Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves kereszények, bűnnek...

Kedves kereszények, bűnnek számít különböző "destruktív jellegű / világi" filmeket nézni? Mindenből lehet tanulni.

Figyelt kérdés

Ma elég rosszat álmodtam. Sok kellemetlen dolog ért az éjszaka.

A legrosszabb az, hogy elmentem gyakorolni a gépjárművezetést és darabokra törtem az oktatónak a kocsiját (amiért tisztára dühöngöt és valószínűleg minimum meg is akart verni, vagy az is lehet, hogy le akart csukatni.)

[Persze a valóságban aludtam, nem vagyok alvavezető..]

A lényeg, hogy már teljesen kivoltam és legszívesebben sírtam volna, ill. megfordult a fejemben, hogy beugrok a kocsik elé és megölöm magam, de aztán próbáltam feldolgozni a helyzetet, hogy azért még se így legyen vége.

Első ami eszembe jutott, hogy mi van ha csak álom?

Bárcsak felébrednék. De tényleg valóságnak tűnt. Éreztem mindent. Úgy éreztem, hogy ébren vagyok és a valóságban sétálok, érzékelek.

Ekkor eszembe jutott egy baromság, amit egy filmben hallottam. Még pedig az, hogy ha nem emlékszem arra, hogy hogyan kerültem oda ahol vagyok, mit csináltam előtte, akkor álmodom. És onnantól kezdve valahogy minden megváltozott. Rájöttem, hogy álom és kicsit álomszerűbb lett a környezet is.

Így egye fene, gondoltam, hogy akkor csak kinyírom magam puszta élvezetből. (persze emlékezet kieséses embernek vigyázni kell, de így minden megvilágosodott az elmélkedés alatt).

Elkezdtem a nyakam valami romosfalnak szorítani, hogy megfulladjak. De nem bírtam befejezni, mert egyik szerettem is megjelent az álmomban és nem akartam, hogy ezt végig kelljen néznie vagy lássam amit érez....


Na szóval, nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem hallom ezt a mondatot abból a filmből...

De még sok más hasznos dolgot is lehet tanulni, amiről nem gondolná az ember.

Meg egyébként is látjuk, hogy a környezetünk min nő fel...

Nos? Jehova tanúi esetleg más vélemény?



2014. jún. 12. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


ha az ember nagyon ki van merülve, sok stresszt él át, vagy keveset alszik, kevés vitaminokat, ásványi anyagokat fogyaszt, szóval kevés zöldséget, gyümölcsöt, nézi a hororos filmeket, játsza az eröszakos játékokat..... bizony nem csak Jehova tanúi nézete szerint, hanem, az orvosok, psychiáterek nézete szerint is ez egy helytelen életstílus, amely nyomot hagy maga után.


Idönként mindannyiunkkal megtörténik hogy vannak rosz éjszakáink, rosz álmaink. Az agy azt mondják "takarít" ....


Katy

2014. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod kedves Katy! Valószínűleg a meleg és a stressz viselt meg.

A nyomokat hogy lehet kitörölni vagy ki kell?

2014. jún. 12. 23:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


a nehéz éjszaka után, ha egy kicsit lazítunk, teszünk valamilyen változatosságot az életünkben /kit mi érdekel/ egy kis kirándulás a szép természetben, vagy a víznél, baráti vagy családi látogatás, föleg vidám jó társaság, vagy valakinek éppen hogy szüksége van olyan kikapcsolódásra, hogy egyedül legyen, sétáljon, olvasson... barkácsoljon, kézimunkázzon.... ki hogy... és az ember rendbejön :)


Igazán jó odafigyelni, hogy mit eszünk. Az idegrendszerre és az agyra nagyon jó hatással van naponta egy banánt megenni, szerotonint tartalmaz /illetve olyan anyagot, amelyet a szervezet átalakít szerotoninná. Ez a depresszió megelözéséhez nagyon fontos. Természetesen ha nincs valakinek rá alergiája .... Jó hatással van a magnézium a B vitaminok csoportja ... ez mind meg van a zöldségben, gyümölcsben, ha rendszeresen fogyasztjuk minden nap :)


Katy

2014. jún. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:
Én érdeklődésemet az álmodás alatti tudatoság keltette fel. Már mástól is hallottam ilyet. Nagyon érdekes.
2014. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!