Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az "erre az...

Mi a véleményetek az "erre az évre szóló igéről"?

Figyelt kérdés

Vannak keresztény egyházak, akik különleges kijelentéseket kapnak minden évre arról, hogy "melyik ige illik arra az évre". A keresztény (sima bibliahívő közösség) gyülekezet ahova én is járok, ott is kaptak "arra az évre egy igét", ki van mindig vetítve, szent és sérthetetlen. Állítólag más gyülekezetek is ugyanazt az igét kapták, de szétnéztem interneten és azt láttam, hogy mások megint csak mást kaptak.


Ezek szerint vannak olyan egyházak, gyülekezetek akik tévednek? Vagy az a rendjén való, ha mindenki mást kap? Van értelme egyáltalán ennek az egésznek? Sokszor elgondolkozok rajta és mindig arra a következtetésre jutottam, hogy az egész Bibliát minden egyes igéjével együtt el kell fogadnunk és azokat megcselekednünk (amik persze ránk vonatkoznak keresztényekre), így nem látom sok értelmét ennek a dolognak...



2014. jún. 1. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
És milyen igazad is van...
2014. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen, de ha abból indulok ki, hogy én is más ls más igét kapok, ahigy a másik ember is, hisz az életünk nem egyforma, akkor miért ne kaphatnának ugyanígy különbözőeket a gyülekezetek?
2014. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az éviszöveg segit abban, hogy évről évre közelebb kerüljünk Istenhez, és egyre inkább olyan életet éljünk ami neki is tetszik.
2014. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb rá fogsz jönni, hogy nem az az Isten Igéje, amit valaki felolvas a Bibliából, hanem az, amit Isten az Ő szájával kimond. Könnyű szép szavakat és ígéreteket kiragadni a Bibliából és magunkra vonatkoztatni, de ennek sokszor semmi köze sincs ahhoz, amit Isten valójában mond vagy mondani akar.


Nézd csak meg Isten valódi prófétáit. Ők Isten Igéjét szólták, mert ismerték Őt és hallották a hangját. De sokukat megölték ezért!


A sátán kedvenc módszere, hogy szép ígéreteket idéz a hívőknek a Bibliából. Emlékszel mit mondott Jézusnak, amikor felvitte őt a templom tetejére? Hamis biztonsággal és hamis ígéretekkel, amiket Isten soha se mondott nekik, tele van az egyház. Majd ha olyan Igéket kapnak a gyülekezetek, amelyek miatt a tizedére csökken a létszámuk, és ezután valódi odaszánás, tisztaság és szentség lesz ott, akkor majd elhiszem, hogy Isten szólt hozzájuk - de addig nem.


Isten áldjon!

2014. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szeressük egymást ***** válasza:

Kedves Tofy!

Nincs tökéletes emberekből álló gyülekezet. Bárki tévedhet, de a hibák kijavítása az dicséretes dolog. Sok értelmét én sem látom az évi szövegnek. Rosszhiszemű magyarázat az, hogy valahonnan (pl. valamilyen külföldi szolgálótól) koppintották ezt, és ezzel valamilyen prófétai tekintélyt szeretnének kapni. Jóhiszemű az, hogy kitűznek maguknak célokat arra az évre, és szeretnék mindig szem előtt tartani. (Pél.besz. 4:21)

2014. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egész kereszténység hazugságokra épül. Miért éppen az évi beszédben mondanának igazat?
2014. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!