Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha én inkább Buddhában...

Baj ha én inkább Buddhában hiszek mint a Katolikus vallásban?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok és már voltam elsőáldozó is. Testvéreim már rég a tudományban hisznek és 1-2 éve kezdtem én is abban hinni. De miután utánna néztem a Buddhista vallásnak már más az érzésem. Baj ha a Buddhizmusnak adok igazat?

Apum szerint neki mindegy mi vagyok, legyek amiben hiszek.

Anyum nem szól inkább a dolgomba.

Ez így rossz dolog lenne? Nem érzem annak csak mégis ha megtudnák mások (osztálytársak, hittantanárnő)akkor kiközösítenének? (egy időig ezt tették amikor megtudták nem ellenzem a meleg házasságot)



2014. máj. 30. 16:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerném Jézust, nem tértem volna meg és fogadtam volna őt a szívembe, akkor én is inkább Buddhát részesíteném előnybe a katolikus egyházzal szemben.
2014. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
az elsőáldozásom inkább olyan "átvészelem" féle volt. Nem tulzott önszántamból csináltam. Csak automatikusan.
2014. máj. 30. 16:35
 3/28 anonim ***** válasza:
50%
Én katolikus voltam, aztán buddhista lettem. Félelemből nem maradj ott az egyházban. Ha döntöttél vállald fel. Hidd el hogy ha kiközösítenek, az első sorban Őket minősíti.A buddhizmusban meg hidd el találsz olyan embereket elég gyorsan, akik ezt soha nem teszik meg veled, még akkor sem ha ott hagyod a vallást. Csak egyet ne feledj el. Míg a katolicizmus egy vallás, a buddhizmus elsősorban vallás, másodsorban életfilozófia. Mind a kettőben változol majd Te is. De nem rossz irányban. Lesznek akik soha nem fognak megérteni, de nem is kell. Mindenkinek annyit kell látni bizonyos dolgokból, amennyit meg is tud emészteni. :) Mindenesetre üdv a klubban és sok sikert!
2014. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok: én a helyedben azért előbb megismerném Jézust, és csak utána Buddhát. Ami téveszme, hogy a katolikus tévtanítás egyenlő a szerető Istenünkkel és a kereszténységgel.
2014. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
Jézus is azt tanította amit Buddha valójában. Gnosszikus keresztények. És Jézusra építették az emberek a katolikus vallást és hatalomra használták fel. Tehát mi a tuti? Jézus, vagy más emberek összetákolt hitrendszere? Budha, Jézus is azt mondja, ott van Allah, Izisz, az is az isten neve.
2014. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:

Én, mint nem vallásos ember, úgy gondolom, hogy ezt magadnak kell eldöntened. A hit meggyőződés kérdése. Szerintem nincs olyan, hogy csak egy vallásnak "van igaza". Én úgy gondolom, hogy mindegyik azért alakult ki külön-külön, mert mindegyik másra ad magyarázatot, ugyanakkor mindegyik vallásnak megvan a maga bölcsessége; ha csak egyetlen dologra koncentrálunk, csak azt az egyet erőltetjük, akkor a tudásunk sekélyes és merev marad.

Legalábbis szerintem...

2014. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból lenne baj?
2014. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

A katolicizmust nem tartom sokra, evangélikus vagyok.

A katolikusok teljesen elfordultak a Bibliától. Inkább te olvasd. Buddháról nem sokat tudok, van aki szerint a buddhisták sátánisták (szerintem hülyeség).

Tanulmányozd te a vallásokat és ne fogadj el feltétel nélkül mindent, amit magyaráznak neked.

2014. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
35%

A Teremtő és gyermeke az ember közé nem kell közvetítő. Ismerd meg önmagad, ne kívül keresd az igazságot.

"isten nem lakozik kézzel csinált templomokban, bennetek van" - mondá Jézus

2014. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
7%
Csak azok Isten gyermekei, aki befogadták Krisztust a szívükbe. Nem minden ember az és kell Isten és ember közé közvetítő, az pedig Jézus. Aki bem ismeri a Bibliét, vagy csak félig, az ne irkáljon hazugságokat.
2014. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!