Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha én inkább Buddhában...

Baj ha én inkább Buddhában hiszek mint a Katolikus vallásban?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok és már voltam elsőáldozó is. Testvéreim már rég a tudományban hisznek és 1-2 éve kezdtem én is abban hinni. De miután utánna néztem a Buddhista vallásnak már más az érzésem. Baj ha a Buddhizmusnak adok igazat?

Apum szerint neki mindegy mi vagyok, legyek amiben hiszek.

Anyum nem szól inkább a dolgomba.

Ez így rossz dolog lenne? Nem érzem annak csak mégis ha megtudnák mások (osztálytársak, hittantanárnő)akkor kiközösítenének? (egy időig ezt tették amikor megtudták nem ellenzem a meleg házasságot)



2014. máj. 30. 16:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyiket sem ismered, így mindegy.

Csak annyit mondok, hogy majd ha Buddha meghal értem, akkor elgondolkodom, de addig maradok Jézusnál. :))

Félreértések miatt: tisztelem Buddhát és követőit is, viszont ő csak egy nagyon bölcs ember volt. Jézus viszont Isten fia, aki nem csak tanított és "okoskodott", hanem meg is ölték ezért és hitünk szerint feltámadt és megváltott minket. Én ezért követem őt.

2014. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"Csak annyit mondok, hogy majd ha Buddha meghal értem, akkor elgondolkodom, de addig maradok Jézusnál."


Odin isten kitépte az egyik szemét azért, hogy bölcsebb lehessen, és ezáltal segíthessen az embereknek fejlődni, és leszúrta magát majd felkötötte saját magát és étlen-szomjan függött 9 éjszakán át. Azért kínozta így meg magát, hogy az embereknek adhassa az írás és tudás képességét.


"Jézus viszont Isten fia, aki nem csak tanított és "okoskodott", hanem meg is ölték ezért és hitünk szerint feltámadt és megváltott minket. Én ezért követem őt."


Odin fia Baldr meghalt, és vele együtt a jóság is a világokból, a világ vége után feltámad, és visszahozza a jóságot. Odin pedig meg már feltámadt miután felakasztotta magát.


Tehát Odin is szenvedett és meghalt értünk, valamint fel is támadt. Most ezen elgondolkozol?? :)

2014. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Baj ha én inkább Buddhában hiszek mint a Katolikus vallásban?"

A baj az, hogy egyiket sem ismered, ez a kérdésedből egyértelműen kiderül. Sem "Buddhában" sem a "katolikus vallásban" nem lehet, nem is kell hinni.

Az ufókban lehet hinni például, vagy a babonákban, vagy fogyasztó csodaszerekben, kinek mi tetszik a széles arzenálból, melyeket a XXI. század tálcán kínál a kereső embereknek.

De ha megismered a világvallásokat, a régi nagy gondolkodók írásait olvasod, a szentkönyveket tanulmányozod, könyvtárakban elmélyülten, másként alakul majd. Amíg ez megtörténik (minta ahogy nálam megtörtént), gondolkodj el a következőn, miként lehetséges:

Krisztushordozó vagyok a szívemben, a szakrális rítusok közül a görög katolikust gyakorlom, létszemléletem a buddhista metafizikai tradíción alapul.

2014. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Amúgy a reinkarnációt meg ilyenek az már bizonyított tény.

Katolikus keresztény: lélek a semmiből létrejön, emberbemegy, majd pokolba vagy mennybe boldog vagy szenved az idők hátralevőig csak azért, mert szegény családba született és gyilkos tolvaj lett. Csíraság.. Ezek után ki ne mondaná, hogy a Budhizmus az értelmesebb, és jobb is? Katolikus kereszténynek nyilván megvannak a saját erkölcsös dolgai, de néhány dolgon elvérzik.

Akit érdekel a reinkarnáció bizonyítékai az google, ez nem vitakör, és nincs kedvem magyarázkodni. Úgy is mindegy mi van, akinek nem, jó neki. Akit nem érdekel a valóság az is jó. Ez is budhizmus, mert nem ítéli el, meg szabadakaratában eldöntheti. És Jézus is azt mondta, amit Buda, nézz magadba és megtalálod az igazságot. Valakik önkényesen érzelmi szempontból lepontoznak másokat. De ezek a jelenségek is a budhizmus filozófiájának adnak igazat valójában. Még ártó szándékkal se képesek ártani ,annyi, hogy ilyen érzelmi viszonyulások miatt lettem 60%-os, nem pedig hasznos-haszontalan megállapításból. Ami olyan szempontból jogos is, mert aki érzelmileg nem képes ezt a lehetőséget elfogadni, más a véleménye, az úgy gondolja, hogy a kérdés téves, tehát haszontalan. Már az se objektív, hogy valaki objektívan akar gondolkodni. Az is egy érzelmiállapot, és így van rendjén. Emberek vagyunk. Vélem én.

2014. jún. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"vagy szenved az idők hátralevőig csak azért, mert szegény családba született és gyilkos tolvaj lett"

- nem pontozlak előző, de azért máskor gondold meg, mielőtt ilyen sötét és ostoba dolgot leírsz (mert nagyon égő, mennyire nem ismered a kereszténység lényegét)

2014. jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a kereszténység múltját akkor látod hogy "megölették magukat". Szerintem teljesen normális. Én például nem hiszek semmiben (de megvagyok kereszzelve). Azt te döntöd el hogy miben hiszel.
2014. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

olvasgatva az jutott eszembe, hogy a keresztény vallásról mit mondott valaki kb: jézus meghalt, ezzel megváltotta az embereket. ezzel a tanítással leveszi kaz emberek válláról a felelősséget és kívülről várják a csodát, hoy majd helyettük elrendezik a dolgokat.

Pedig Jézus odament az emberhez a beteghez és mondta neki, hogy hiszel a gyógyulásban?-igen-akkor kell fel és járj, nem én gyógyítottalak meg, te gyógyítottad meg magadat.

Elgondolkodtató. Bizonyos szempontból ezt úgy szokták mondani: ellentmondás. Valós a párhuzam.

Az voltam aki nem érti a kereszténység lényegét, szóval nézzétek el nekem :)

2014. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
előző_ azt kérdezi Krisztus: Akarsz-e meggyógyulni???? Igen, ha az akarat béna a Jóisten sem tud segíteni. Jól látod: a saját akaratot ébreszti fel: akarjon visszajutni a Teremtőhöz -magától nem fog a szellemi emelkedés menni, csak lefele
2014. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!