Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják azt, aki hisz...

Hogy hívják azt, aki hisz Istenben, de nem jár templomba és nem vallásos, de tiszta életet él?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hiszek Istenben, hiszem, hogy ö mozgatja a szálakat, de nem minden ponton értek egyet pl a Bibliával. Azt is elhiszem, hogy Isten megszólalt és létrejött a világ, meg abban is hiszek, hogy volt ősrobbanás, sőt, az is lehet, hogy azt Isten csinálta.

Nem imádkozom, csak heti egyszer, templomba nem járok, Bibliát nem olvasok, de betartom a szabályokat, nem lopok, nem hazudok, stb.


Akkor én igazából mi vagyok? Hívő?


2014. máj. 27. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Te becsületes ember vagy, aki emellett nem zárja ki egy teremtő létezését. Mondanám, hogy agnosztikus, de annál kicsit hívőbb.
2014. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Teista vagy.
2014. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pendulum92 ***** válasza:
41%

Kérdező, nem lehet, hogy nem a Bibliával nem értesz egyet, hanem csak a Biblia egyik emberi értelmezésével? Sokan elfelejtik, hogy mindegyik felekezet egy emberi értelmezés szülötte.



Én azt vallom, hogy ha valaki tisztességes életet él, bűntől távol tartja magát, mindegy annak melyik (vallás)filozófia volt az okozója.


Tisztában vagyok, hogy ezzel nem mindenki ért egyet, én a saját véleményem írtam le, nem akarok senkit sem befolyásolni ezzel.

2014. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Pogánynak hívják. Furcsa, hogy a világ teremtőjének szavának nem hiszel, emberi ésszel, megtéretlen ésszel igyekszel saját magadtól válaszokat kitalálni. Ez nem hit, ez semmi, ez nulla.
2014. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Te vagy a teista ateista.
2014. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon lassan és figyelmesen olvasd el a Római levél első rárom részét.

Nagyon érdekes ,hogy rólad van szó.

2014. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Istenhívő.

Próbálj meg imádkozni, figyeld a hatását a lelkedre.

2014. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Végül is a Sátán is Isten hívő,elhiszi ,tudja hogy létezik Isten.

Bűnben születtünk.Ezt semilyen jó élettel nem lehet megváltoztani.

Vagy Jézus a megváltód ,vagy a bűneidben halsz meg ,és akkor Isten ítélete vár rád.

2014. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Már volt ember a Földön, mikor először megszületett az istenek gondolata. Már jóval az írástudás előtt is bizonyára voltak vallásnak nevezhető szertartások egy-egy vadászat előtt. Még ha nem is istenekhez, hanem holt eleik szelleméhez, és egyéb ismertebb és ismeretlen, múltbéli nagy harcosok szellemeihez imádkoztak.


Aztán mikor egy nép annyira letelepszik, megállapodik, hogy jöhetnek az épületek, házak, kutak építései, szántók kijelölései és effélék, akkor jöhet a lehetőség a templomigényes vallásokra.

2014. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Önmagában gondolom a hitben hiszel, és ez lenne a természetes, nincs ezzel probléma, meg nem is kérdés valójában, mondjuk úgy hogy civilizált ember vagy, aki nyitott a világra, és ami legfontosabb megmozdult benned valami, szerintem ne csinálj ebből a kérdést, hiszen ha akarod, és szeretnéd, akkor előbb utóbb megtalálod a kérdést önmagadban is, ha hallgatsz a belső hangra. Szabályok arra valók, hogy azt ne tartsuk be, ha jól emlékszem Budha mondta
2014. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!