is így nőttem föl.

Valamint sok katolikusnak keresztelt ember egyáltalán nem éli a hitét, de ha megkérdezik tőle, azt mondja "katolikus vagyok", így az emberek ővelük azonosítják az egyházat.

2014. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóval nem értek egyet. Ha valamiy, akkor a r.k. egyházat, itt MO-n mindenki ismeri...
2014. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anxo ***** válasza:
100%
Igen, mindenki hallott már a rk. egyházról, de hogy pontosan mi a lelkisége és mik az összefüggései, azt kevesen. Szerintem nincs még egy ilyen sz éles körben ismert "jelenség" amit ennyire félre értenének mint a rk egyház
2014. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!