Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megbocsájtja nekem ezt Isten?

Megbocsájtja nekem ezt Isten?

Figyelt kérdés

Hatalmas próbát kaptam Istentől, 3 hónapnyi szenvedés, reménytelenség után úgy döntöttem, hogy inkább megölöm magam mert a szívem szakad már meg a fájdalomtól.

Kórházba vittek, nem sikerült. Megtagadtam Istent, hogy átvert engem, nem szeret.

Megbántam amit tettem. Még ugyanaz a probléma van, de haragszom magamra, hogy Isten helyett akartam rendelkezni az életem felett. Bűntudatom van, mintha anyámmal vesztem volna össze:/

Velem lesz még Isten valaha, vagy nem bocsájtja meg az ilyet aki öngyilkos akar lenni?

23/L



2014. máj. 27. 20:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
77%
te megbocsájtanál a fiadnak hogy ha öngyilkos akart volna lenni és nem sikerul?
2014. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Te képes volnál megbocsájtani hasonló helyzetben? Ha igen, gondolod, hogy Isten önérzetesebb és önzőbb nálad?
2014. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
58%
Szerintem meg.
2014. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha őszintén megbánjuk a bűneinket, Isten megbocsájt. Lásd a példabeszédet a tékozló fiúról.
2014. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Miért akartál ilyet tenni?:(

Mi a baj?

2014. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
Enye,benye már többször is mondtam hogy kerüld az ilyen szektákat mert meghülyítenek...nem hallgattál rám...
2014. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Még a Hétfejű Sárkány is megbocsájt meg a Micimackó is. Csak erősen kell hinned és menni fog.
2014. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Hálás lehetsz Neki, hogy nem sikerült, mert nincs olyan szenvedés itt a Földön mint amikor véglegesen az elnyomók kezébe kerülnek az emberek. Jézus Krisztuson keresztül jön a szabadítás. Nem tudok tanácsot adni, mert kevés információm van. Mondd el Neki, hogy bocsásson meg, és tisztítson meg a vétkeidtől. A bűnbocsánat békességet ad. :-)

1Ján 1:9 Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

2014. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a valódi kérdés, hogy Isten megbocsájt-e, hanem az, hogy megbántad-e, illetve, hogy elfordultál-e a bűntől? Isten már mintegy kétezer éve megbocsájtott minden bűnt, lázadást és engedetlenséget, amikor Jézus felvitte az engesztelés vérét a mennyei trón elé. Ez a bűnbocsánat azonban azáltal válik elérhetővé a személyes életünkben, ha elhisszük, hogy Jézus Krisztus meghalt a bűneinkért, és testben feltámadott a megigazulásunkért, a szánkkal megvalljuk, hogy Ő az Urunk és Megváltónk, megbánjuk a bűnt, kidobjuk az életünkből és kérjük Jézus Krisztus vére alapján a már a Mennyben meglévő bűnbocsánat kegyelmét. Fontos megértenünk azt, hogy Isten nem ezután fogja eldönteni, hogy megbocsájt-e vagy nem, hanem Ő már réges-régen úgy határozott, hogy minden egyes bűnt megbocsájt, ha Jézus Krisztus vére alapján kérik. Nem csak megbocsájt, de meg is tisztít, és megszabadít a bűn uralmától.
2014. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Mivel eleve azt gondolom hogy nincsenek véletlenek, s így tehát az, hogy nem sikerült úgymond az öngyilkossági kísérleted is Isten irántad való kegyelmének és szeretetének tudható be, s bizonyára annak is hogy Ő tudja hogy számodra van remény. Azt hiszem ha valóban meg is bántad, amit tettél és bocsánatot kérsz, akkor meg is kapod a bocsánatot.
2014. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!