Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, megmagyaráznátok...

Megfelelő kérdése:

Jehova Tanúi, megmagyaráznátok ezt a pár mondatot?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy mivel az Új Világ fordítás állítólag egy modern magyar fordítás,én pótolni szeretném abbéli hiányosságomat,hogy nem beszélek újmagyarul, és arra gondoltam, hogy néhány hozzá értő segíthetne nekem értelmezni, ezen meghatározásokat.


Zsid.10.27...tüzes féltékenység

jel.22.21. Krisztus ki nem érdemelt kedvessége...

Jel.15.4. ..egyedül te vagy lojális...

Jel.12.akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához...( mégsem Jehova tanúi?)

1Tim.3.11. az asszonyok hasonló képen legyenek komolyak...

gal.5.4...akik törvény által próbáltatok igazságossá nyilváníttatni....

2kor.12.9...Elég neked az én ki nem érdemelt kedvességem,mert az én erőm gyöngeségben válik tökéletessé....

1kor.15.18...Krisztussal egységben merültek halálalvásba...

Róm.6.3. mindnyájan megkeresztelkedtünk...(nocsak, hogy jön ide a Tanúknak a kereszt?)

ján.5.20. ...az Atya vonzalmat érez a fiú iránt....

Ján.21.17... Simon, János fia (Jóna, magyarul Jónás, nem János, Johannan) vonzódsz-e hozzám?....

Mt.13.24...egy másik szemléltetést is eléjük tárt...

1krón.16.40...hogy égő felajánlásokat mutassanak be szüntelen Jehovának az égő felajánlás oltárán...

gal.6.18...ki nem érdemelt kedvessége legyen az általatok tanúsított szellemmel testvérek...



Ehhez tartozóan még egy kérdés: Istentiszteleten is újmagyarul beszéltek egymás között?



2014. jún. 13. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Ráérsz nagyon!!! Pedig biztos van dolgod is az eletben!
2014. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy Mézga Gézáék is Tanúk voltak?

Akkor már nem csodálkozom azon a sok zagyvaságon amit összehordanak.

2014. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Ahogy elnézem az 1Kor 15,18at, nem csodálom, hogy meg tudják vezetni a még éretlen és tudatlan keresőket.


1. Korintus 15:18 Sőt akkor

azok is elvesztek, akik

Krisztusban hunytak el.


A többi fordítás is ezt írja, egyedül ezek a mocskok okádtak ki magukból egy félrefordítást magukból. Ördög szektája.

2014. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valóban ráérek, hétvége van. Amúgy Mézga Aladárra és Köbükire én is gondoltam, hátha ők jobban megértik.:-)
2014. jún. 14. 09:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezeken az igéken?
2014. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KZitus ***** válasza:
"Mit nem értesz ezeken az igéken?" - nekem is ez.
2014. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocs,hogy közbe szólok de én sem értem,hogy pl a KEGYELEM helyett mit keres ott a "ki nem érdemelt kedvesség"?

Isten meg KEGYELMEZETT nekünk okoskák! :)

Tudjátok ti egyáltalán,hogy mi az a KEGYELEM? A fenéket tudjátok ti...hisz saját testvéreteknek sem kegyelmeztek meg.

Meg KEGYELMEZETT mert szeretett és nem kedvességböl kinoztatta meg és ölette meg egyszülött Fiát.

2014. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A fenéket tudjátok ti...hisz saját testvéreteknek sem kegyelmeztek meg. "

Megkegyelmezni annak szokás aki megbánja amit tett. Úgyhogy te nem tudod mi az a kegyelem. Pl egy börtönben is az szabadul hamarabb jó magaviselet miatt, aki megérdemli. Aki a balhét csinálja, meg megmondja előre, hogy ha kiszabadul megint elköveti ugyanazt a bűntényt az nem kap kegyelmet, csak nagyobb büntetést.

2014. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne beszélj itt nekem rólam meg börtönröl,és főleg ne próbáld kimagyarázni a hazugságaitokat ilyen silány magyarázatokkal mert nem fog menni.

Meg kegyelmezek annak aki ártott nekem,nem állok bosszút hanem magamra veszem tettét. Ez a kegyelem.

És ismered azt,hogy "AZ VESSE RÁ AZ ELSŐ KÖVET AKI BÜNTELEN KÖZÜLETEK.."?

Ti elítélitek azt aki téved.

De vajon ti büntelenek vagytok?

2014. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:

Elnézésedet kérem kedves kérdező.


"Meg kegyelmezek annak aki ártott nekem,nem állok bosszút hanem magamra veszem tettét. Ez a kegyelem." -lehet, hogy neked ez az ááláspontod, és én tiszteletben tartom.


De Jézus egészen másat tett. És Isten is.

Azt, hogy feláldozta a Fiát értünk, és az, hogy Jézus hajlandó volt a halálával megváltani minket embereket a bűntől és eezel együtt az öröklött haláltól, au nem "kegyelem", hanem ki nem érdemelt kedvesség Istentől és a Fiától, mert ezt a hatalmas SZERETETET, amit kimutattak irántunk, egyikünk sem érdemli mek(ki). Ez egy hatalmas ki nem érdemelt kedvesség részükről. De csak akkor veszzük hasznát, kaphatunk "kegyelmet", ha " A Krisztusban levő szeretet ugyanis kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy e g y ember meghalt mindenkiért; így tehát mindenki meghalt; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt."2Kor.5:14,15

2014. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!