Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az lopás, ha anyukámtól...

Az lopás, ha anyukámtól elvettem egy szál cigarettát? /Vallási szempont/

Figyelt kérdés
Isten lopásnak ítélné meg? Mostanság elég istenfélő lettem. Bár van amikor vétkezem. :/

2014. máj. 29. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Az is lopásnak számít ha családtagtól veszed el a tulajdonát.
2014. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyád tudja,hogy dohányzol??
2014. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hektorr7 ***** válasza:
23%

A lopás súlyos bűn. Benne van a Mózesi tíz parancsolatban is hogy "Ne Lopj!"

Még súlyosabb hogy szeretett családtagodtól loptál

2014. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha mindig ad neked és csak azért vettél el egy szálat, mert ő nem volt ott és nem tudtad elkérni, de biztosan odaadta volna, akkor nem számítanám annak

utólag ilyenkor is meg kéne azért mondani

de egyéb esetben az

2014. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, és úgy döntöttem visszaadom neki, de... amit velem művel nem tudom, hogy hogy lehetne kibírni. :) A lelki terrorjait nem bírom. Inkább veszek egy csomag pengét, de visszaadom neki
2014. máj. 29. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

A leki terror a bűn inkább. A legjobb kegyetlenül lereagálni, de akkor keserűvé leszel.

Légyszí pengét meg ne vegyél. Menj sportolni és bészélj anyáddal.

2014. máj. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

"Inkább veszek egy csomag pengét, de visszaadom neki"

Amire céloztál az is lelki terror.

Az ÚSZ azt tanítja, hogy ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat jóval győzd meg. Ehhez a szinthez kellene felnőnöd, de ez magadtól nem fog menni, csak ha nagyon komolyan keresni fogod Istent. Akkor Ő majd alkalmassá tesz erre.

2014. máj. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"Inkább veszek egy csomag pengét"


Borotválkozni szeretnél? Mert önmagad vagdosása szintén bűn.

2014. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor jelezzétek anyukámnak, hogy ne tartson lelki terrorban és írasson ki a jelenlegi iskolámból és írasson be oda ahol nem nevetnek ki azért mert felvettem a pulóverem, mert fáztam, és nem néznek le pusztán azért met lélegzem!

Sosem vagdostam magam és sosem dohányoztam, de eljutottam oda, hogy ki akarom próbálni, ha a többi h.ülyének segít akkor nekem miért ne segítene? Körülöttem MINDENKI lenéz!

Vagy ne vagdossam magam és meneküljek megint az "álomvilágomba" mint eddig? Mi lesz ha az már nem segít? Nincs olyan aki segít nekem... Körbenézek és csak azt látom, hogy mindenki elvan mindenkivel. Engem senki sem vesz észre, ha meg igen akkor belémrúg... Nem tettem pedig semmi rosszat...


Olyan osztálytársam gúnyol ki és nevet ki... aki elbiciklizett egyik faluból a másikba egy halott macskával, hogy legjobb barátja szeme láttára megpróbálja felboncolni egy buszmegállóban. Pedig nem tettem semmi rosszat... csak engem használ "boxzsáknak". mással nem merné azt megtenni mint velem....

2014. máj. 30. 22:17
 10/15 hektorr7 ***** válasza:
Kérd meg az Urat hogy segítsen legyőzni a rossz érzéseidet, szorongásaidat. Aki téged ver az súlyos lelki beteg. nem veled van a baj hanem vele. Hidd el pár év múlva felnőttként ő megy a dutyiba te meg vígan éled életed és csak enyhe rossz érzéssel fogsz visszatekinteni a súlyos bántalmazásokra. Az idő mindent megszépít. Addig is imádkozz Jehovához hogy könnyítsen a terheiden és fogja a kezedet a nehéz időkben
2014. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!