Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok még mindig az...

A katolikusok még mindig az hiszik, hogy a többi vallás a Sátántól van?

Figyelt kérdés
Mi véleményük az iszlámról, hinduizmusról, buddhizmusról vagy modern boszorkány-és természetvallásokról?
2014. máj. 29. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, honnan veszed...

Pár helyen már leírtam, most már nincs kedvem, de javaslom olvasnivalónak a II. vatikáni zsinat ide kapcsolódó dokumentumait, főleg a Nostra Aetate kezdetű nyilatkozatot, ami a Katolikus Egyház és a többi vallás viszonyáról szól. Itt van magyarul: [link]

Ez a Katolikus Egyház hivatalos álláspontja.


Egyébként Ferenc pápa most volt Szentföldön, ami mint tudjuk három világvallás szent helye: a kereszténységé, az iszlámé és a zsidóké, és találkozott a vallási vezetőkkel.Nekem nem úgy tűnik, mintha "Sátánnak" tekintené őket: [link]

2014. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, és a Katolikus Egyháznak mi a hivatalos álláspontja a hindukról buddhistákról, wiccákról?

A linkedbe csak az iszlám és a judaizmus szerepel.

2014. máj. 29. 10:13
 3/4 anonim ***** válasza:

"A linkedbe csak az iszlám és a judaizmus szerepel."


A nagy keleti vallások cím alatt szerepel a hinduizmus, és a buddhizmus.

2014. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xeniah ***** válasza:
Nem vagyok katolikus, de a Biblia szerint egyetlen Isten van, aki teremtette az eget és a földet és mindent ami abban van. A többi vallás kitalálmány, Istenhez egyetlen út vezet Jézus Krisztuson keresztül.
2014. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!