Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amióta betörtek a szomszédba...

Amióta betörtek a szomszédba teljesen ki vagyok! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Néhány hete betörtek a szomszédhoz. Túl nagy értéket nem találtak szerencsére, de engem akkor is nagyon megviselt. Idős nénike olyan értékeit és emlékeit vitték el, amit nem lehet pótolni. A tettest nem találták meg és a rendőrök nem is kecsegtetnek túl sok reménnyel.

Az én párom sokszor éjszakázik, amióta ez az eset történt, totálisan bevagyok sz*rva itthon. Nem tudok aludni, csak forgolódom, vagy ha még is elalszok, akkor valami rosszat álmodok. Ha a kutyák ugatnak azért rettegek, hogy valaki bejött, ha nem ugatnak, akkor azért, mert valami bajuk lehet. Tönkre teszem magamat ezzel. Úgy érzem magamat, mint 5 évesen, pisilni sem merek lemenni kb, ha a párom nincs itthon.

Ha elmegyünk itthonról, akkor attól félek, hogy mire fogunk hazajönni...

Hogyan lehet ezt átvészelni/elfelejteni? Az eset előtt nem voltak ilyen problémáim.



2013. aug. 22. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán csak úgy, ha teljesen biztonságban érzed majd magad, szereltess rácsot az ajtódra, ablakra, esetleg riasztó.
2013. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A riasztó jó ötlet, esetleg még egy kamerát is felszerelhetnél, mondjuk annak csak akkor veszed a hasznát, ha megtörtént a baj...

És egy időre nem árt, ha az értékeidet, fontos tárgyaidat nem szem előtt tárolod, hanem biztos helyre rejted.

Egyébként szerintem nem kell tartanod attól, hogy hozzátok törnek be, a néni gondolom egyedül él ott, ráadásul idős, ez volt a betörés oka.

2013. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nénihez jó okuk volt betörni. Nem rég egy nagyobb összeghez jutott, ezt keresték és ez az oka annak, hogy érték javarészt nem tűnt el. Nem otthon tartotta szerencsére a vagyonát. Régi családi ékszerek, porcelánok, jegygyűrű, ilyesmik tűntek el, amik nem képeznek hatalmas pénzbeli értéket, de az elhunyt férje, családtagjai után azért még is pótolhatatlan emlékek.

Nálunk is csak ilyesmik vannak itthon, persze nem szem előtt, de azért ki lennék bukva, ha ellopnák őket. Arról nem is beszélve, hogy mi azért fiatalabbak vagyunk, modernebb berendezési tárgyaink vannak, műszaki cikkek, tv-k, laptopok, stb, szóval lenne mit elvinni és kis falu, javarészt az egész környék tudja, hogy a párom sokat éjszakázik, ezért félek ennyire. Kitudja ki volt az, mit tud rólunk...

Van rendőr ismerősöm, hallottam már tanácsokat mit kell betörés esetén tenni, de úgy berezelnék szerintem, hogy köpni nyelni nem tudnék (sokat álmodtam ezzel, innen sejtem).

A riasztó ötletét felvetettem már én is a páromnak, de szerinte vagy gagyik vannak, vagy ami jó is valamire, az már nagyon drága és nem fér bele egyelőre a költségvetésünkbe. Szerintem kicsit hülyének is néz. Nagyon nyugodt ember, nem tart semmitől. Nem érti meg igazán, hogy az egyedül itthon töltött éjszakák nekem milyen problémát jelentenek. Nem érzi át, hogy félek.

2013. aug. 22. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri spórólni egy kis pénzt ennek az érdekében! Te is biztonságban fogod érezni magad, mert nem lesz jó vége, ha nem fogod tudni kipihenni magad! Nem lehet így rettegésben élni!

Amugy a párod minden éjjel dolgozik?

2013. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem éjszakázik mindennap, de elég jól követhető. Nem is jól fogalmaztam, hiszen ha éjszakázik, akkor nem csak éjszakára nincs itthon. 3 napig távol van, majd 2-t itthon.

Sajnos alapból feltűnő, hogy mikor nincs itthon, mert 2 autónk van, de csak egy garázsunk, így ha a ház előtt a felhajtón áll valamelyik autó, akkor itthon van, ha nem, akkor nincs. Ezt nehéz kijátszani, bár mostmár sokszor inkább a ház előtt hagyom az autómat is, ha nincs itthon, csak hogy úgy tűnjön mintha...

2013. aug. 23. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!