Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a templomos...

Mi a véleményetek a templomos lovagokról?

Figyelt kérdés
Poztitív vagy negatívak stb. Főleg vallásos emberek érdekelnek
2014. máj. 29. 21:05
 1/5 hektorr7 ***** válasza:
0%

ez a templomos lovagos dolog a római katolikus egyház tévtanítása. Nem létetek szerintem!!!


A biblia semmit sem ír róluk mellesleg!

2014. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Első válaszoló, remélem ez csak valami poénkodás volt...:D


Az a véleményem róluk, hogy vagyonosodási szándékaikat vallásos köntösbe bujtató álszent tömeggyilkosok gyülekezete volt a lovagrend.

2014. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Maga a Templomos Lovag Rend egy testvériség volt,erkölcsökkel és szabályokkal.Ebben a Testvériségben testvériség volt..Minden közös volt a lótól a pénzig,megvédték egymást,tanították egymást stb....

(Később ebből alakult ki a Szabadkőművesség.)

Egyfajta szabadgondolkodású rend volt kezdetben 9 tagból állt.De,idővel kinőtte magát mint pl.:Az S.S!Mint tudjuk:Egységben az erő!Nagy pénzösszegre és hatalomra tettek szert,egész Európában voltak tagjai.

Így a királyok segítséget kértek tőlük,cserébe pénz és földeket kértek a tagoknak.Így kezdőztek el a Keresztes Háborúk,egyfajta "zsoldosok" voltak.

A Templomosoknak semmi köze a Keresztény valláshoz!

A Templomosok Pogány Rendbe tartoztak,sokuk fel is vállalta nos,akkoriban szerintem tudod mi járt érte...

Az Egyház nagyon félt tőle mert egyre többen lettek.A francia IV. Fülöp király nagy pénzösszeggel tartozott a Templomosoknak,majdnem csődbe ment.IV.Béla megbeszélt egy tervet a Pápával.1307. október 13-án(Péntek.13-A szerencsétlen nap.)elfogták a rend tagjait a legtöbbjüket máglyahalálra ítélték egy kiadós kínzás után de,volt olyan is (Pogányok) akiket évekig kínoztak hogy árulja el a társait és hogy honnan tudják azt amit tudnak őket "Isten káromlás","Isten tagadás,gyalázás" és Eretnek vágyával kivégezték.Jacques de Molay a Templomosok utolsó mestere volt,őt is rávették hogy beszéljen majd élve elégették.A maradék tagokat szétoszlatták.Így a király és a pápa osztozott a vagyonon.Jacques utolsó szavaival megátkozta a katolikus pápát és IV. Fülöpöt, hogy mindketten haljanak meg egy éven belül és hogy a nép szenvedi fog amiért ezt engedte nekik!Mind a kettő meghalt kevesebb mint egy éven belül.Onnantól a Keresztények kötelezővé tette az "Eretnek villája" viselését a máglya felé.Szóval egy szabad akaratú testvériségvolt aki szabad országot akart.

2014. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1-es


Akkor lenne baj, ha a Biblia irna roluk :)

2014. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most rosszat mondok, de a templomos lovagok azok a keresztes háború lovagjai? Mert azokról olyanokat hallottam, hogy falvakat fosztogattak végig... Akkor viszont elég negatív. Meg hallottam olyat, hogy templomos lovagok Baphometet éltették, vagyis bálványozták, ami ugye a mai sátánizmus jelképe. Persze ezeknek nem tudom mennyi a valóságalapja, de elég sok negatívat hallottam róluk
2014. máj. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!