Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a katolikus egyház állásfog...

Nagylzs kérdése:

Mi a katolikus egyház állásfoglalása a házasságtörésről?

Figyelt kérdés
Bővebben: ha valaki házasságtörést követ el, akkor az alól hogyan nyerhet feloldozást? Az világos, hogy meg kell bánni és hogy meg kell gyónni. De ezen kívül van-e még más feltétele? Vagy elegendő az is ha megbánja és egy papnak meggyónja?

2013. nov. 19. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
fizetsz egy csajt a papnak és ő elsimitja a dolgot odafent
2013. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ki kell békülni a pároknak. Tehát nagyon kivételes esetben lehet csak elvállni.

De igazából hidegen hagy, hogy mit gondolnak.

Amíg házasnak számítanak, minden alkalom bűn, ha mással vannak.

Ha már nincs lehetőség összejönniük (mert egyik fél örökre eltűnik), akkor gyónás elég. Kivéve, ha pont ezért ölted meg a párod.

De én eddig azt vettem ki a katolikus testvéreim írásaiból, hogy a házasság örök életre szól.

2013. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt az ember nem véletlenül kapja, és ez nagyságrendekkel többet mutat mint egy házasságtörés:


Bölcs Salamonnak példabeszédei » 14. fejezet

31

A szelíd szív a testnek élete; az irígység pedig a csontoknak rothadása.

31

Aki elnyomja a szegényt, gyalázattal illeti annak teremtőjét; az pedig tiszteli, aki könyörül a szűkölködőn.


Bölcs Salamonnak példabeszédei » 10. fejezet

13

Az eszesek ajkain bölcseség találtatik; a vessző pedig a bolond hátának való.

14

A bölcsek tudományt rejtegetnek; a bolondnak szája pedig közeli romlás.


Mielőtt belekötnél:

"13 Az eszesek ajkain bölcseség találtatik; a vessző pedig a bolond hátának való."

2013. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Milyen Jó, hogy a katolikusok szerint, nem számít, hogy a Biblia mit tanít erről, hanem erre hoztak egy biblián kívül emberi okoskodásból fakadó "tételt"
2013. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért elég gyalázat, az hogy ezt így olvassuk:


A" katolikusok szerint" a "reformátusok szerint"

a "Baptisták szerint" ....


Milyen jó volna ha a biblia Isten szava szerint tennének már valamit úgy ahogy kell.

2013. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 14. fejezet

7

És egy példázatot monda a hivatalosoknak, mikor észre vevé, mimódon válogatják a fő helyeket; mondván nékik:

8

Mikor valaki lakodalomba hív, ne ülj a fő helyre; mert netalán náladnál nagyobb tiszteletben álló embert is hivott meg az,

9

És eljövén az, aki mind téged, mind azt meghívta, ezt mondja majd néked: Engedd ennek a helyet! És akkor szégyennel az utolsó helyre fogsz ülni.

10

Hanem mikor meghívnak, menj el és ülj le az utolsó helyre; hogy mikor eljő az, aki téged meghívott, ezt mondja néked: Barátom ülj feljebb! Akkor néked dicsőséged lesz azok előtt, akik veled együtt ülnek.

11

Mert mindenki, aki magát felmagasztalja, megaláztatik; és aki magát megalázza, felmagasztaltatik.

12

Monda pedig annak is, aki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.

13

Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat:

14

És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

2013. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6 Ez nagyon ide való.


Ment a zöldkéz.

2013. nov. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

> Én úgy tudom, hogy ki kell békülni a pároknak. Tehát nagyon kivételes esetben lehet csak elvállni.


Lehet hogy nem tettem föl pontosan a kérdést. A házasságtörés mellé nem kell odagondolni, hogy ez kiderült, utána a pár összeveszett és most azt próbálják kitalálni hogyan tovább. Pusztán arról van szó hogy az egyik megcsalta a másikat. A másik nem tud róla, nem haragszik, így nincs lehetőség a kibékülésre. A házasságtörő megbánja tettét, elmegy a templomba és gyón. Ezen kívül van-e valami feltétele a bűnbocsánatnak - szigorúan a keresztény egyház állásfoglalása szerint kérdezem.


A nagyon hosszú bibliai idézeteket ha lehet mellőzzétek. Azokat nagyon sokféle módon lehet értelmezni. Nekem egyenes, egyértelmű választa van szükségem hétköznapi nyelven megfogalmazva.

2013. nov. 20. 08:09
 9/17 anonim ***** válasza:

Hétköznapi nyelven?


Mond meg a párodnak, hogy megcsaltad és ne hazudj a szemébe!


Jézus: amit akarsz, hogy veled ....... - remélem tudod, hogyan folytatja.

2013. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves #7, köszi:)


Nagyon ismerős vagy te nekem...


Kedves kérdező!

Elnézésed kérem az idézetért, nem neked szólt (emiatt lehet több értelmű).


Mi keresztények nem foglalkozunk azzal, hogy mi derül ki vagy nem derül ki. Ha megtörtént a rossz tett, minden sallang nélkül bűn, illetve hiba.


Ha a párját megcsaló ember nem gyónja meg a bűnét, akkor a katolikus egyház szerint bűnös és áldozni sem áldozhatna (különben szentségtörést követ el, ami még nagyobb bűn).


Ha a párját megcsaló ember elmegy gyónni, akkor a pap csak akkor fogja "feloldozni", ha minimum megszakítja a házasságon kívüli "bűnös" kapcsolatát és törekszik rá, hogy helyre tegye házas életét. Szerintem a legtöbb helyen azt is meg fogják szabni, hogy áruld el a párodnak, hogy mit tettél. De az utóbbiban nem vagyok biztos.

2013. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!