Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van Mózesnek szarva?

Lynn-it kérdése:

Miért van Mózesnek szarva?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdezö


érdekes a kérdésed. Természetesen itt nem egy születési hibáról van szó, hanem szimbolikus, jelképes valamiröl.


Hogy megértsük mit is jelent ez a kifejezés, elolvashatjuk a Zsoltárok 75:4,5,10 versét.


...itt Isten felszólítja a nemzeteket, hogy "ne emeljék magasra szarvukat"


Sok évszázaddal ezelött az emberek sokkal költöibb kifejezéseket használtak, mit mi a számítás technológia és az okostelefonok idejében :)


A Bibliában Isten azt mondja, hogy a gonoszok "szarvát" levágja, ez azt jelenti, hogy megalázza büszkeségüket, kevélységüket


Az Ámós 6:13 ezt írja : "A kik örültök a hiábavaló dolgoknak és ezt mondjátok: Nem a magunk erejével szereztünk-é magunknak szarvakat? /Károli/


Itt szemrehányást tett Isten azoknak, akik gögösek voltak.


Jób elkeseredésében ezt mondta Jób 16:15 "Zsák-ruhát varrék az én fekélyes börömre és porba fúrtam be az én szarvamat" /Károli/


Még ma is itt-ott hallani, amikor valaki azt mondja, ne félj, nem törik le a szarv a fejedröl. Olyankor szokták mondani, ha valaki gögösségböl, esetleg lustaságból nem akar valami fontosat megcsinálni


Katy

2014. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 megfelelő ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, de fogalmam sincs.
2014. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


A Mózes fején lévő két szarv – téves ábrázolástörténeti hagyomány, melynek kialakulása II.Móz. 34:29 („sugárzott arcának bőre”) középkori fordítására vezethető vissza. Mivel a ‘sugárzott’ szó héber töve fénysugárzást és szarvat is jelent, a Vulgata (a katolikus egyházban általánosan használt, latin nyelvű Biblia) így fordítja: „arcán fény-szarvak nőttek”.


A szarv egyébként az erő, a hatalom jelképe az Ószövetségben.


Üdv. Péter

2014. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 titak ***** válasza:
51%

Manou - Mínosz - Mises - Mózes


Indiában Manou volt a nagy törvényhozó. Krétán Mínosz hozta le Dicta hegyéről Zeusz törvényeit, Egyiptomban Mises volt, aki kőtáblákon hozta el Isten törvényeit. - Mindnek bika volt a jelképe.

(a következtetést mindenki vonja le magának)

2014. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze közben nyomoztam én is tovább, és megvan a szarv-szimbólum, meg a fordításból eredő indoklás is, de TITAK magyarázata új számomra.

Köszönöm Nektek!!

2014. jún. 13. 17:34
 8/9 A kérdező kommentje:

...pontosabban, a bika szimbolikáról tudtam, de eddig nem hoztam össze őket a törvényhozással.

Ezért imádom ezt a kérdezős oldalt!

2014. jún. 13. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan miért lenne Mózes jelképe a bika? Épp az ellenkezője történt, amíg Mózes Istennél volt a hegyen, a nép hiába várta, egyedül érezték magukat és ékszereikből aranybikát öntöttek maguknak, amit aztán istenként imádtak. Mikor Mózes visszajött a hegyről a törvénytáblával, meglátta, nagyon mérges lett és szétromboltatta a bikát. Egyébként a helyes és hivatalos választ Péter adta (rossz fordítás)
2014. jún. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!