Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez igaz, mennyire lehet ebben...

Ez igaz, mennyire lehet ebben hinni, akkor most en a pokolba kerulok mert?

Figyelt kérdés
gondolom hogy nem a pokolbol kuldtek fel postassal ez ertheto.. de mennyi a valosag alapja a szovegnek? ti hisztek ilyenbe? [link]

2014. máj. 30. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Te jó ég, tényleg van aki az ilyet kicsit is komolyan veszi?

A poklot azért találtak ki, hogy az emberek féljenek, ez a videó meg rendkívül hatásvadász, ostoba.

Ez a gyíkemberekkel van egy szinten, ha ennyire befolyásolható vagy, az régen rossz.

2014. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez megmagyaráz sok dolgot a hívőkkel kapcsolatban...
2014. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hívő ember vagyok, és nem kell ezt a videót komolyan venni.


A görög Újszövetségben pokolnak fordított kifejezés a "hádész" a héber "seol" görög fordítása, amely szó szerint sír/sírgödört jelent, ami értelemszerűen a halottak nyugvóhelye. Szó sincs tehát semmiféle tüzes pokolról, az erre épülő tanítás a Biblia apokaliptikus képeinek a meg nem értése/félreértése. Az örökkévaló/kénköves tűz egy kép, amely a héber szentírásban a - Mózes első könyvétől fogva - a megsemmisülés jelképe, ezt veszi át az Újszövetség. A Biblia tanítása szerint a halottak a sírban nyugszanak, (Dán 12,13) egészen a Fiú Isten (Jézus Krisztus) második eljöveteléig. A Biblia szerint a hívő emberek örök életet kapnak majd (Ján 10,28), a gonosz emberek pedig megsemmisülnek (Zsolt 37,20).

2014. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

koszonom harmadik ment a zold kez :)

es en meg azt hallottam hogy akik a pokolba kerulnek azok atelik folyton a fajdalmat. akkor ez sem igaz

2014. máj. 30. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves felekezet lehet az ami ilyeneket csinál. Már kicsiként is annyira ellenszenves volt ez a pokol-menny dolog nekem.

Az ilyen videókat miért lehet terjeszteni? Megnézi egy gyerek és halálra rémül.

2014. máj. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez undorító... Magyarán valaki pokolra kerül, és az egész azt körítgeti, hogy "terjesszük az igét" magyarul megint nyomjuk le mindenki torkán a kereszténységet, aztán a végén "bárcsak itt lennél..." Magyarán a pokolra kívánja a saját barátját? Kedves...

Megvan a saját vallásom, és inkább égek el a pokolban, de hű leszek hozzá, és büszke. Meg egyébként szerintem a papság nagy része is pokolra kerül, hisz nézzük csak meg az előző pápát... Az az önimádat, ego, díszes ruhák, trón... Közben meg az emberek szenvednek meg éheznek... A sok pedofil pap... Szörnyű, hogy mennyire kevés tisztességes és értelmes keresztény ember van

2014. máj. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező,hinni lehet benne bármennyire,senki sem fog megakadályozni....

Viszont,ha nem vagy önmagad ellensége,akkor tudj róla,hogy ezek a szekták erősen manipulatív eszközökkel dolgoznak,nem riadnak vissza a hazugságtól sem.Nagyon is tisztában vannak vele,hogyan működik az emberi gondolkodás,érzelemvilág,és általában mire,hogyan reagálnak az emberek.Nyilván való,hogy arra megy ki a játék,hogy félelmet,és bűntudatot keltsenek a hívekben,hogy azok az ő javukra eszeveszetten éjjel-nappal térítsék az embereket,mert nagy felelősségük van abban,hogy valaki a pokolba kerül,vagy nem.

EZ NEM KRISZTUS ÚTJA.EZ NEM VALÓDI SZERETET.

Továbbá,amit leírnak a videóban,az is csak egy hitrendszer.A fanatikus hívők elvakultságukból adódóan azt hiszik,hogy csak az ő világuk létezik valóságként,és minden ember pontosan azt fogja meglátni halála után,ami nekik a Bibliájukba van írva,vagy amit tanultak a gyülekezetben.Ha Zack nem beszélt Josh-nak Krisztusról,és a pokolról,meg miegymásról,akkor,hogyan lehet,hogy Josh-al pontosan ugyanaz történt,amiben Zack szektája hisz? Tudod van egy ilyen humoros(de csak félig) történet,hogy a keresztény térítő elmegy egy világtól elzárt törzshöz téríteni a dzsungelba.Azt mondják neki:Tudod,mi itt teljes szeretetben,békében,egymást segítve élünk,mindent megosztunk egymással.Hiszünk a halál utáni életben is.Idáig a mennyben éltünk.De most már vannak,akik nem érzik jól magukat,mert félnek a pokoltól.Akkor mi a fenéért mondtad ezt el nekünk?

Nem tudom mennyire jött át ez az utolsó rész,de remélem érthető a lényeg.

2014. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


A harmadik válaszoló vagyok. Természetesen nem igaz semmi sem abból, amit a pokolban való szenvedésről írnak, amint elmondtam a harmadik kommentben. Ha gondolod, részletesebben is kifejthetem.


Én úgy vélem, a legnagyobb istenkáromlás, amikor arra tanítják az embereket, hogy Isten - aki a szeretet - kínozza az embereket egy örökkévalóságon át. A Biblia azonban nem egy ilyen istenképet mutat be nekünk. Jézus Krisztus személyében Isten testté lett, aki a legnagyobb szeretettel és gondviseléssel van a teremtményei iránt.

2014. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Nem igaz.

Nem kellene ilyen dolgokat nézni, mert Sátánnak pontosan az a célja, hogy félelemben tartsa az embereket.

Egy olyan embert, aki fél, könnyű manipulálni, irányítása alá vonni.

Ezért buzdított Pál apostol arra, vivjunk szellemi harcot Sátánnal és a démonaival. A Biblia megtanít rá, hogyan kell.

2014. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
Nem azok mennek a pokolba, akik nem voltak keresztények – hanem a gonoszok.
2020. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!