Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint egy...

Jehova tanúi szerint egy baptista az keresztény vagy világi? És egy református?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 21:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Testvérüknek tekintik?
2014. febr. 6. 21:25
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Szia kérdező.


Mi a Tanúk béke szerető emberek vagyunk, ezért erre a kérdésedre részemről nem válaszolok, mert nem tett engem Isten bíróvá.

Egy feladatot bíztak ránk, hogy mindenkinek mondjuk el a királyság jó hírét az embereknek szerte a földön, És tanítsuk meg megtartani Jézus parancsát.


A Többi nem a mi feladatunk.

2014. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

A második kérdésedre válaszolva.


Nem a hit testvérünk, hiszen nem egy tanítás szerint élünk, vagy nem egyforma Tanításban részesülünk. A helyes Bibliai megfogalmazás szerint Jézus azt mondta a Tanítványainak, hogy a felebarátaink azok akik ha nem is osztoznak a hitben, de nem nézzük ellenségeinknek sem.

Sőt ha az ellenségeink lennének is imádkozni kell mindenkiért, és szeretni őket. Nem a rossz tetteiket, hanem magát az embert, mert ez az agapé szeretet, amit alapelveken nyugvó szeretetnek nevezünk.


Más néven, azért szeretjük, mert az Isten is szereti

2014. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Ez a két felekezet miben hisz? A spagettiszörnyben?
2014. febr. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Jehova tanúi csak magukat tekintik egyetlen igaz vallásnak úgyhogy semmilyen más felekezetet nem fogadnak el, szerintük mi tévelygők vagyunk.
2014. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk én is ugyanezt látom rajtuk, mert inkább spagettiszörny, mintsem megtagadjam Jézus uram istenségét.
2014. febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 5-ös!


Minden vallás a sajátját tartja igaznak, azért is tartozik valaki ahhoz a valláshoz, amelyikhez tartozik!


Vagy nem?

2014. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem egészen. A legtöbb keresztyén felekezetbe járó ember elfogadja és testvérnek tekinti a másik közösségbe járó HÍVŐ embert. Pl. a felhozott két felekezetnél maradva a hívő reformátusok nem mondják azt a baptistákra, hogy nem keresztyének és senki nem üdvözülhet aki nem a református egyház tagja. Ezen túl számtalan kisegyház tagjai testvérnek tekintik egymást feltéve, hogy a másik ember megtért hívő keresztyén -ez a fontos számukra nem a felekezet.

Jehova tanúi senkit nem tekintenek testvérnek aki nem tanú.

2014. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

A Jehova tanúi szerint nincs már út az üdvösséghez csak a szervezet útja. Csak azt nem tudom,hogy az hová vezet... Számukra ezért hamis minden vallás,nekik a vallás a lényeg és nem Jézus Krisztus.

Ha fontos lenne Jézus mint amennyire hangsúlyozzák,akkor nem lenne gond,hogy én pl. Baptista vagyok. Ők viszont azt nézik,hogy én Baptista vagyok és nem azt,hogy elfogadtam Jézust megváltómnak.

2014. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Nos, akkor nézzük. Az első sz.-ban hány "keresztyén" felekezet volt? EGY. Engedékeny-e a Biblia abban, hogy ez az EGYSÉG szétszakadjon a szellemi elhajlás, szektásodás következtében? NEM! Sőt, egyenesen tíltja. Akkor mégis milyen létjogosultsága van egynél több KERESZTÉNY egyháznak a földön??? Hogy ti "testvérnek" nevezitek egymást? Akkor mégis miért gyilkolták le ezek az állítólagos "testvérek" egymást milliószám, még a közelmultban is??? A történelem véráztatta harcterei tele vannak testvérgyilkosságokkal.


Mi a bibliai minta alapján azt, aki nem osztozik a hitben, felebarátunknak hívjuk, de mégsem pusztítjuk el őket. Milyen érdekes.

2014. júl. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!