Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindenhatóságát kérdőjel...

Isten mindenhatóságát kérdőjelezi meg az aki nem hiszi el hogy emberi testben megjelenhet?

Figyelt kérdés

Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,


Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;


És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.


Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, amely minden név fölött való;


Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.


És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


2014. jún. 14. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért ne jelenhetne meg?
2014. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az is lehet.

De az is lehet, hogy csak az embereket nézi le Istenhez képest.

A valószínűbb viszont, hogy nem látja értelmét vagy nem jelét annak, hogy ez megtörtént volna.

2014. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sandor76 ***** válasza:

Nem. Azert,mert O maga jelentette ki,hogy Ot,vagyis Istent nem lathatja ember ugy,hogy eletben maradjon.

Ebbol adodik,hogy Jezus nem Isten,mert Ot lattak fizikai formaban.

Aki engem latott ,latta az Atyat is.

Ez a tulajdonsagai kimutatasara utal,nem pedig arra,hogy Jezus is Isten lenne.

Isteni jellegu,de nem Isten,mert Ot is teremtettek.

Ha Isten lenne valamilyen szinten is nem kellett volna teremteni.

Amiket kerdezel Jezus hatalmara utal,es ez helyes,de ezzel nem emeltetik az Attya, Isten fele.

Azert jott a foldre ,hogy az Attya nevet megszentelje,hogy igazolja kinek van joga uralkodni a teremtmenyein,nem pedig sajat magat.

A valtsaga altal pedig barki elhet a lehetoseggel amit felkinalt Isten miutan elvetette a zsidokat,mint valasztott nepet.

Ez zajlik most.

2014. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 openyoureye ***** válasza:

"Nem. Azert,mert O maga jelentette ki,hogy Ot,vagyis Istent nem lathatja ember ugy,hogy eletben maradjon. "


- Ezt honnan szedted?

2014. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 2. Mózes 33:20: "Orcámat azonban mondá, nem láthatod, mert NEM láthat engem ember élvén" /Károli/


Kedves kérdezö, a János 1:18 ezt írja: "Az Istent, soha senki nem látta, az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki öt" /Károli/


Ezekhez a versekhez mit szólsz?


Kedves kérdezö, a versek amelyeket idéztél egyik sem teszi Jézus Kisztust egy szintre az Atyjával.


El kell olvasni a folytatást is, a többi verseket is.


Igen, Jézus Krisztus Úr, de kinek a dicsöségére? Az Atyának, vagy a Fiúnak a dicsöségére?


Mit gondolsz, ki adta Jézusnak a feltámadása után ezt a nagy hatalmat?


Gondolod, hogy az Atya, aki adta a Fiának ezt a nagy hatalmat, dicsöséget, Ö is térdet hajt a Fiú elött?


Tudtad azt hogy a térdhajtás még nem imádat? Mert akkor imádták volna már Dávid királyt is, elötte is térdet hajtottak, leborultak alattvalói.... ma is imádják az angol királynöt, mert az etikett szerint enyhe térdhajtással üdvözlik.... ugye nem



Katy

2014. jún. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Természetesen igen!

Aki hisz Istenben az nem mondhat olyant,hogy a Teremtő nem TUD valamit megcsinálni.

Az előttem szóló kedves Sándor meg a kedves Kéty kikerülve a kérdésed olyan igékre hivatkozva válaszolt amelyek arról beszélnek,hogy Istent isteni formájában nem láthatja ember élve,és nem arról amit te kérdeztél.

Ha én elfogadom Isten hatalmát akkor azt is el kell fogadnom,hogy számára nincs lehetetlen bármilyen abszurdnak is tűnjön számomra a tette.

Még az angyalok is ölthetnek testet,akkor Isten ne tudná megtenni?

Ő nemcsak hogy testet öltött hanem megszületett és leélt egy életet.

Ő Isten!

2014. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért jelenne meg embertestben? Nem jó a kilátás fentről, mégsem lát mindent? Vagy ez egyszerű szórakozás?
2014. jún. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért jelent meg testben, hogy kifizesse értünk azt, amit nekünk kellett volna. És képes testben leszületni és képes magát megüresíteni, hogy valódi ember lehessen.

Nem mást küldött, ő maga halt meg fizikai testben, hogy a saját maga alkotott törvénynek és szabálynak eleget tegyen. Bőven eleget ír erről a Biblia, csak az nem látja, aki valami más evangéliumban hisz.

2014. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Sándor nevű válaszoló!honnan veszed ,hogy Isten elvetette az Ő népét,és ti vagy tok a "szellemi izrael"??

Nem olvasod a Bibliát,csak az Őrtorony újságot??

Nagyon hiányos az ismereted.

Figyelj csak:



Isten szeretete Izráel iránt


A Bibliából látjuk:


Isten egy rendkívüli áldást ígér Ábrahámnak és utódjainak (1. Móz. 17,1-8;

5. Móz. 7,6-7)

Isten Jákóbnak adja Izráel földjét örökségül (1. Móz. 28,3)

Aki Izráelt átkozza, ítelet alá esik (1. Móz. 30,7)


Bálámnak el kellett ismerni: „Áldott, aki téged áld, átkozott, aki téged átkoz!” Az Íge egyértelműen kijelenti, hogy nem mindegy miként gondolkozunk Isten választott népével kapcsolatban. Izráellel való bánásmódunk formálja a saját sorsunkat.


Áldás, vagy átok


Isten szövetségétől sokszor elfordult Izráel és idegen isteneket követett. Ennek következményeként nem tehette Isten őket áldássá a nemzetek között. Zak. 8,13-ban a következőt olvassuk: „És bár átkozottak voltatok a népek között, Júda háza és Izráel háza, én megsegítlek benneteket, és áldottak lesztek.” Sőt Isten az ő elesésüket a világ áldásává tette (Róm. 11,11).


A zsidók szerencsétlensége


Izráel elutasította Isten kegyelmét, amely az új szövetséget jelenti a Messiásban (Jer. 31,31-33) és szétszóródtatott a nemzetek közé (5.Móz. 30,1-3). Pál apostol elmondja, hogy milyen csodálatos lesz, ha el fogják fogadni a Messiást (Róm. 11,15). De miként fogadják el az emberek Őt, ha senki sem adja tovább érthető módon az Evangéliumot (Róm. 10,14)? Pál apostol szerint féltékennyé kellene tennünk Izráelt a Messiás iránti szeretetteljes kapcsolatra. Valójában azonban a „kereszténység” inkább szerencsétlenséget okozott nekik. „Keresztény” uralkodók üldözték és gyilkolták a zsidókat.


Ahelyett, hogy Krisztust prédikálták volna, eltávolodtak Jézus tanításaitól és ezáltal nagyon sok fájdalmat okoztak. – De Isten nem vetette el a népét.


Az én nevemért


Isten az ő választott népét nem engedi elveszni, mert hűséges és megtartja ígéreteit. Isten a 3.Móz. 26,44 szavaiban megígéri: „De akkor sem vetem meg őket, amikor ellenségeik földjén lesznek, és nem utálom meg őket annyira, hogy véget vessek nekik, megszegvén velük kötött szövetségemet, mert én az ÚR az ő Istenük maradok.” Ez. 36,22-23-ban olvassuk: „Nem tiértetek cselekszem én, Izráel háza, hanem szent nevemért, amelyet gyalázatossá tettetek a népek között, amerre csak jártatok. Megmutatom, hogy szent az én nagy nevem, amely gyalázatos lett a népek között, mert gyalázatossá tettétek közöttük. Akkor megtudják a népek, hogy én vagyok az ÚR – így szól az én Uram az ÚR -, amikor szemük láttára megmutatom rajtatok, hogy szent vagyok.”



Isten eléri a célját


Isten harcol Izráelért és kinyújtja karját feléjük. Nem azért, mert Izráel valmilyen különleges nép lenne, hanem azért, mert szent Voltát akarja kinyílvánítani mindenki szemében. Isten eléri célját Izráellel, ugyanúgy mint velünk is. Ezt látjuk Izráel történelmében. Csodálhatjuk, miként dicsőíti meg Isten Önmagát Izráel népében.



Lenyűgöző tények


Isten hűséges. Ígéreteit megtartja. Izráelt, mint népét megoltalmazta. Isten számonkéri tetteinket. Nem szakíthatja el semmi Izráelt Istentől. Már a Biblia idejében is nehézséget okozott, ha elhanyagolta Izráel kapcsolatát Istennel. Isten megáld. Isten keres olyan személyeket, akiket megáld és akiket áldásként fel tud használni.

2014. jún. 15. 12:41
 10/15 sandor76 ***** válasza:

Jezus amikor a foldre jott,vissza szerette volna forditani a zsidokat Istenhez.

Ezt ok nem hagytak,sot elertek,hogy Pilatus kivegeztesse Jezust.

Ezzel teljesedett az 1 Mozes,3;15,azon resz ami Jezusra vonatkozik te annak sarkat zuzod szet.[Jezus nemsokara eltapossa satan fejet,elpusztitja].

Mivel nem sikerult A zsidokat ,a test szerint valasztott nepet ,Abrahamnak tett igeretnek megfeleloen visszaforditani,el lettek vetve.

Jezus az utolso vacsoran,a 11 apostollal uj szovetseget kotott,ez lett a szellemi izrael,ami mar nem testi,ahogy a zsidok voltak.

Az apostolok voltak az elso tagjai ennek a szovetsegnek.

Ok lettek a felkentek,vagy kicsiny nyaj elso tagjai.

A teljes letszamuk idovel 144000-re nott,akiket Isten valasztott ki.

Azert szellemi Izrael,mert miutan meghaltak itt a foldon,szellemi eletre tamadnak fel,es Jezussal fognak uralkodni a kiralysagaban,az ezer ev alatt.

Jezus miutan feltamadt,es megjelent a tanitvanyainak,parancsba adta ,hogy menjenek ,es tanitsanak meg minden fajta embereket,fajra,nemre hovatartozasra valo tekintet nelkul.

Itt mar a nem zsidokra iranyul Isten figyelme.

Barki kozeledhet hozza aki feli a nevet,es igazsagot cselekszik.

A zsidok akkor nem fogadtak el Jezust,es meg mindig helytelen infoik vannak vele kapcsolatban, sot el sem ismerik mint jelenlegi Kiralyt,es akkori Isten fiat.

A jelenesek konyve ir egy mennyegzorol,ami az egekben,lessz a menyasszonnyal,es a volegennyel.

A volegeny Jezust szemlelteti,a menyasszony pedig a felkenteket akik mar feltamadtak szellemi eletre,sot halhatatlansagot is kaptak.

Itt mar messze nincs a test szerinti valasztott nep.

Szemely szerint lehetnek,de mint mint nep nem.

2014. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!