Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti milyen...

Keresztények! Ti milyen gyakran gondoltok Istenre?

Figyelt kérdés

Egy nap, kb. milyen nagyságrendben gondoltok rá, szóltok hozzá? Tudom, ez nem mennyiség kérdése, és meghatározhatatlan, de most azokhoz szólok, akik megtudják válaszolni ezt a kérdést.

1,5 éve választottam Őt, de vannak rosszabb időszakaim, amivel nehezen birkózok meg. Ezért érdekel, hogy egy régóta keresztényhez képest hol tartok. Elég földhöz ragadt vagyok, számokban gondolkozom, ezért kérdezem így, mert nekem ez segít. 10-20, 50-100, vagy több? Úgy nagyjából, hányszor?


2014. jún. 3. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Este biztosan. Meg amikor ide írkálok, nehéz volna kiverni a fejemből.
2014. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár már nem vagyok keresztény, de anno mindenről Ő jutott az eszembe. Reggel, mikor kinéztem az ablakon, suliban a szünetekben, útközben, ... bár akkoriban rengeteget bújtam a bibliát, és csak keresztény zenéket hallgattam (hillsong, michael w. smith, ...)
2014. jún. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha azt mondom 20, nem tévedek nagyot.

(Bár én nem is igazán vagyok kereszténynek nevezhető, bonyolult ez nálam).

Off: Második, Megkérdezhetem, hogy miért nem vagy már keresztény?

2014. jún. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én tudom:)

De nem mondom meg mások beleegyezése nélkül...

2014. jún. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A "stréberebb" hívők a nap minden percében.

Akkor gondolj rá, ha úgy érzed szükséges és annyiszor ahányszor úgy érzed.

2014. jún. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Istenben hiszek, a Bibliában nem. Ez fokozatosan alakult ki bennem. Eleinte csak Pál leveleit nem tartottam "ihletettnem", aztán már az evangéliumokat sem... és a végén eljutottam oda, hogy nemtudom mi van Istentől benne és mit csak emberek raktak bele. Aztán már Jézus isteni mivoltában sem tudtam hinni.

Végül pedig rádöbbentem, hogy az egész kereszténység csak egy népbutító katyvasz.

2014. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

(3. vagyok)

Köszi a választ!

Nálam meg az van, hogy a Szentlélek helyett a varázslás szelleme határozta meg a "hitemet", mert olyan erős volt a családban (nemtudom mond-e ez neked valamit, aki nem tudja mi ez, legfeljebb kiröhög, vagy esetleg cseréljen velem). Szóval kiollóztam ezt az egészet az életemből, és világiként élek. Úgy vagyok vele, hogy ha az Isten szeret, majd megoldja saját hatáskörben az egészet.

Tök vagány nem? XD

2014. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
értem :)
2014. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 megfelelő ***** válasza:
Egész nap, folyamatosan szinte.
2014. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat. Amikor jól alakulnak a dolgok, azért, hogy hálát adjak Neki, amikor izgulok/ideges vagyok, azért, hogy a segítségét kérjem. De rengeteget, ha sétálok, ha egyedül vagyok, az jár a fejemben, hogy sosem vagyok egyedül, mert Ő mindig velem van, és bármily érthetetlennek tűnhet ez egy nemhívőnek, számomra csoda. :)
2014. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!