Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény embernek...

KZitus kérdése:

Egy keresztény embernek hogyan KELL bánnia idősödő szüleivel (nagyszüleivel? Hogyan viselhetik gondjukat?

Figyelt kérdés

Örömmel venném, ha konkrét tapasztalaatokat írnátok le. Köszönöm előre.

Tudnátok írni erre bibliai tanácsot?



2014. jún. 14. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vallástól, bőrszíntől függetlenül a legjobb tanács az, hogy mindenki bánjon úgy a szüleivel, ahogy szeretné, hogy egyszer vele bánjanak a gyerekei.
2014. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy megérdemlik.
2014. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amiknek ösztönből kell jönniük. Ezekre nem fogsz választ találni egy könyvben.
2014. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy egy nem keresztény embernek. A szüleidről való gondoskodás nem egy könyv vagy vallás függvénye.
2014. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szomorú, ha ez nem megy könyv nélkül...
2014. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A Bibliában meg van írva, hogy Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú idejig élj ezen a földön, ez kortól függetlenül meg kell tenni. Nyugodtan támogathatod őket akár pénzel is ha szükségük van rá, mert az sehol sincs megírva, hogy csak a szülö adhat pénzt a gyerekének.
2014. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a kettes választól eltekintve örülhetnek a szüleitek, hogy ilyen gyerekei(k)vannak :)
2014. jún. 14. 15:37
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válasoló

Nem tudhatom mit jelent számodra az, "ahogy megérdemlik" kifejezés.

Mert például jelentheti azt is, hogy ameddig fölneveltek(képzeld csak el) mekkora lenne az a ruhahegy, amit rád mostak, vasaltak?, vagy ételt főztek neked, vagy virrasztottak melletted, amikor beteg voltál.

De jelentheti azt is, hogy nem törődtek veled(sajnos)?

2014. jún. 14. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zitus. Pontosan úgy értettem, ahogy leírtam, de tisztázzuk:


1. Én nem kértem senkitől sem, hogy megszüljön.

2. Ha már megszültek, az a minimum, hogy amíg nagykorú nem leszek addig gondoskodnak rólam. Ha nem gondoskodnak, nekem sem kell róluk.

3. Ha mindig is bántottak és terrorizáltak, nem kell gondoskodnom róluk és engedni, hogy a továbbiakban is ezt tegyék.

Mellesleg amíg velük éltem, addig nekem is kellett tenni ezt-azt (gondolom).


Tehát a korral senki sem tiszteletet, imádatot nyer magának.


Az én szüleimet nagyon szeretem, szerintem ők is szeretnek engem (és tervezem, hogy támogatni fogom őket - marha jó is lesz amikor a szemem előtt lassan leépülnek és meghalnak. Rohadtul jól fog esni, képzelheted).

Viszont:

Attól hogy az idővel valaki kicsit szenilisebb leszebb, feledékenyebb, ügyetlenebb, gyengébb és betegebb, még nem feltétlen kell átváltoznia egy undorító, primitív, gusztustalan, önző, mások életébe taposó féreggé.

De szerintem egy normális ember nem lesz ilyen egyik napról a másikra.

Mindenkinek van rossz időszaka, de ahol a beszéd sem hatásos és az idő sem, ott fölösleges öngyilkosnak lenni.


Tehát nem csak kedves, szegény, aranyos idős hölgyek és urak élnek.

Hanem olyanok, akik az otthont sem érdemlnék meg, csak jó nagy öklöst a pofájukba.

2014. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!