Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy valaki azért nem...

Lehet, hogy valaki azért nem követi a vallását, mert nagyfokú empátia van benne?

Figyelt kérdés
Én nagyon empatikus embernek gondolom magam. És sokszor azt érzem, hogy miért az én vallásomnak van igaza, sokszor gondolok arra, hogy lehet más embernek és az általa vallott hitnek van igaza.
2014. máj. 25. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is érzékeny és empatikus embernek tartom magam, bár nem mindig jön ki. :D

Ami azt illeti úgy állok a témához, hogy elfogadom mindenkinek a nézetét, szívesen vagyok hajlandó beszélgetni, megismerni a másikat, vitatkozni stb....

De amennyiben az illető nem fogad el engem, meg akar semmisíteni engem vagy bárkit a nézetei miatt, onnantól kezdve számomra az illető meghalt.

Mindenki bármit tehet felőlem, amíg nem ... a másik életébe.

2014. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tisztelni kell a másik nézetét. Vitatkozni szerintem nem érdemes, hogy kinek van igaza, úgy se tudjuk egymást látványosan meggyőzni. Megadott felekezet tanításainak elfogadásához egy megfelelő empátiára szükség van. Minden közösség alapja az ember, akik hasonlóan (alapjaiban egyetértenek) gondolkodnak. Isten, aki a közösségeket kialakítja, azzal a céllal hozza létre őket, hogy ne csak vele, hanem egymással is közösségben legyenek, mert a hit normatíváit a hívők csak közösségben élhetik meg. Egy közösségben egy nagyfokú empátia sok szempontból értékelhető. Csak vegyük alapul, hogy aki gyorsan ad (még mielőtt kérnék), az 2× ad. Egy sor más közmondás is előfeltételezi az empátia meglétét. Tehát a véleményem az, hogy ha nagy az empátiád mások felé, akkor keress egy közösséget, akik a te világnézetedet legjobban lefedik.
2014. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jó ez a tulajdonságod:)

De elsősorban Isten íránt mutasd ki, akkor sikeres, és boldog ember leszel, mert az áldását, és támogatását fogod élvezni:)

2014. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!