Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni szeretnék. Hogy van ez?

Hinni szeretnék. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Próbáltam megfogalmazni ezt a kérdést, de ettől jobban nem tudom. 22 éves vagyok, ezidáig szinte mindent el tudtam érni, amit akartam az életemben, ésszel, erővel, némi szerencsével, de mindig eljutottam oda, ahova igazán akartam. Sajnos egy ideje elindultam a lejtőn, történt valami, ami hatására megromlottak a kapcsolataim, nem sikerül semmi, amivel próbálkozom és nem is nagyon látom, hogy mi vezetett idáig.

Vannak a környezetemben olyanok, akik hasonló helyzetben voltak és elkezdtek Istenről beszélni, templomba járni, megtartóztatják magukat, ilyesmi. Nem szívesen hoznám szóba ezt előttük, de mégis foglalkoztat ez.

Igazából foglalkoztam ezzel gyerekkorom óta, de sosem találtam rá a hitemre. Imádkoztam, hordtam keresztet, de Isten, vagy akármi felettem álló erő jelenlétét sosem éreztem. Nem túl régóta érzem, hogy magányos vagyok, éltem együtt a szüleimmel, egy évet a párommal, mielőtt vége lett a kapcsolatunkat, de ezidőben is kerestem valamit, amibe kapaszkodhatnék, de nem találtam.

Egyedül vagyok, bármit teszek, maximum a törvény fog gátat szabni neki... Nagyon szeretnék hinni valamiben. Én nem tartom sokra az egyházat, sőt, semmiféle ehhez hasonló külsőséget.

Én hinni szeretnék valamiben, ami felettem áll, amit úgy érezhetek, hogy mindig ott lesz nekem, bármi történik.



2014. márc. 23. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol, vagy mit tanulsz?

Élvezd az életed és adj valamit a világnak. Szeresd magadat és egyéniségnek tartsd magadat, inkább mint jelentéktelennek.

Mitől romlottak meg a kapcsolataid?

Miért és miben szeretnél hinni?

2014. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Miért érzem azt, hogy érdekből szeretnéd ezt megtenni?....

A Teremtő Isten egy valós személyiség, és Ő komolyan veszi azt amit leíratott.

a hitet pedig csak ismeret által lehet kiépíteni, illetve megszerezni.

Ha nem ismered azt akiben hinni szeretnél, akkor nincs bizalom, és olyan távoli ismeretlen dolognak fogod tartani, akit akkor akarsz használni, ha szükséged van rá.

De Ő nem pincér...

A Teremtő szeretné először is ha megismernéd, mert Ő nem megismerhetetlen. s ha megismerted, akkor ez fog motiválni, hogy bízzál benne,

s ha megbízol benne, akkor tudsz rá támaszkodni, Ő segít, de Neki is vannak elvárásai feléd.


S ő fontosnak tartja a személyes kapcsolatot,és hogy ne csak vele legyél kapcsolatban, hanem a népével is.

Ugyan is Ő embereket használ fel arra, hogy segítsen más embereknek.


Katy Weaver

2014. márc. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 pelgrim ***** válasza:

A hit nem akarat, hanem kegyelem dolga, szándékosan nem lehet hinni, de meglehet teremteni a megfelelő körülményeket, a 'termékeny talajt', hogy a hitnek esélye legyen lelkedben (tudatodban).


Vallások, szertartások, imák stb. lehetnek segítségedre, hogy előkészítsenek, de neked magadnak és saját magadban kel Istenre találnod.


Isten nem egy valaki rajtunk kívül, aki az egyik embert megjutalmazza, a másikat megdorgálja, mert valami nagyon rosszat tett. Nem, egy ilyen Isten nem létezik. Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb hatalmasabb.


Isten a Mindenható Törvény, a Vezérlő alapelv bennünk és körülöttünk mindenben; Isten minden Hatalom, Bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk; Isten az Eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye – nem teremtménye – minden más létező dolog és élőlény, melynek legelőbbre haladt fejleményei itt a Földön mi emberek vagyunk.


Ne keress kapaszkodót magadon kívül, igyekezz isteni kilétedre találni, az Isten Egyszülött Fára / Leányára, az Én Vagyok -ra, a Krisztusra saját magadban. Annál megbízhatóbb kapaszkodót nem találhatsz sehol.

2014. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, az itt leírtakat. Olvastam, sok ilyen írást, és tudom, hogy magamban kéne keresnem, nem valami külső behatás alapján.

Mi van azzal, ha egy másik ember közelségében találok rá önmagamra?

2014. márc. 24. 10:59
 5/8 Szeressük egymást ***** válasza:

"Mi van azzal, ha egy másik ember közelségében

találok rá önmagamra?"


Jézus közelségében biztos magadra találnál.

2014. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pelgrim ***** válasza:

„Mi van azzal, ha egy másik ember közelségében találok rá önmagamra?”


Az a másik ember is hasznát veszi, érezni tapasztalni fogja hogy valami történt veled jóllehet nem tudja pontosan mi, de személytelen öntudatunk kihat gondolatainkra, érzelmeinkre, szavainkra, viselkedésünkre, testi lelki állapotunkra, sőt még annál tovább is, és nem csak viselkedésünkön, szavainkon és tetteinken keresztül.


De ha jól értek, te valami látványos dologra gondolsz. Szerintem az sincs kizárva, gondoljunk csak Názáreti Jézus színeváltozására. Őróla tudjuk, hogy már kora ifjúságától kezdve az „Atya dolgaiban” szorgoskodott, ezt ma egy életre szóló lelkigyakorlatnak neveznénk. Ez a szorgalom és áldozatkészség meghozta neki e lelkigyakorlat egyik kiemelkedő pillanatát, azt amit a az evangélium színeváltozásnak nevez. Ez látványos volt.


Én úgy gondolom, hogy egy ilyen látványos jelenségre mi még nem vagyunk eléggé felkészülve, embertársunk, aki tanúja lehetne, ha még nem eléggé előrehaladt, nem vesz észre semmit, csak idővel apró dolgokból tudja megállapítani hogy valami megváltozott bennünk.

2014. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nagylzs ***** válasza:

Kérdező! Nagyon vigyázz, nem mindegy miben hiszel! Azt írod: "Én hinni szeretnék bármiben ami felettem áll, amit úgy érezhetek mindig ott lesz nekem, bármi történik." Nem okos dolog ilyenre vágyni! Nyíltan kimondod hogy a hitre azért van szükséged, hogy érzelmileg kielégítse ez irányú vágyaidat.


De a hit csak akkor lesz erős támaszod, ha összhangban van a tapasztalható valósággal. A valóság pedig sokszor nem olyan amilyen Te szeretnéd hogy legyen. Az a dolog ami érdemes a hitre, érzelmileg nem mindig kielégítő.


Nem fogsz olyan hitet találni ami az általad leírt megnyugtató, jóleső érzéssel tölt el, és nem ejt pofára.



Inkább törekedj objektivitásra, ismerd meg a világot, és ennek megfelelően alakítsd ki a hitedet. Lehet hogy ez az út rögösebb és nehezebb, és lehet hogy közben nem mindig fogod magadat jól érezni. De ennek van haszna és értelme.

2014. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 megfelelő ***** válasza:

ef.2.8 Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;9 nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.


apcs.18.27.... nagy segítségükre volt azoknak, akik a kegyelem által hívőkké lettek.


róm9.15 Hiszen így szól Mózeshez: "Könyörülök, akin könyörülök, és irgalmazok, akinek irgalmazok." 16 Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.

2014. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!