Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van nagyobb hangsúly a...

Miért van nagyobb hangsúly a Holokauszton, mint mondjuk a keresztényüldözéseken?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért van az, hogy lépte-nyomon Holokauszt emlékművekbe ütközök, Holokauszt emléknap is van, és a csapból is ez folyik, miközben a keresztényüldözésekről a világon senki nem emlékezik meg, mintha meg sem történt volna, pedig ez még manapság is jelen van a Holokauszttal ellentétben. Félreértés ne essék, borzalmas dolog, ami a zsidókkal történt, nem tudom, hogy képes valaki több millió embert hidegvérrel kiirtani, DE a keresztények üldözése nagyon-nagyon régóta jelen van, és az is rengeteg-rengeteg áldozatot követelt és követel még a mai napig is. Nektek nem furcsa, hogy az egyikről 20 millió film készült, a másikat meg kb. mindenki elfelejtette? Az egyikről havonta van megemlékezés, a keresztény áldozatokat meg mindenki nagy ívben letojja? Miért van ez?

2014. jún. 3. 20:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

"lépte-nyomon Holokauszt emlékművekbe ütközök"

Pontosan hányba? Pl hol?


"a keresztényüldözésekről a világon senki nem emlékezik meg"


Ez ügyben a Magyar Katolikus Egyháznál kellene reklamálnod, Magyarországon ugyanis a Katolikius Egyház üldözte a keresztényeket - mint titak nevű felhasználó is írta - az ellenreformáció idején a 16., 17. században. Ezenkívül Báthori Kristóf erdélyi fejedelem ítélte várfogságra Dávid Ferencet, az Erdélyi Unitárius Egyház alapítóját. Errõl az unitáriusok idõnként megemlékeznek.


"hogy képes valaki több millió embert hidegvérrel kiirtani"


Nyugi, nem egyvalaki irtotta.


"egyikről 20 millió film készült"


Attól tarok, zavarba jönnél, ha azt kérném, gyûjts össze akár csak nénány százat.


( Ismerõsöm egy kb 3500 lakosú községbe látogatott, a pu-ról kifelé egy szembejövõtõl megkérdezte élnek-e zsidók a helységben?

A válasz: persze, elég sokan.

- kb hányan?

- hát, talán 18-an is ... )


"a keresztény áldozatokat meg mindenki nagy ívben letojja? Miért van ez?"


Talán azért gondolod így, mert nem hallgatsz híreket, nem olvasol újságot. Valahányszor ilyesmi történik Afrikában, vagy máshol az iszlám országokban, bemondja a ( királyi és más ) rádió, tv, megjelenik az újságokban.


+++++++++++++


"a zsidók valódi vesztesége a második vh. alatt nem is olyan kirívó"


Tényleg. Az, hogy a Világ zsidóságának több, mint harmadát az európai zsidóság több, mint felét elpusztították, számszerint több, mint öt és fél milliót, az "nem is olyan kirívó". Hmmm ... mi lett volna szerinted kirívó? Ha többet ölnek meg közülük, mint ahányan vannak?

2014. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazán szomorú, hogy nem történt igazán régen, 1-2 generáció telt csak el, és már megint kezdődik a zsidózás. Komolyan mondom, azt hiszed, az egyetem értelmiségi fiatalokkal van tele, de hát ez csak leányálom. Félre értés ne essék, nem a zsidózás alapján ítélem meg az intelligenciájukat, anélkül sincsenek a toppon. De az rátesz még egy lapáttal. Úgy szidják őket, mint a bokrot, pedig szerintem még soha nem találkoztak eggyel sem. Elképesztő összeesküvés elméleteket gyártanak róluk. Már figyelem, kikkel kell vigyázni, mit mondok, mert sajna az emberiség nem tanul a történelemből, és már most félek, hová fajulhatnak el a dolgok. És ne higgyük, hogy csak őket fogják bántani, ha újra csak valami hasonló történik. Mint anno is, most is mindenki mással is végeznének, aki ellentmond. Igenis szükség van arra, hogy a gyerekek tudják, hogy mi történt, és ráneveljük őket, hogy soha ne történjen meg újra. A következők lehet, hogy mások lennének. Nem engedhetjük meg újra, ami akkor megtörtént a zsidókkal, fogyatékosokkal, és a "nem megfelelően gondolkodó" emberekkel.

A keresztényeket hanyagoljuk kérem, mert amilyen népirtást ők véghezvittek 1000 év alatt, az egyszerűen szörnyű, és meg sem lehet becsülni(boszorkányüldözés, inkvizíció, másként gondolkodó keresztények). És ahogy előttem írták, katolikusok irtották a más keresztény irányzatokat, nem más. De az én református falumban meg szoktak emlékezni, ha érdekel. Nagyon helyes egyébként.

Én is láttam pár holokauszt emlékművet, de több a 2. és 1. világháborúban elesettek és a Trianon részére kiállított emlékművet láttam életemben. És láttam egyet a háborúban elesett lovak emlékére szobrot is.

2014. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A világtörténelem legnagyobb népirtásai


[link]

2015. jan. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert a zsidók szeretik sajnáltatni magukat.
2015. febr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Most is van keresztényüldözés. A keresztények által elkövetett népirtás mese, el van túlozva. Attól, hogy valaki keresztény orszag polgára, nem biztos, hogy van köze a valláshoz. A tobbirol annyit, hogy van olyan szó, hogy holokausztipar.
2019. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!