Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha haldoklik egy csecsemő,...

Ha haldoklik egy csecsemő, megkeresztelheti olyan valaki, aki meg van keresztelve, ill. elsőáldozott és bármálkozott? Szenteltvíz kell hozzá?

Figyelt kérdés

Mondjuk nincs lehetőség papot hívni hozzá

(katolikus)


2014. máj. 27. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
csak pap keresztelhet. ahogyan ő oldozhat pl fel, nem a szomszéd.
2014. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Béla7 ***** válasza:
82%
Ha haldoklik, akkor igen, szenteltvíz sem kell hozzá, elég, ha aki keresztel, meg van keresztelve. Ilyenkor elég annyi, hogy ,,Megkeresztellek téged az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében." :)
2014. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Béla7 ***** válasza:
81%
(más esetben persze csak a pap keresztel)
2014. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Béla 7 jól írta. Szükség esetén bárki megkeresztelheti.
2014. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Elsőnek:


Ha bajod van a szomszéddal, akkor költözz ide xD


Amúgy hittanon tényleg azt mondta a pap, hogy a kényszer helyzet más. Azt nem tudom, hogy később lehet-e pappal.

2014. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mustafa33 ***** válasza:
36%
Igen, ahogy már megválaszolták. Általában az anya szokta, de bárki más is megteheti. Nem kell szenteltvíz sem, és érvényes. A kénszerhelyzet elmúlása után rendesen pap is megkereszteli.
2014. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Még egy kiegészítés az előzőekhez: a megkeresztelő személynek magának nem kell bérmálkozottnak, egyebeknek sem lennie, de még csak megkereszteltnek sem kell lennie akár, sőt konkrétan ateista is lehet akár, vagy bármi más. Az más kérdés hogy az említett esetek mennyire életszerűek-e, avagy sem. De ha esetleg meg kell kérni valakit, mert sem mondjuk pap, sem a keresztelni szándékozó nincs közelében a szükséghelyzetben megkeresztelendőnek, ilyen esetekben (is) pl ez előfordulhat.
2014. máj. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Dove081


"Még egy kiegészítés az előzőekhez: a megkeresztelő személynek magának nem kell bérmálkozottnak, egyebeknek sem lennie, de még csak megkereszteltnek sem kell lennie akár, sőt konkrétan ateista is lehet..."


Na, azért ennyire már ne legyünk liberálisak.

Egy kereszteletlen vagy rosszabb esetben ateista embernek mi köze van a megváltás kapujához (keresztelés)?

Igenis, szükséges a keresztség!


Egy Római Katolikus

2014. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Kedves #8 válaszoló, egy Római katolikus! Ez nem az én liberalizmusomnak a kérdése, hanem az egyház liberalizmusának -ha így nevezed- a kérdése, ugyanis ezt nem én gondolom hogy így van, illetve nem én találtam ki, hanem a helyi közösség -ahova járok- plébániai kormányzója és káplánja, vagyis két felkent atya mondta teljes egyetértésben egy kérdésre válaszolva néhány héttel ezelőtt az én jelenlétemben is egyébként. Tehát nem velem vitatkozol, nekem meg egyáltalán nem szándékom sem vitatkozni, sem jobban tudni...csak legjobb tudásom szerint -amely az imént említett két egyházi személy szavayira épül ezesetben- így van.
2014. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint ez szerepel a katolikus egyház katekizmusában: "szükség esetén bárki, még a meg nem keresztelt ember is keresztelhet, a szentháromságos keresztelési formulát alkalmazva."
2014. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!