Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Krisna-hívők számára miért...

A Krisna-hívők számára miért fontos elv a szexuális és étkezési önmegtartóztatás? A Bhagavad-gíta alapján erre nincs különösebb ok szerintem, illetve megindokolható, ha valaki eszik húst, és örömszerzési célból is szeretkezik.

Figyelt kérdés

2014. jún. 16. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

a sok dugás kiveszi az életenergiát, nézz meg egy 30 éves k urvát hogy néz ki. Mindenkinek van egy kvótája ha ellővöd a patronak, evésben dugásban az nem túl jó. A mértékletesség a fontos.

ne vedd készpénznek csak ezt olvastam.

2014. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A szexualitást, a pénzt és a hatalmat minden nagy vallás, egymástól függetlenül (gondolom a Krisnásoknál is ebbe tartozik a kaja és a szex) egy olyan dolognak tartja, ami egy imádás, egy adorálás lehetőségét hordozza magában, és ezek az imádások Isten konkurenciái lehetnek. Én úgytudom, hogy ezek a fő motivációk. A kaja és a szex is egy ösztönkielégítés (a két legfőbb), és emiatt nagy a veszély, hogy Istentől elvonja a figyelmet. Persze lehet, hogy Krisnásoknál máshogy van, ezt csak gondolom.
2014. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lebannen ***** válasza:
100%

Minden cselekedet, és étel is a három kötőerő valamelyikébe tartozik. Ezek: a jóság, a szenvedély és a tudatlanság. A szexualitás és a hús is a szenvedély kötőerejébe tartozik. Az emberi élet célja az anyagi létből való felszabadulás, és visszajutás Istenhez. Ebben a kötőerők akadályoznak, az anyagi léthez kötnek. Mivel muszáj állandóan cselekednünk, ennünk is, ezért a kötőerőket nem tudjuk kizárni, csak ha mindent amit teszünk, vagy elfogyasztunk Istennek ajánljuk. Ezáltal Ő megszabadít a visszahatásoktól.

Amennyire lehetséges, válasszuk a jóság kötőerejébe tartozó tetteket, amelyek kisebb erővel kötnek az anyagi léthez.

Egyébként a Bhagavad-gítában Krisna elmondja ezeket, és azokat a táplálékforrásokat, amelyeket elfogad felajánlásként, és ezek között nem szerepel a hús.

2014. jún. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ha valaki szeretettel és odaadással áldoz Nekem egy levelet, egy virágot, egy gyümölcsöt vagy egy kevés vizet, Énb elfogadom azt."


Szó nincs arról, hogy bármi más rossz vagy tilos áldozat lenne! Inkább arról beszél, hogy apróságokat is elfogad, ha jó szívvel, szeretettel adják!

A magyarázó részben írják, hogy ha mást is akart volna, megmondta volna. Ez viszont egy marhaság szerintem. Itt írják azt is, hogy a fenti szövegből következik, hogy nem szabad húst, halat, tojást felajánlani. Pedig az idézett részből ez egyáltalán nem következik!


Ha csak a Gíta szövegét nézem, sokkal értelmesebb, logikusabb, nagyszerűbb képet látok, mint a magyarázatokkal együtt! Az az érzésem, elszúrták ezt az amúgy klassz vallást rossz értelmezésekkel. Bizonyos típusú emberek érdekében, akiknek így lett kényelmesebb ennek a vallásnak a követése.

2014. jún. 19. 12:18
 5/7 Lebannen ***** válasza:
100%

Igen, a magyarázatok és fordítások mindig szubjektívek és sajnos sokszor önző érdekek hozzák létre. Ez ugyanúgy igaz a Bibliára, vagy a Koránra is. Ebből a szempontból nekünk magyaroknak még nehezebb dolgunk van, mert a fordítások során szintén torzulhat az üzenet.

Mindemellett A.C. Bhaktivedánta Prabhupáda magyarázatai szerintem elég hitelesek, hiszen ő behatóan ismerte az egész védikus irodalmat. Sajnos a halála után a szervezet romlásnak indult, amennyire én látom így kívülről.


A húsevés mellőzésének pedig nem csak ez a vers az alapja, hanem a hús kedvezőtlen karmikus hatása.

Viszont a versben is benne van a lényeg, de nem csak a felsorolásban. Nagyon fontos rész, ami fölött a szem átsiklik :

"Ha valaki szeretettel és odaadással áldoz ".

A vaisnava hit kifejezetten erőszakmentességet hirdet. Tehát ha valaki állatot áldoz, ahhoz meg kell ölnie. Ezt pedig nem lehet szeretettel és erőszakmentesen tenni.

Ellenben a levelet, virágot, gyümölcsöt fel lehet ajánlani akár az egész növény megölése nélkül is. Persze ennyire szigorúan képtelenség lenne betartani, a növények megölésének is megvan a negatív karmája.

2014. jún. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, a növények megölésének is meglehet a negatív karmája, akkor meg vajon mennyivel negatívabb egy állat megölése? Attól is függ, ki teszi, kit melyik kötőerők mozgatnak jobban! Egyik ember inkább megteheti, mint egy másik, legalábbis ezt olvastam ki a Gítából. Pár idézet:


"Aki az élőlényt gyilkosnak vagy gyilkolhatónak hiszi, az nem érti igazi természetét. A tudással rendelkező tudja, hogy a lélek nem gyilkos, és nem is gyilkolható."


"Az egyéni lélek törhetetlen, oldhatatlan... örökkévaló, változhatatlan... örökké ugyanaz."


"...eyg teremtményért sem kell bánkódnod, hiszen a testben lakozó örökkévaló, és sohasem lehet elpusztítani."


"Sokkal jobb a saját előírt kötelességedet végrehajtani -még ha hibásan is-, mint másokét." ( Megj.: a főként a jóság kötőerejében lévő brahmana erőszaknélküli, a kshatriáknak engedélyezett az erőszak. )


"Még ha valaki a legszörnyűbb tettet is követi el, ha odaadó szolgálatot végez, szentnek kell tekinteni"


"Aki Engem megszületetlennek, kezdet nélkülinek és az összes világ Legfőbb Urának ismer, az... mentes az illózióktól és minden bűntől."


"Tiszta híveim gondolatai Bennem lakoznak, életüket Nekem ajánlották fel."


"Én vagyok minden lény kezdete, közepe és vége."


"barátja minden élőlénynek"


"Mindenki elérheti a tökéletességet, ha a rá jellemző tulajdonságoknak megfelelő munkát végzi."


"A természete alapján előírt kötelességeinek eleget téve sohasem éri bűnös visszahatás."


"minden élőlény az Én részem, Bennem van mind -az Enyémek ők"


Rengeteg értelmezési lehetőség van csak a fentiek alapján is!

2014. jún. 20. 08:21
 7/7 p64 válasza:
húst enni a vallástól függetlenül sem jó dolog, mert meg kell halni az állatnak miatta, a nagyüzemi állat tartás szörnyű, antibiotikumokkal tömik az állatokat, növekedési hormonokat adnak nekik, hogy mielőbb megnőjenek, minél több tejet adjanak, és ezt a húsukkal, tejükkel az ember elfogyasztja, rossz szúkös nem humánus körülmények közt vannak tartva, illetve amikor megölik, stressz miatt a stressz hormonokat is elfogyasztja az aki eszik húst vagy fogyaszt a tejből, tejtermékből, a vizek nem tiszták amikben a halak vannak és ugye őket is meg kell ölni hogy ha valaki meg akarja enni, és növényi táplálékon is el lehet lenni, nem szükséges a hús fogyasztása, sokkal egészségesebb. csak a b12 vitamint kell pótolni, ami a húsban van... az hogy nem szexelnek, csak házasságon belül és csak gyermeknemzés céljából, az azért van, mert a lelki dolgokra van fektetve a hangsúly és a szex, mármint az örömszerzéssel folytatott, eltereli a figyelmet erről és tulajdonképpen nagyon sok gondtól bajtól megkímélődik így az ember... egyébként nem tudom idézni pontosan, de a Bhagavad-gítaban többször is van ezekre vonatkozó írás. egyébként sokkal többet kell költeni egy marhára, tehénre, mint amennyit behoz a húsa teje ,sokkal több ember táplálására elegendő gabona termelésére lenne elegendő az ő eltartásukhoz használt föld terület, és rengeteg vizet elfogyaszt amiből így sincs valami sok... és akkor még a kibocsájtott "gázok" ökológiai hatásáról még nem is beszéltünk...
2018. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!