Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi fontosabb...

Szerintetek mi fontosabb istennek? A szeretet, vagy az igazságosság, ami a büntetést is magábafoglalja?

Figyelt kérdés

Szerintem a szeretet,és a megbocsájtás!

mégis inkább tekintik és mondják igazságosnak,mint szeretőnek..

miért?Hisz isten mindennél jobban szeret!

Ő egy megbocsájtó anya!


2009. dec. 30. 16:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha szeretem a gyerekemet,és valami észveszejtő szörnyűséget csinál,szerintem nem megbüntetni kell,hanem elmagyarázni neki a dolgokat,és miután belátta,meg kell bocsájtani!Mert csak a gyerekem!És isten is ezt mondja,csak a gyerekei vagyunk!
2009. dec. 30. 16:16
 2/6 anonim ***** válasza:

1-nagybetű az Isten, de errare humanum est (:

2- mindig ad egy ajánlatot, hogy jó lesz, ha ezt csinálod, ha ezt csinálod pedig elkárhozol ): Én speciel megbocsátásról csak Jézusnál hallottam...

De Jézus kinyilatkoztatásában az volt, hogy ember nem itélheti el embertársát, mert csak Istennek van joga.

Isten pedig mindekinél jobban szeret!

2009. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a szeretet nem azt jelenti, hogy mndenkinek mindig mindent elnéz
2009. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

először is,nem helyesírási versenyre jöttem,interneten nem szoktam nagybetűvel írni,kivétel a mondatokat..

másodszor az elkárhozás nagyon csúnya dolog,az ember természete pedig eléggé olyan,hogy hajlik a rosszra sajnos,így nem kárhozhat el mindenki!

harmadszor,én ha szeretek valakit,bármit képes vagyok megbocsájtani neki!Bennem lenne a hiba,esetleg nem így kellene tenni?

2009. dec. 30. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

" én ha szeretek valakit,bármit képes vagyok megbocsájtani neki"


Isten is, csak hozzád hasonlóan sokan ezt elutasítják. Isten kész kegyelmet/megbocsátást adni bárkinek, aki elfogadja az Ő kegyelmi ajándékát, azt hogy Krisztus meghalt helyettünk(és a 3. napont feltámadt), és ezzel kifizette a bűneinkért járó büntetést, ezt el lehet fogadni, vagy el lehet utasítani, a döntést neked kell meghoznod.

Te feláldoznád a gyermeked életét(ha van, vagy ha lesz gyermeked)azért, hogy megments egy gyilkost, bűnözőt, vagy akárki mást? (a válasz valószínűleg nem lesz)

Akkor Istennek mennyire kell, hogy minket szeressen ahoz, hogy ekkora áldozatot hozott értünk?

Isten szeret bennünket, de ugyan akkor igazságos is, tehát nem engedhet be olyan embereket, akik Krisztust elutasítva bűnösként haltak meg, egy olyan helyre, ahol a bűn nincs jelen.

2009. dec. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha szeretet nincs benned, semmi, de semmi értéked nincs, írja a biblia. ugyanakkor a szeretet önmagában eltéríthti az embert, hisz a szeretet önzővé tehet az iránt a dolog iránt, amit szeretünk. pl pénz szeretete, vagy ádám szerelme éva iránt, amikor is neki akart inponélni, és nem Istennek. máté 10:34-39 "aki jobban vonzódik apjához, vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám, aki jobban vonzódik fiához, vagy lányához, nem métó hozzám." ha a kérdésedre kell válaszolnom, a 2 lehetőség közül, nem lesz jó a válaszom, mert nem tartalmazza a kérdésed a helyes választ. a kettő közül az igazságosság a fontosabb. valójában at Isten iránti szeretet a fontos, ami azt jelenti, hogy aki szereti Istent, az megtartja a parancsolatait, ennélfogva igazságos is.
2010. jan. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!