Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves buddhisták és hozzáértő...

Kedves buddhisták és hozzáértők! Hitelesek az alábbi oldalak?

Figyelt kérdés

Szeretnék érdeklődni a buddhizmus iránt, de nem tudom, hogy az alábbi oldalakban bízhatok-e


[link]

[link]

[link]


Hitelesek ezek, tehát ha ezeket olvasgatom, kaphatok valami átfogó képet a buddhizmusról, vagy ezek az oldalak sem érnek semmit?

Előre is köszönöm.



2014. jún. 16. 20:32
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem első ránézésre nem tűntek túl jónak.


Én személy szerint a Zen-t javaslom, letisztult irányzat, de könyveket olvass, lehetőleg olyanoktól, akik valamelyik nagy Mester-tanítvány vonalról származik.

2014. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, bocsi nem vagyok buddhista, csak a filozófiájuk érdekel,
2014. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

„Egy órányi gyakorlat többet ér mint,ezer órányi filozófia”

A lényeg benne van ahhoz hogy elinduljon ezen az ösvényen.

Megjegyzés:Én személy szerint,nem ajánlom a Buddhizmust,ha a Spiritualitás miatt akar az lenni.Sokkal régebbre nyúlnák vissza!

2014. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 feketepeter ***** válasza:
Igen, javaslom ezeket az oldalakat.
2014. jún. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Megjegyzés:Én személy szerint,nem ajánlom a Buddhizmust,ha a Spiritualitás miatt akar az lenni.Sokkal régebbre nyúlnák vissza!" 3.


Ez engem érdekelne. Konkrétan mire akar ezzel utalni?

A választ előre is köszönöm szépen!

2014. jún. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kavinton12 ***** válasza:
Ezek jó oldalak.
2014. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ezek jó és megbízható oldalak. az elsőn lefordított tanítóbeszédek vannak (a-buddha-ujja.hu) ami nagyon nagyon hasznos!

Ha gondolod nézz fel a blogomra is. [link]


Üdv :)

2014. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

# 5-Én is sokat foglalkoztam még anno' aSpiritualizmussal.

Sajnos "bizonyos okok miatt" nagyon nehéz a mai világban rátalálni egy hasznos gyakorlatra/útmutatóra.Én is sokat foglalkoztam a Buddhizmussal de,rájöttem ezek semmit nem segítenek!Mit csinál napi szintem egy Buddhista?!

1,Meditál-Ez önmagában csak arra jó hogy,megtanulja a csend művészetét.De,ez csak relaxáció!Szinte nem fejlődsz spirituálisan és egy helyben toporzékolsz .

2,Mantrázik-Ezeket nagyon sokat mantrázzák.De,azok a "bizonyos okok miatt" nagyon kevés mantra maradt fenn és legtöbbjük helytelenül ejti ki!

3,Elég sok szabály helytelen és fölösleges a mai formájában!

Majd kicsit utánanéztem a Pogány vallásoknak(Erre gondoltam "Régebb" alatt.)és nagyon hasznos dolgok voltak,természetesen a "bizonyos okok miatt" nagyon kevés forrás maradt használható.Sőt,ha jobban megfigyeled a Buddhizmus is a Pogány vallások keveréke!A lényege:Fejleszteni a lelket!Nem hiszem hogy,kellenének azok az ostoba szabályok!Sok hasznos dolog fennmaradt a Pogány vallásokból amik nem csak a relaxációról szól!

Szóval a Buddhizmust egyfajta lefoglaló vallásnak nevezném

2014. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző: "1,Meditál-Ez önmagában csak arra jó hogy,megtanulja a csend művészetét.De,ez csak relaxáció!Szinte nem fejlődsz spirituálisan és egy helyben toporzékolsz . "


Nem, nem a csend művészete a meditáció. tévedés. a meditáció A TUDATOSSÁG. AZ ÉBERSÉG. A BELÁTÁSOK SZÍNTERE. ez azt jelenti, hogy belátjuk a dolgok valódi természetét, mindent úgy látunk ahogyan az van. Ez alatt azt értem, ami a buddhizmus három fő tanítása: mulandóság, éntelenség, és a dolgok nem kielégítő volta.

googlen nézzen utána aki nincs képben. buddhizmus anatta, buddhizmus anicca, buddhizmus dukkha

NEM RELAXÁCIÓ. a relaxáció az valóban a csend művészete. a meditáció viszont a belátások színtere, amikor tudatos leszel és a tudatosság fényében látod a dolgokat. ez a ráébredés a dolgok valódi voltára. amit egyébként az egónk elhomályosít.


"2,Mantrázik-Ezeket nagyon sokat mantrázzák.De,azok a "bizonyos okok miatt" nagyon kevés mantra maradt fenn és legtöbbjük helytelenül ejti ki! "

A THÉRAVÁDA BUDDHIZMUSBAN TALÁN EGY MANTRA VAN ÉS A FŐ MEDITÁCIÓKBAN SZÓ NINCS MANTRÁZÁSRÓL. a két fő meditáció a szamatha és a vipasszana

mantrákat a tibeti buddhzimusban (vadzsrajána) használnak és a zen buddhizmusban (mahajána)

de a théravádában talán egy-két darab mantra van, a többi inkább éneklés, de azt is inkább csak kolostorokban csinálják.

a théraváda a legrégebbi buddhizmus, amit mi, akik a théravádát követjük úgy gondolunk hogy csak ez a Buddha valódi tanítása.

legtöbbünk így gondolja, és úgy, hogy a másik két irányzat - tibeti buddhizmus (vadzsrajána) és a mahajána (zen) csak később kialakított irányzatok amiket már NEM a Buddha alapított, tanított.

2014. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze most nem azt mondtam h csak ez az igazság és semmi más. - ezt arra a részre értettem ahol leirtam hogy a Théraváda az amit a Buddha tanitott a másik két irányzat a halála után alakult ki..

Buddha több mint 2000 éve halott nem tudhatjuk mi az igazság

De az viszont igaz hogy a THÉRAVÁDÁBAN nem használunk mantrákat. nagyon nagyon kevés van - és nem azért mert nem maradtak fent. hanem azért mert egyeltalán nem a mantrán van a hangsúly hanem a TUDATOSSÁGON - AMI NEM A CSÖND MŰVÉSZETE

2014. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!