Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentségtörés vagy nem?

Szentségtörés vagy nem?

Figyelt kérdés
Mi is a szentségtörés valójában? KAtolikus vagyok, volt, hogy pettingeltem a barátommal és elmentem áldozni. Ez szentségtörés? Már meggyóntam.

2014. máj. 27. 18:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint már meggyóntam a paráznaságot. Segítsetek! Ès ha valaki nem tartja be az áldozás előtti egyórás böjtöt és úgy megy áldozni az is szentségtörés?
2014. máj. 27. 19:22
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, szerintem gondolj bele, hogy Isten a törvényeket miért hozta, ne csak vakon kövesd őket. Azóta sok minden változott. Például a paráznaságot azért tiltotta meg nekünk, mert abból nagyon könnyen lehet gyerek (óvszer akkor még nem volt) és nincs ki felnevelje. Amúgy Isten szerintem nem tiltja az élvezeteket, mert akkor nem adta volna őket, tudja, hogy az emberek milyen könnyen "elcsábulnak".
2014. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és a ne húzz gumit az nem hiszem, hogy Isteni parancsolat lenne, mert amikor a biblia íródott még nem is volt.
2014. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne kattogj ezen. Magadat nyomorítod meg, totálisan értelmetlenül.
2014. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem törtél szövetséget!


Semmi sem szent(ség) csak az Isten.

2014. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
4-es válaszolónak van igaza.Ne is foglalkozz az egész Kereszténységgel!
2014. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még két miatyánkot is el kell mondanod, különben meggrilleznek a pokol tüzén.

Ne mond, hogy nem szóltam.

2014. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Értelmes hozzáfűzéseket... Légyszi még írjon ide aki tud hozzáfűzni valamit, mert fontos lenne!
2014. máj. 27. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!