Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasságtörés súlyosabb...

A házasságtörés súlyosabb bűn, mint ha fizetnek érte?

Figyelt kérdés

Már a nem házasok.

Valahol így magyaráztak egy idézetet. Legalábbis ilyesmi értelmet találtak neki.

( még nem vagyok házas szerencsére :-) )



2014. jún. 7. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mármint mihez képest?

Mert a büntetőjog másként kezeli, mint mondjuk a Biblia.

Melyik érdekel téged?

2014. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy a vallási rész, ha ezt a kategóriát választotta.
2014. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A Bibliában egyértelmű, hogy a házasságtörés sokkal súlyosabb bűn, mint bármi más, ilyen jellegű.
2014. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első szövetségszegés általában. (a másik kihasználásával, becsapásával, hitegetésével párosulva).
2014. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem sokkal. A házasságtörés nagyon "megbánt" valakit, miközben a prostitúció még jó is annak aki fizet, mert hát neki is vannak igényei és Isten teremtette csúnyának, butának vagy akárminek.
2014. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A prostitúció minősített kategória, ugyanis nem csupán paráználkodik az illető, de sok ember számára biztosít lehetőséget a házasságtörésre. A Bibliának lesújtó véleménye van az ilyenekről, pedig a példában szereplő nő még csak nem is kért pénzt:

"És ímé, egy asszony eleibe jő, paráznának öltözetében, álnok az ő elméjében (eredetileg "szívében"). Mely csélcsap és vakmerő, akinek házában nem maradhatnak meg az ő lábai. Néha az utcán, néha a tereken van, és minden szegletnél leselkedik. És megragadá őt és megcsókolá őt, és szemtelenségre vetemedvén, monda néki: Hálaáldozattal tartoztam, ma adtam meg fogadásimat. Azért jövék ki elődbe, szorgalmatosan keresni a te orcádat, és reád találtam! Paplanokkal megvetettem nyoszolyámat, égyiptomi szövésű szőnyegekkel. Beillatoztam ágyamat mirhával, áloessel és fahéjjal. No foglaljuk magunkat bőségesen mind virradtig a szeretetben; vígadjunk szerelmeskedésekkel. Mert nincs otthon a férjem, elment messze útra. Egy erszény pénzt vőn kezéhez; holdtöltére jő haza. És elhiteté őt az ő mesterkedéseinek sokaságával, ajkainak hizelkedésével elragadá őt. Utána megy; mint az ökör a vágóhídra, és mint a bolond, egyszer csak fenyítő békóba; Mígnem átjárja a nyíl az ő máját. Miképpen siet a madár a tőrre, és nem tudja, hogy az az ő élete ellen van. Annakokáért most, fiaim, hallgassatok engem, és figyelmezzetek az én számnak beszédeire. Ne hajoljon annak útaira a te elméd (szíved), és ne tévelyegj annak ösvényin. Mert sok sebesültet elejtett, és sokan vannak, akik attól megölettek. Sírba vívő út az ő háza, amely levisz a halálnak hajlékába." (Péld 7,10-27)

2014. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem súlyosabb. Ami súlyosabb, az a vérfertőzés, pedofília, állattal közösülés. Ezek benne vannak a Bibliában, az elején, azaz Mózesnél..
2014. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem súlyosabb fuvarra vinni a buszunkon egy turistacsoportot és a szakadékba hajtani, mintha egyedül hajtottunk volna bele, akkor a prostitúció sem súlyosabb a közönséges paráznaságnál.
2014. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig súlyosabb sztem sokkal utolsó.
2014. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mármint amit te írtál, mert nem mindegy, hogy csak öngyilkos vagy sorozatgyilkos leszel.
2014. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!