Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi leheetett az a "Láthatatlan...

KZitus kérdése:

Mi leheetett az a "Láthatatlan", amit Mózes látott?

Figyelt kérdés

„Rendíthetetlen maradt, mintha látná a Láthatatlant” (Zsid 11:27)

Ezt Mózesről írja a Biblia.



2014. jún. 14. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Áhh, ez beugratós kérdés.
2014. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínű,hogy Jézus Királyságát látta előre.


Hit által tiltakozott Mózes, midőn felnövekedett, hogy a Faraó leánya fiának mondják,

25

Inkább választván az Isten népével való együttnyomorgást, mint a bűnnek ideig-óráig való gyönyörűségét;

26

Égyiptom kincseinél nagyobb gazdagságnak tartván Krisztus gyalázatát, mert a megjutalmazásra tekintett.

27

Hit által hagyta oda Égyiptomot, nem félvén a király haragjától; mert erős szívű volt, mintha látta volna a láthatatlant.


És van még egy fontos vers,ami a lényeg ebben a részben,


És mindezek, noha hit által jó bizonyságot nyertek, nem kapták meg az ígéretet.

40

Mivel Isten mi felőlünk valami jobbról gondoskodott, hogy nálunk nélkül tökéletességre ne jussanak.


Mózes és a többi hívő ember,akik Krisztus előtt haltak meg,még nem élték meg hogy a Királyságba bejussanak az életükben,de élő reménységük volt.

Ugyan így a mai kor hívő emberei,akik megigazultak a Jézus Krisztusba vetett hitük által ,nem előzik meg az Ószöv,alatt élő szenteket.

Isten úgy rendezi a dolgokat,hogy velük együtt jussunk a Királyságba,a Földi paradicsomba,amikor megtörténik az igazak feltámadása.

Mivel ezeket a dolgokat misem látjuk még,hiszen ahogy meg van írva ,hitben járunk nem látásban,hasonló helyzetben vagyunk,mint Mózes,és mindenki aki Krisztusban van,az új teremtés,és várja a rendíthetetlen országot.


Hanem járultatok Sion hegyéhez, és az élő Istennek városához, a mennyei Jeruzsálemhez, és az angyalok ezreihez,

23

Az elsőszülöttek seregéhez és egyházához, akik be vannak írva a mennyekben, és mindenek bírájához Istenhez, és a tökéletes igazak lelkeihez,

24

És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.

25

Vigyázzatok, meg ne vessétek azt, aki szól; mert ha azok meg nem menekültek, akik a földön szólót megvetették, sokkal kevésbbé mi, ha elfordulunk attól, aki a mennyekből vagyon,

26

Kinek szava akkor megrendítette a földet, most pedig ígéretet tesz, mondván: Még egyszer megrázom nemcsak a földet, hanem az eget is.

27

Az a "még egyszer" pedig jelenti az állhatatlan dolgoknak mint teremtményeknek megváltozását, hogy a rendíthetetlen dolgok maradjanak meg.

28

Annakokáért mozdíthatatlan országot nyervén, legyünk háládatosak, melynél fogva szolgáljunk az Istennek tetsző módon kegyességgel és félelemmel.


Vagyis ami látható itt a földön az elmúlik,de ami még nem látható az megmarad .


Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.


Ezt láthatta Mózes,szerintem.

2014. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jézust "látta"volna?mert Jézusrol olvassuk valahol ,hogy Ő a láthatatlan Isten képe.

Hát nem tudom ,érdekes kérdés.

2014. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem beugratós kérdés,csak a kedves Zitus ,kíváncsi hogy mások hogyan értelmezik a Bibliát,mivel csak egy értelmezés a helyes és ez az ő értelmezésük ,és ha nem olyan válszokat fog kapni ami nem egyezik a tanúk által kiadott értelmezéssel,akkor meg fog nyugodni ebben is ,hogy lám lám milyen sokan helytelenül ismerik a Bibliát,és mi tanúk pedig helyesen.

Pedig evvel csak saját magát csapja be,mivel nem tudja értelmezni a próféciákat és nem látja a fátol az erdőt.

Mózes volt a legnagyobb a nép körében ,de Jézus sokkal de sokkal nagyobb,na de ezek már szellemi valóságok és akiben nem Krisztus Szelleme munkálkodik az úgysem értheti.Mert csak Isten Szelleme jelenti ki a bibliai igazságokat,a mi szellemünkben.

2014. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves Zitus, reagálhatnál a válaszokra.
2014. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mózes számára Isten olyan annyira valóságos volt, mintha látná a "Láthatatlant".
2014. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sandor76 ***** válasza:

Igen hetes,es mivel igy volt,hite is volt.

Ez altal a hit altal cselekedte mindazt amit Isten kert tole.

Ma tanultuk.

2014. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szeressük egymást ***** válasza:

#7! a jó válasz.

Mózes ugyanazt láthatta, mint Dávid:

Apcs 2:25 Mert Dávid ezt mondja ő róla: Magam előtt láttam az Urat mindenkor, mert ő nekem jobb kezem felől van, hogy meg ne tántorodjam.

2014. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szervusztok


Igen, reagálok a válaszokra. Eddig nem tettem, mert jó ideje nem voltam a gépnél :)


Köszönöm hasznos válaszaitokat, kivéve azt, hogy valaki gyalázkodásra használja a kiírt kérdéseket.

Miért nem engem kérdezel kedves "kritika", mi a véleményem a Biblia értelmezéséről, inkább minden féle hihetetlen történetekkel állsz elő! Mond csak mire jó ez? Jobban érzed magadat tőle? Jobb lesz az egészséged? Boldogaabb leszel, ha másokat vádolsz hazugságokkal?

Ha ez a helyzet, kérlek tegyed csak nyugodtan és én jó egészséget, boldogságot, és belső nyugalmat, és békét kívánok neked :) Nem haragszom rád :)

2014. jún. 20. 10:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja igen: Mit is látott Mózes?
2014. jún. 20. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!