Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges az alábbi elmélet?

Lehetséges az alábbi elmélet?

Figyelt kérdés

A biblia azt mondja:

-Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen.

-A halál a bűnnel együtt jött be Földünkre

-A lélek örök de a test múlandó

Tehát valaha örök élet volt!

Elmélet: Létezik reinkarnáció!



2014. máj. 28. 22:47
1 2
 11/15 megfelelő ***** válasza:

Lehet, hogy ez az állítás, egy átlag emberre vonatkozik, de nem olyanra, aki Jézusé:


ján.8.51 Bizony, bizony mondom nektek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált sohasem.


Nyilván nem a fizikai test haláláról beszél, mert azon mindenki átmegy.

2014. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Szia Pietrosol!


Légyszi, ne add a hülyét

Mellesleg a vesszõ nincs (elohim atem)

2014. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudgi!


Ez egyelőre nem érinti meg a válasz kategóriát. Tudsz te ennél többett is.

2014. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%

"Tudsz te ennél többett is."

Legyen!


A Biblia egyetlen szava sem mond ellent egyetlen másiknak sem. Ha mégis úgy véled, ellentmondást találtál, "a hiba a Te készülékedben van".


Megoldás: fuss neki annyiszor, ahányszor szükséges, hogy megértsd!

2014. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Pietrosol ***** válasza:
100%

nneddudgi!


Nekifutottam!


Idézet tőled: "Az elsõ feltételeddel nem foglalkoznék, mert az, hogy I-ten Fia, a zsidó vallás szerint I-tenkáromlás, bálvanyimádás."


Idézet a Bibliából: "Azt mondtam ugyan, istenek vagytok, a Felséges fiai mindnyájan."


Ha itt nem érzel ellentmondást,-jelesül, hogy a zsidó vallás ellentmond annak a könyvnek, amelyre hivatkozik-, akkor nem egészen biztos, hogy a hiba az én készülékemben van. Másrészt nem azt írtam, hogy a Biblia önmagának mond ellent.

2014. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!