Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ez igaz?

Jehova Tanúi, ez igaz?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, hogy Jehova Tanúi tipikusan azok akik bort isznak, de vizet prédikálnak. Azt is mondta, hogy legtöbbjük részeges és mivel a biblia engedi veri a gyerekét. Ha valaki beengedi őket, megiszák az otthon lévő alkoholos italokat. Az ismerősöm szerint nem ritka az összejöveteleiken a tudatmódosítószerek használata, mondván, így kerűlnek közelebb Istenhez. Nagyon megrökönyödtem ezt halván, ma is láttam két tanút és rögtön elkezdtem a másik irányba menni.

2014. jún. 14. 13:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem igaz. Jehova tanúi nem támogatják az alkohol ivását.

A gyerek verését sem tanítják.

A tudatmódosítószerek meg nem pont rájuk jellemző.


Szóval nem kell félned tőlük. Csak annyira, mint az idegenektől. (mármint emberektől).

2014. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
64%

Igaz.


Katy Víver.

2014. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
41%
Sajnos be kell vallanunk,hogy ez részben igaz...én Jehova vagyok és ezeknek a tanoknak köszönhetően súlyos alkoholizmussal küszködöm.Gyerekeket nem verünk, ez hülyeség.A tudatmódosítószerek arzenálja a jehovák esetében maximum a füves cigiig terjed az alkoholon kívül.
2014. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
5%
A jehovák igazából Tibi atya követői,úgyhogy ez teljes mértékben így van...de tarhálnak cigit is,ezt kifelejtetted.
2014. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 KZitus ***** válasza:
16%

Máté 5:11, 12

Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.


Máté 10:22

És gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt, de aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.


Lukács 6:22

Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kirekesztenek és gyaláznak benneteket, és kivetik a neveteket mint gonoszat, az Emberfiáért.


Jakab 1:2

Teljes örömnek tekintsétek, testvéreim, ha különféle próbákkal kerültök szembe,


1Péter 4:14

Ha a Krisztus nevéért gyaláznak titeket, boldogok vagytok, mert a dicsőség szelleme, igen, az Isten szelleme nyugszik rajtatok.

2014. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
9%
Én azt hallottam a tanúkról, hogy orgiákat rendeznek alkalmanként, illetve házalásnál felírják a házadat, ha tetszik nekik (jézus visszajövetele után abba a házba akarnak majd lakni).
2014. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
6%
Az orgiás nem igaz, az házas részt azt nem tudom.
2014. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
28%
Ostoba vagy szervuszzitus, mert Nem Krisztus nevéért gyaláznak titeket, hanem az ördögtorony miatt.
2014. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
8%

ördögtornyos barátom, nem hallottad még, hogy a sokszor elismételt vicc már nem érdekes... inkább már amolyan ideges rángatózásféle


Kedves kérdezö, menj el a Királyságtermünkbe, ismerkedjél meg személyesen több családdal, menjél el a kongreszusainkra akkor saját szemeddel fogod meglátni mi az igaz.


Jézus Krisztust gyalázták, csúfolták ellenségei. Nekem nagy eröt adnak a szavai: "A világ gyülölni fog titeket, de ne féljetek én legyöztem a világot"


Nézd minél jobban gyülöl minket valaki, annál nagyobb szamárságokat állít.... a száját befogni nem lehet, ezt csak Isten teheti meg


Vannak akik nem tudják mi az igaz, azért ha meg akarod tudni kedves kérdezö, ahogy írtam ismerkedjél meg velük személyesen :)


Katy

2014. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságokat összehordani, kérdező, szörnyű. :)
2014. jún. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!