Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha én inkább Buddhában...

Baj ha én inkább Buddhában hiszek mint a Katolikus vallásban?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok és már voltam elsőáldozó is. Testvéreim már rég a tudományban hisznek és 1-2 éve kezdtem én is abban hinni. De miután utánna néztem a Buddhista vallásnak már más az érzésem. Baj ha a Buddhizmusnak adok igazat?

Apum szerint neki mindegy mi vagyok, legyek amiben hiszek.

Anyum nem szól inkább a dolgomba.

Ez így rossz dolog lenne? Nem érzem annak csak mégis ha megtudnák mások (osztálytársak, hittantanárnő)akkor kiközösítenének? (egy időig ezt tették amikor megtudták nem ellenzem a meleg házasságot)



2014. máj. 30. 16:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%
Én csak annyit,hogy a Borutha az egy élettelen valami,Jézus meg az igaz élő Isten aki feláldozta magát érted és értem a kereszten!!!!!!!!!!!!!!
2014. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Pendulum92 ***** válasza:
21%

Én elvből nem leszek egyik egyház, vallás tagja sem, de be kell vallanom, a buddhizmus fogott meg eddig a legjobban.


De azért próbálom keresni a vallásokban meglévő közös pontot, sallang nélkül. Én találtam egyezést.

2014. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

"Aki bem ismeri a Bibliét, vagy csak félig, az ne irkáljon hazugságokat."


Aki meg csak a Bibliát ismeri, az minek ír egy olyan kérdéshez, amelynél alapfeltétel más vallás(ok) ismerete is? :)

Egyébként pedig honnan veszed, hogy csak a keresztény vallásnak lehet igaza? Ezzel nem azt mondom, hogy a buddhizmus igazabb mint a keresztényizmus. Hanem azt, hogy amíg csak hiten alapulnak a vallások és nincs rájuk objektív bizonyíték, addig meddő dolog azon vitázni, hogy melyik az igazabb.

2014. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Sokan, akik nem ismerték még meg Jézust, úgy vannak a vallással, a hitbeli kérdésekkel, hogy válasszunk valamit, ami a legszimpatikusabb kb színre, szagra, stb, mint ha csak egy ruháról lenne szó. De az, hogy melyik a legszimpatikusabb (mert pl nem kér tőled adott esetben radikális változást, és/vagy nem beszél pl bűnről, ami nyilván nem szimpatikus sokak számára...), vagy mi az, ami akár bizonyos értelemben még trendi is manapság és mondjuk az egzotikum is vonzóvá teszi sokak számára, mindez nem a jó kérdés. Nem az a jó kérdés hogy kedveled-e, vagy szimpatikus-e egy vallás és hogy mondjuk a jelenlegi életviteledhez könnyebben, vagy kevésbé hozzáilleszthető, hanem az, hogy igazak-e azok a tanítások, amiket magában foglal. Hogy valóban szent hely-e az? Mindenekelőtt azt a kérdést kell feltenni: melyik ajtó az igazi, s nem azt, hogy melyik tetszik a legjobban a színe, vagy a burkolata alapján...
2014. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
43%
A mi családunk is amolyan katolikus féle volt, többé kevésbé, de nekem tele lett a hócipőm az egésszel, és hát mindig is érdekeltek a vallások, és hát fogtam, és felvettem egy pogány vallást. Teszek arra hogy ki mit mond, ebben hiszek, ennek szentelem az életem, ezt követem. És büszkébb is vagyok magamra, mint keresztényként, mert akkor oké hogy az voltam meg minden, de nem voltam odaadó, nem szerettem teljes szívemből, és igazság szerint sosem tetszettek az egyház dolgai. Most viszont minél többet akarok tudni a vallásomról, filozófiájáról, és az életem is adnám érte, és ha már semmi, akkor ez még mindig boldoggá tud tenni. (Többnyire) szabad világban élünk, ha buddhista akarsz lenni, legyél buddhista! Nagyon fontos hogy azt kövesd az életedben amit TE szeretnél, mert ha másoknak akarsz megfelelni, akkor nem leszel elég boldog, és az élet rövid ahhoz, hogy erre elpazaroljuk. Szerintem egyáltalán nem baj! Hajrá!
2014. máj. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Pendulum92 ***** válasza:
66%

"Sokan, akik nem ismerték még meg Jézust, úgy vannak a vallással, a hitbeli kérdésekkel, hogy válasszunk valamit, ami a legszimpatikusabb kb színre, szagra, stb, mint ha csak egy ruháról lenne szó."


A vallásoknál nincs olyan, hogy ez helyesebb, jobb, mint a másik. Maximum aki nagyon hisz az egyikben, így gondolja.


Te is azért választottad a kereszténységet, mert úgymond ez tetszett a legjobban. Valami szempont megfogott benne, gondolom nem az úgymond negatív szegmenseiért választottad te sem. Mindenben van jó és rossz is.

Amúgy Jézusban tényleg nem lehet semmi kivetnivalót találni, sokaknak a egyéb dolgok nem elégítik ki a spiritualitás utáni vágyukat.


Amire lehetetlen találni objektív bizonyítékot emberi mivoltunkból adódóan, ott nem lehet érv az, hogy ez a helyes, az pedig nem. A vallás pedig ilyen kérdés szerintem. :) Ezért hívjuk vallásnak,hitnek, nem? :)


"hogy igazak-e azok a tanítások, amiket magában foglal. Hogy valóban szent hely-e az?"


Ez a melyik igaz kérdés meggyőződés kérdése. Miértne lehetne másnak más a meggyőződése?


Én véleményem az, hogy pl. a Zen Buddhizmus filozófiája igaz. Ez egy vélemény, lehet nem egyetérteni, de mindkettő vélemény marad, enyém is, tied is, nem az igazság harcol a hazugság ellen :)

2014. máj. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Pendulum92 ***** válasza:

Csak még egy gondolat:


Sokan nem azért utasítják el a kereszténységet, mert felszólal a bűnök ellen. A bűnök kerülése egy erkölcsös ember tulajdonsága is, hit nélkül.

2014. máj. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Mint látom sok itt az ismeret hiánnyal küzdő ember, főleg az elején.

Egyet azért Tartsunk szem előtt, ha valamihez hozzászólunk leglább nem beszéljünk ostobaságot.

Egy részt Buddha sem gnosszikus keresztény, mivel a kereszténységet egy olyan cirka 2500 évvel előzte meg. Nem utolsó sorban a buddhizmus nem azt jelenti, hogy a buddhisták buddhában hisznek. A buddhizmus egy etikai, erkölcsi és életmód rendszer. Buddha csak egy utat mutatott amelyen lehet járni. De számtalan más ember, istenség vagy Buddha, bodhiszatva van akit lehet követni. Egyik sem mítikus lény, mind kézzelfogható, történelmileg is dokumentált személy. Ide tartozik Kőrösi Csoma is. A buddhizmus nem egy vallás, nem követeli meg hogy valakiben valamiben higgy. Pusztán egy utat mutat, hogy hogyan is találd meg Önmagad, a lelki békédet és hogyan maradj boldog a sok gyarló dolog mellett ami manapság körülöttünk történik.

A történelmi Buddha, Sakyamundi is valós személy. Siddharta herceg az eredeti neve és története azért lett híres, mert szembeszállt az Indiában honos brahmanista tanításokkal és kimerte mondani, hogy rossz, hibás a gondolkodás.

Kicsit ajánlom mindenkienek, hogy legalább egy könyvet vagy irományt olvasson el a buddhizmusról Mielőtt ilyen felszínes vitát kezdeményez.

A buddhizmusnak több ága van ugyan úgy mint a kereszténységnek. A négy tibeti fő ág, más-más erényekre helyezi a hangsúlyt. Van aki a mások segítését preferálja, van aki a lelki békét, valaki pedig az együttérzést. De nem az út a lényeg, hanem a cél amit az ember el akar érni ezzel. Egy hithű buddhista élete nagyobb változást igényel mint egy világi keresztényé. A hitthű budhista egy világi szerzetesnek mondható, hogy mindenki értse.

Nincs semmi bajom a katolicizmussal félre ne értsétek. Mindenki szabadon abban hisz amiben szeretne. Viszont én sem szóló bele olyanba, amiről nem tudok semmit. Remélem kicsit Segítettem a ködöt eloszlatni.

2014. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

S még egy gondolat lemaradt a buddhizmust illetően.

Szerintem mind megegyezhetünk abban, hogy nem ami dolgunk ítélkezni vallások felett.

Nem nekünk kell döntenünk, hanem ennek a gyermeknek.

Mind tudjuk mi jár a kéretlenül okos embereknek és a tudálékosoknak.

Ha van rosszul döntünk, döntöttünk azért is megkapjuk a jussunk emberi gyarlóságunk miatt.

De most amíg lehetséges ne támadjuk egymást, próbáljuk elfogadni, megérteni a másikat és törekedni az önzetlen szeretet gyakorlására.

Ti keresztények imádkozzatok a gyermekért lelki üdvötökért és hogy a Kegyelmes Isten bocsássa meg tévelygését, mint Tamás apostolnak.

Én meg azért imádkozom, hogy a gyermek találja meg számára azt amiben kiteljesedhet és a legszebb életet élheti le. Legyen az Krisztus, Jahve, Allah vagy esetleg Shiva.

Mindenkinek nagyon szép napot!

2014. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem én inkább a Buddhizmust választom. Mikor apumnak ezt megmondtam csak adott egy könyvet a meditációról, szóval úgy érzem megérti. Elgondolkodtatók voltam a válaszok.
2014. máj. 31. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!